Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Otwarcie Muzeum Motorowerów MOPED RETRO w Kasinie Wielkiej

W piątek, 8 września oficjalnie otwarto muzeum motorowerów MOPED RETRO w Kasinie Wielkiej. To niezwykła przestrzeń na regionalnej mapie atrakcji, niesamowita i największa w Polsce kolekcja, która liczy prawie 400 eksponatów. Już można podziwiać około 100 motorowerów z 12 krajów świata w ciekawych aranżacjach wystawienniczych.  
Podczas oficjalnego otwarcia tego niezwykłego miejsca nie mogło zabraknąć tam również Zagórzańskich Dziedzin – Kasina Ski&Bike Park jest przecież naszym partnerem w budowaniu lokalnej marki.

Dziedzinnym przedstawicielem obecnym na otwarciu był niezawodny Grzegorz Kubowicz – przodownik PTTK i „Zagórzański Informator turystyczny”, który przy okazji przygotował nam również fotorelację z tego wydarzenia.

Zaproszonych gości, którzy pojawili się w Kasinie Wielkiej na dolnej stacji witali gospodarze obiektu. By móc uczestniczyć w tym niesamowitym wydarzeniu konieczna była podróż na górną stację kolejki Kasina SKI, gdzie znajduje się muzeum. Tam, na wysokościach, wszystkich zaskoczył miły rowerowy akcent; muzyczną oprawę zapewnił zespół Orkiestra Na Dużym Rowerze / Big Bike Orchestra, który grał jednocześnie jeżdżąc na sześcioosobowym rowerze.

Wyjątkowym gościem wydarzenia był Longin Bielak – wielokrotny Mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. Okazało się, że otwarcie muzeum wyznaczone jest na dzień przed jego 97 urodzinami, więc wspólnie wzniesiono toast i odśpiewano „200 lat”. Pan Longin wraz z Sobiesławem Zasadą stanowili załogę malucha, którego trasę śledziliśmy podczas rajdu charytatywnego Polska-Monte Carlo- Polska. Również soczystozielony maluch Moped Retro brał udział w rajdzie.

Uroczyste otwarcie Moped Retro wraz z przecięciem wstęgi to oczekiwany przez wszystkich gości wydarzenia moment aby chwilę później można było zwiedzać i podziwiać kolekcję pieczołowicie odrestaurowanych motorowerów. Najstarszy model ma 99 lat! W muzeum można obejrzeć również przeróżne gadżety związane z jednośladami: kaski motocyklowe z lat 50-tych i 60- tych, dystrybutory paliwowe i inne ciekawe obiekty. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia muzeum, które już oficjalnie zaczęło działać.

Zapraszamy do Kasiny Wielkiej!
 

 

Grzegorz Kubowicz

fot. Grzegorz Kubowicz
oraz
FB Moped Retro fot. Maciej Zwierz Fresh Shot Media

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:53:59

ZAJĘCIA W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

W Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej trwają zapisy na zajęcia na nowy rok 2023/2024. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w muzyce, tańcu, artystycznych działaniach, twórczych grupach, spotkać innych o podobnej pasji, znaleźć inspirację czy odkryć swój ukryty talent na scenie – zapraszamy do MOK'u.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-18/otwarcie-muzeum-motorowerow-moped-retro-w-kasinie-wielkiej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-18/otwarcie-muzeum-motorowerow-moped-retro-w-kasinie-wielkiej.html