Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Szkoła "Jedynka" na 69 rajdzie im. Trybowskich

W tym roku miejscem zakończenia 69 zlotu był Luboń Wielki – na szczyt dotarło 9 zgłoszonych drużyn, w sumie 170 osób. Przychylna okazała się również pogoda, w tym roku jesień zachęca do wypraw, więc nic tylko korzystać.

Z zaproszenia do udziału w rajdzie skorzystały drużyny z następujących placówek: ze Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce Zdroju, z Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej, ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie, z Zespołu Szkoły i Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Olszówce, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej, ze Szkoły Podstawowej w Chabówce, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie oraz SKKT przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Jako pierwsza na mecie rajdu pojawiła się drużyna z Olszówki z niezawodną opiekunką – p. Ewą Szarkowską. Na dwudniowy rajd zdecydowała się tylko jedna drużyna ze Szkoły Podstawowej w Harkabuzie, co miało odzwierciedlenie w końcowej punktacji drużyn.


Dzięki wsparciu z Powiatu Limanowskiego i Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego każda z drużyn otrzymała publikacje związane z regionem. Po dotarciu na metę wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy znaczek oraz mogli posilić się kiełbaską z ogniska. Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami, każdy uczestnik otrzymał drobne pamiątki oraz bilet do kina. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również sadzonki przekazane z Nadleśnictwa Limanowa w ramach ogólnopolskiej akcji „SadziMY”. Każdy uczestnik otrzymał dwie sadzonki sosny oraz ekologiczną torbę.

Piękne puchary czekały na ostateczną weryfikację i tak: I miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VII zdobyła drużyna z ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie, a I miejsce w kategorii szkół średnich zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Pozostałe szkoły również wróciły z pucharami za udział w rajdzie. Nie zabrakło konkursu wiedzy turystycznej, zgłoszone 5-osobowe drużyny walczyły o ciekawe nagrody, weryfikując swoją wiedzę tylko na podstawie wcześniej przestudiowanej mapy i posiadanej wiedzy. Przebiegu konkursu pilnowała Ewa Kotarba – przewodnik beskidzki – eliminując możliwość korzystania z podpowiedzi w popularnych wyszukiwarkach na telefonach. Emocje były ogromne, doping ze strony kibicujących również. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Chabówce.
Niedosyt lub chęć sprawdzenia się w tematach turystycznych można powtórzyć za rok – już teraz zapraszamy na 70, jubileuszowy rajd. A taka jubileuszowa edycja sugeruje więcej atrakcji i niespodzianek na mecie. Już teraz gorąco zapraszamy, dziękując za udział wszystkich szkolnym drużynom. Do zobaczenia na turystycznych szlakach!


PTTK Oddział Rabka
fot. W. Tokarczyk PTTKPodziękowania za pomoc w organizacji 69 Młodzieżowy Zlot Turystyczny im. Elfrydy i Czesława Trybowskich dla:
•    Urzędu Miasta i Gminy Rabka Zdrój
•    Urzędu Gminy Mszana Dolna
•    Nadleśnictwa Limanowa
•    Starostwa Powiatowego w Limanowej
•    Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego
•    Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej

Szczególnie dziękujemy:
•    Podhalańskiej Grupie GOPR Rabka
•    Gospodarzowi Schroniska

„69 Młodzieżowy Zlot Turystyczny im. Elfrydy i Czesława Trybowskich” to projekt współfinansowany ze środków Gminy Rabka Zdrój

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-10-17/szkola-jedynka-na-69-rajdzie-im-trybowskich.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-10-17/szkola-jedynka-na-69-rajdzie-im-trybowskich.html