Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

III Dzień dla Klimatu z zielonym prezentem dla mszańskich uczniów

W piątek, 12 kwietnia w amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej odbyły się obchody III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem tej akcji. Kampanię zorganizowano w ramach realizacji zintegrowanego projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA - ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii w województwie Małopolskim’’.

Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnego otwarcia uroczystości oraz przywitania uczestników, którymi byli nauczyciele oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej. Po oficjalnym otwarciu głos zabrał Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, który podkreślił znaczenie drzew w walce o poprawę klimatu. Krótką prelekcję wygłosił także Adam Pec - Zastępca Nadleśniczego z Nadleśnictwa Limanowa. Wyjaśnił  podstawowe zasady sadzenia drzew oraz odpowiadał na zadawane pytania przez dociekliwych młodych przyrodników.

Uczniowie otrzymali „w pakiecie” sadzonki drzew iglastych: jodły i sosny, mieli również do wyboru sadzonki odmian drzew liściastych: brzozy i grabów. Każdy uczeń otrzymał dodatkowo informację na temat projektu LIFE oraz odblask, a do szkolnej biblioteki trafią piękne albumy na temat przyrody i natury, zadbały o to Anna Galarowicz-Szczesiak i Bernadetta Młynarczyk z Wydziału Ochrony  Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Dodatkowo 200 drzewek przekazano do Urzędu Gminy Mszana Dolna,  tak by dotarły również do szkół znajdujących się na terenie gminy.

 

 

na podstawie:

Powiat Limanowski


 


Podobne artykuły

pon, 20 maj 2024, 16:54:14

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2023 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r., poz. 609) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2023”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

śro, 22 maj 2024, 17:02:00

II ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Sasal zwołuje II zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 28 maja (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pon, 20 maj 2024, 09:22:14

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z WARSZAWSKĄ AKTORKĄ, ALINĄ ŚWIDOWSKĄ

Fundacja Sztetl Mszana Dolna w ramach trzeciej edycji „Opowieść o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej” zaprasza na niezwykłe spotkanie z warszawską aktorką, Aliną Świdowską, córką Adiny Blady-Szwajger, legendarnej lekarki z getta warszawskiego.

pią, 24 maj 2024, 14:46:37

SPACER HISTORYCZNY W GMINIE NIEDŹWIEDŹ

Serdecznie zapraszamy na spacer historyczny, który odbędzie się w sobotę, 25 maja 2024 roku o godzinie 15:00 na Rynku w Niedźwiedziu. Tematem przewodnim będzie „Życie gospodarcze gminy Niedźwiedź na przełomie XIX i XX w.”

pią, 24 maj 2024, 08:12:27

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ INFORMUJE

Szanowni Mieszkańcy, Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, iż Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zatwierdziło taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę na terenie miasta na okres 3 lat.

 

pią, 24 maj 2024, 06:27:49

KOŁO TERENOWE PTTK ZAPRASZA NA TURBACZYK

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na drugą górę w ramach akcji „Spotkania w górach”. Według planu jubileuszowej, XX edycji spotkań wyjście zaplanowane jest w najbliższą niedzielę, 26 maja na Turbaczyk (1078 m npm).

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-04-17/iii-dzien-dla-klimatu-z-zielonym-prezentem-dla-mszanskich-uczniow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-04-17/iii-dzien-dla-klimatu-z-zielonym-prezentem-dla-mszanskich-uczniow.html