Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Harmonogram odbioru odpadów w Mszanie Dolnej - 2024

Szanowni Mieszkańcy,
 
Chcielibyśmy poinformować, iż od 01.01.2024 r. zmieni się harmonogram odbioru odpadów w Mieście Mszana Dolna. W ramach zmian zostaną na nowo przypisane ulice do dwóch części miasta oznaczonych jako M-1 i M-2. W związku z tym prosimy o szczegółowe zapoznanie się z harmonogramem odbioru odpadów na rok 2024.
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2024 dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Mszana Dolna w zakładce „Gospodarka odpadami” – Harmonogram wywozu śmieci, w zakładce „Dla Mieszkańców” oraz w darmowej aplikacji "Kiedy śmieci".  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej aplikacji „Kiedy Śmieci”, która przypomni o terminach odbiorów i płatności. W zakładce “Gospodarka odpadami” znajdziecie Państwo pomocne informacje.
 

Pobierz harmonogram 

Pobierz harmonogram - wersja kalendarz

Legenda

 
Uwaga:
W podanych terminach w tabeli odbędzie się odbiór odpadów zmieszanych oraz segregowanych (wszystkie worki).
Odpady należy wystawić w dniu wywozu maksymalnie do godz. 7:00.
Odpady należy wystawiać zarówno w workach dostarczanych przez firmę Traszkan jak i w workach ozn. Miasto Mszana Dolna (prosimy o wykorzystanie dotychczasowych worków do całkowitego zużycia).
 
REKLAMACJE w sprawie odbioru odpadów komunalnych prosimy zgłaszać do firmy TRASZKAN: 12-27-15-117 w godz. od 8:00 do 17:00 lub na e-mail traszkan@poczta.onet.pl. Niezgłoszenie reklamacji bezpośrednio do firmy lub Urzędu Miasta Mszana Dolna do godz. 15:00 następnego dnia roboczego po planowanym odbiorze oznacza wywiązanie się firmy odbiorowej z realizacji usług. 
Tel: 12-271-51-17; 
e-mail: traszkan@poczta.onet.pl  www.traszkan.pl
 
Ponadto przypominamy :
 
  1. O obowiązku oznaczania worków na odpady komunalne naklejkami z indywidualnym kodem kreskowym.
  2. O obowiązku segregowania odpadów komunalnych. Firma odbierająca odpady komunalne z terenu Miasta Mszana Dolna będzie kontrolowała wywiązywanie się Mieszkańców z obowiązku segregowania odpadów poprzez sprawdzanie zawartości wystawianych do odbioru worków.
  3. O uregulowaniu płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi do końca grudnia 2023 roku, przelewem na rachunek bankowy lub w kasie urzędu. 
  4. Wszystkim właścicielom nieruchomości, że wszelkie zmiany związane z ilością osób zamieszkałych na danej nieruchomości (zmiana miejsca zamieszkania, sprzedaż nieruchomości, narodziny dzieci, zgony osób itp.) mające wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, należy zgłaszać w terminie do 14 dni od daty zaistnienia zmiany, poprzez ponowne złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklaracje – druki dostępne są w zakładce „Gospodarka odpadami” i w Urzędzie pok. 203.

 


Podobne artykuły

śro, 17 sty 2024, 12:24:38

WYSOKOŚĆ STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI W ROKU 2024 NIE ULEGA ZMIANIE

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej informuje, że wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w roku 2024 nie ulega zmianie.

śro, 17 sty 2024, 10:46:35

ZAOPATRZENIE GOSPODARSTW DOMOWYCH MIASTA MSZANA DOLNA W KOMPOSTOWNIKI

W 2024 roku Samorząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego gminom, które zaangażują się w zaopatrzenie mieszkańców w kompostowniki. W związku z możliwością starania się o wsparcie w tym zakresie zachęcamy

pon, 13 lis 2023, 10:05:01

ANKIETA DOTYCZĄCA ZAGOSPODAROWANIA BIOODPADÓW W PRZYDOMOWYCH KOMPOSTOWNIKACH

Celem ankiety jest oszacowanie ilości bioodpadów poddawanych recyklingowi (wytworzonych i poddanych kompostowaniu w kompostowniku przydomowym) na terenie Miasta Mszana Dolna w 2023 roku.

pon, 2 paź 2023, 13:13:49

SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH – TO OBOWIĄZEK!

Segregacja odpadów to nie wybór, a obowiązek. Segregowanie odpadów przez wiele lat było dobrowolne, ale od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązują nowe zasady dotyczące usuwania odpadów komunalnych 

pią, 19 maj 2023, 09:15:46

KODY KRESKOWE - OBOWIĄZEK OZNACZANIA WORKÓW NA ODPADY KOMUNALNE

Szanowni Mieszkańcy, Miasto Mszana Dolna od 1 czerwca 2023 r. rozpoczyna wdrażanie systemu identyfikacji odpadów komunalnych za pomocą etykiet/naklejek z kodami kreskowymi. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i dostosowanie się do nich.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/gospodarka-odpadami/2023-12-08/harmonogram-odbioru-odpadow-w-mszanie-dolnej-2024.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/gospodarka-odpadami/2023-12-08/harmonogram-odbioru-odpadow-w-mszanie-dolnej-2024.html