Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

ZAOPATRZENIE GOSPODARSTW DOMOWYCH MIASTA MSZANA DOLNA W KOMPOSTOWNIKI

Szanowni Mieszkańcy,
 
W 2024 roku Samorząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego gminom, które zaangażują się w zaopatrzenie mieszkańców w kompostowniki. W związku z możliwością starania się o wsparcie w tym zakresie zachęcamy Mieszkańców Miasta Mszana Dolna do zgłaszania chęci i zapotrzebowania na kompostowniki dla gospodarstw domowych, dotyczy budynków jednorodzinnych.
 
Zachęcamy Mieszkańców do tego przedsięwzięcia, ponieważ program wsparcia przygotowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego ma na celu zwiększenie udziału zagospodarowania odpadów komunalnych u źródła, czyli zagospodarowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym, co w efekcie przyczyni się do wzrostu poziomu recyklingu na obszarze Naszego Miasta.
 
Obecnie samorządy gminne są zobowiązane do recyklingu odpadów komunalnych na poziomie co najmniej 35% całkowitej wagi zebranych na terenie gminy odpadów komunalnych. Do 2035 roku poziom ten wzrośnie do 65%. Dlatego warto podjąć starania o ograniczenie ilości odpadów i uzyskanie odpowiednich poziomów recyklingu odpadów komunalnych.
 
Zainteresowanych Mieszkańców prosimy o zgłaszanie chęci zaopatrzenia gospodarstw domowych w kompostowniki do Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej – osobiście w pokoju nr 203, telefonicznie: 18 33 79 416, na adres poczty elektronicznej: gospodarkaodpadami@mszana-dolna.pl w terminie do dnia: 31 stycznia 2024 roku, ze względu na warunki naboru.
 
Dodatkowe informacje znajdują się poniżej:


Podobne artykuły

śro, 17 sty 2024, 12:24:38

WYSOKOŚĆ STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI W ROKU 2024 NIE ULEGA ZMIANIE

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej informuje, że wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w roku 2024 nie ulega zmianie.

pią, 8 gru 2023, 13:48:02

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW W MSZANIE DOLNEJ - 2024

Chcielibyśmy poinformować, iż od 01.01.2024 r. zmieni się harmonogram odbioru odpadów w Mieście Mszana Dolna. W ramach zmian zostaną na nowo przypisane ulice do dwóch części miasta oznaczonych jako M-1 i M-2.

pon, 13 lis 2023, 10:05:01

ANKIETA DOTYCZĄCA ZAGOSPODAROWANIA BIOODPADÓW W PRZYDOMOWYCH KOMPOSTOWNIKACH

Celem ankiety jest oszacowanie ilości bioodpadów poddawanych recyklingowi (wytworzonych i poddanych kompostowaniu w kompostowniku przydomowym) na terenie Miasta Mszana Dolna w 2023 roku.

pon, 2 paź 2023, 13:13:49

SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH – TO OBOWIĄZEK!

Segregacja odpadów to nie wybór, a obowiązek. Segregowanie odpadów przez wiele lat było dobrowolne, ale od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązują nowe zasady dotyczące usuwania odpadów komunalnych 

pią, 19 maj 2023, 09:15:46

KODY KRESKOWE - OBOWIĄZEK OZNACZANIA WORKÓW NA ODPADY KOMUNALNE

Szanowni Mieszkańcy, Miasto Mszana Dolna od 1 czerwca 2023 r. rozpoczyna wdrażanie systemu identyfikacji odpadów komunalnych za pomocą etykiet/naklejek z kodami kreskowymi. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i dostosowanie się do nich.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/gospodarka-odpadami/2024-01-17/zaopatrzenie-gospodarstw-domowych-miasta-mszana-dolna-w-kompostowniki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/gospodarka-odpadami/2024-01-17/zaopatrzenie-gospodarstw-domowych-miasta-mszana-dolna-w-kompostowniki.html