Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

KODY KRESKOWE - OBOWIĄZEK OZNACZANIA WORKÓW NA ODPADY KOMUNALNE


ZAWIADOMIENIE O OBOWIĄZKU OZNACZANIA WORKÓW NA ODPADY KOMUNALNE NAKLEJKAMI Z INDYWIDUALNYM KODEM KRESKOWYM

 

Szanowni Mieszkańcy,

Miasto Mszana Dolna od 1 czerwca 2023 r. rozpoczyna wdrażanie systemu identyfikacji odpadów komunalnych za pomocą etykiet/naklejek z kodami kreskowymi. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i dostosowanie się do nich. Znakowanie indywidualnymi kodami kreskowymi ma na celu usprawnienie funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Miasta Mszana Dolna oraz monitorowanie selektywnego gromadzenia odpadów przez mieszkańców i ich odbioru. Takie rozwiązanie umożliwi sprawdzenie, czy wypełniany jest ustawowy obowiązek segregacji odpadów, tzn. czy właściciel nieruchomości prawidłowo segreguje odpady, czy odpady komunalne pochodzą od mieszkańców miasta oraz czy właściciel nieruchomości złożył deklarację
o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Prosimy o rozpoczęcie stosowania kodów od 1 czerwca 2023 r. na wszystkie wystawiane worki, zarówno za odpady zmieszane, jak i segregowane. Czerwiec będzie miesiącem pilotażowym na oznakowanie kodami kreskowymi, natomiast od 1 lipca 2023 r. nieoznakowane worki z odpadami nie będą odbierane.

Kody kreskowe ma obowiązek stosować każdy właściciel nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym, który złożył deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kody kreskowe są unikalne dla każdej nieruchomości, na podstawie złożonej deklaracji
o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zostaną one dostarczone mieszkańcom Miasta Mszana Dolna przed 1 czerwca 2023 r. w ilości 96 szt. naklejek dla właściciela nieruchomości, do wykorzystania w kolejnych miesiącach.

Właściciele nieruchomości, którzy nie posiadają kodów kreskowych oraz właściciele nieruchomości, którzy wykorzystali wszystkie kody będą mogli je odebrać w Urzędzie Miasta Mszana Dolna w pok. 203, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu zamówienia kodów kreskowych. Otrzymane kody kreskowe, niewykorzystane w danym roku przechodzą na rok kolejny, do wyczerpania.

Naklejkę z kodem kreskowym należy naklejać w górnej części worka, poniżej wiązania,
w widocznym miejscu, umożliwiającym łatwe zeskanowanie kodu kreskowego z etykiety. Kody kreskowe będą skanowane za pomocą czytnika przez pracowników, odbierających odpady zgodnie z harmonogramem w czasie odbioru na terenie miasta oraz w PSZOK, z każdego oznaczonego worka. Zeskanowane kody i zebrane dane będą przekazywane do Urzędu Miasta Mszana Dolna.

Pakiet naklejek zawiera: pierwszą naklejkę z Imieniem i Nazwiskiem oraz adresem nieruchomości (tej naklejki nie przyklejamy) oraz zestaw kodów (pierwsza seria 96 szt.), które należy przyklejać na każdy przygotowany do odbioru worek z odpadami selektywnie zbieranymi tj. worek żółty, zielony, niebieski i brązowy oraz worek z odpadami zmieszanymi tj. worek czarny (kolejność kodu kreskowego z paska nie ma znaczenia). Jeden worek = jedna etykieta/naklejka. Każdy z kodów można naklejać na dowolny rodzaj worka.

Etykiety z kodami kreskowymi wykonane są z trwałego materiału, odpornego na uszkodzenia, ścieranie oraz szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Kodów kreskowych nie wolno pożyczać, przekazywać innym mieszkańcom, nie można ich kopiować ani powielać. Etykiety/naklejki są przypisane wyłącznie do danego adresu nieruchomości.
 


Burmistrz Miasta Mszana Dolna

Anna Pękała

 

grafika: źródło internet


Podobne artykuły

śro, 17 sty 2024, 12:24:38

WYSOKOŚĆ STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI W ROKU 2024 NIE ULEGA ZMIANIE

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej informuje, że wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w roku 2024 nie ulega zmianie.

śro, 17 sty 2024, 10:46:35

ZAOPATRZENIE GOSPODARSTW DOMOWYCH MIASTA MSZANA DOLNA W KOMPOSTOWNIKI

W 2024 roku Samorząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego gminom, które zaangażują się w zaopatrzenie mieszkańców w kompostowniki. W związku z możliwością starania się o wsparcie w tym zakresie zachęcamy

pią, 8 gru 2023, 13:48:02

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW W MSZANIE DOLNEJ - 2024

Chcielibyśmy poinformować, iż od 01.01.2024 r. zmieni się harmonogram odbioru odpadów w Mieście Mszana Dolna. W ramach zmian zostaną na nowo przypisane ulice do dwóch części miasta oznaczonych jako M-1 i M-2.

pon, 13 lis 2023, 10:05:01

ANKIETA DOTYCZĄCA ZAGOSPODAROWANIA BIOODPADÓW W PRZYDOMOWYCH KOMPOSTOWNIKACH

Celem ankiety jest oszacowanie ilości bioodpadów poddawanych recyklingowi (wytworzonych i poddanych kompostowaniu w kompostowniku przydomowym) na terenie Miasta Mszana Dolna w 2023 roku.

pon, 2 paź 2023, 13:13:49

SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH – TO OBOWIĄZEK!

Segregacja odpadów to nie wybór, a obowiązek. Segregowanie odpadów przez wiele lat było dobrowolne, ale od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązują nowe zasady dotyczące usuwania odpadów komunalnych 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/gospodarka-odpadami/2023-05-19/kody-kreskowe-obowiazek-oznaczania-workow-na-odpady-komunalne.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/gospodarka-odpadami/2023-05-19/kody-kreskowe-obowiazek-oznaczania-workow-na-odpady-komunalne.html