Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Otwarcie Muzeum Motorowerów MOPED RETRO w Kasinie Wielkiej

W piątek, 8 września oficjalnie otwarto muzeum motorowerów MOPED RETRO w Kasinie Wielkiej. To niezwykła przestrzeń na regionalnej mapie atrakcji, niesamowita i największa w Polsce kolekcja, która liczy prawie 400 eksponatów. Już można podziwiać około 100 motorowerów z 12 krajów świata w ciekawych aranżacjach wystawienniczych.  
Podczas oficjalnego otwarcia tego niezwykłego miejsca nie mogło zabraknąć tam również Zagórzańskich Dziedzin – Kasina Ski&Bike Park jest przecież naszym partnerem w budowaniu lokalnej marki.

Dziedzinnym przedstawicielem obecnym na otwarciu był niezawodny Grzegorz Kubowicz – przodownik PTTK i „Zagórzański Informator turystyczny”, który przy okazji przygotował nam również fotorelację z tego wydarzenia.

Zaproszonych gości, którzy pojawili się w Kasinie Wielkiej na dolnej stacji witali gospodarze obiektu. By móc uczestniczyć w tym niesamowitym wydarzeniu konieczna była podróż na górną stację kolejki Kasina SKI, gdzie znajduje się muzeum. Tam, na wysokościach, wszystkich zaskoczył miły rowerowy akcent; muzyczną oprawę zapewnił zespół Orkiestra Na Dużym Rowerze / Big Bike Orchestra, który grał jednocześnie jeżdżąc na sześcioosobowym rowerze.

Wyjątkowym gościem wydarzenia był Longin Bielak – wielokrotny Mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. Okazało się, że otwarcie muzeum wyznaczone jest na dzień przed jego 97 urodzinami, więc wspólnie wzniesiono toast i odśpiewano „200 lat”. Pan Longin wraz z Sobiesławem Zasadą stanowili załogę malucha, którego trasę śledziliśmy podczas rajdu charytatywnego Polska-Monte Carlo- Polska. Również soczystozielony maluch Moped Retro brał udział w rajdzie.

Uroczyste otwarcie Moped Retro wraz z przecięciem wstęgi to oczekiwany przez wszystkich gości wydarzenia moment aby chwilę później można było zwiedzać i podziwiać kolekcję pieczołowicie odrestaurowanych motorowerów. Najstarszy model ma 99 lat! W muzeum można obejrzeć również przeróżne gadżety związane z jednośladami: kaski motocyklowe z lat 50-tych i 60- tych, dystrybutory paliwowe i inne ciekawe obiekty. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia muzeum, które już oficjalnie zaczęło działać.

Zapraszamy do Kasiny Wielkiej!
 

 

Grzegorz Kubowicz

fot. Grzegorz Kubowicz
oraz
FB Moped Retro fot. Maciej Zwierz Fresh Shot Media

 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

wto, 20 lut 2024, 09:13:44

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

25 lutego 2024 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Kapela Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-18/otwarcie-muzeum-motorowerow-moped-retro-w-kasinie-wielkiej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-18/otwarcie-muzeum-motorowerow-moped-retro-w-kasinie-wielkiej.html