Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Szkoły posprzątały!

W ślad za przedszkolakami, do akcji sprzątania ruszyły szkoły. Nasze miejskie placówki również zgłosiły się do akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”.  Miejsca rekreacji na terenie miasta wymagają stałego monitoringu – tam gdzie zazwyczaj wszyscy szukają spokoju i wytchnienia w otaczającej zieleni, można znaleźć „niezłe skarby”…

I tak, Szkoła Podstawowa nr 1 wybrała sobie okolice ścieżki rowerowej – tam, pomimo, że wspólna ścieżka jest wyposażona w kilka przystanków z koszami przy ławeczkach, zarośla kryją niespodzianki… Przekonali się o tym nie tylko trzecioklasiści z „Jedynki”, sprzątały również inne klasy. Ścieżka rowerowa wzdłuż Mszanki zapewnia wymarzony relaks i odpoczynek, usytuowana jest z dala od ruchliwego centrum i pomimo rosnącej świadomości, że wszyscy korzystamy z tej „zielonej autostrady”, nie wszyscy potrafią to docenić… I trzeba po nich posprzątać!

Podobna sytuacja dotyczyła parku, tam do wsparcia przedszkolaków ruszyli uczniowie klasy VI a z „Dwójki”. Wybrali sobie teren - skarpę nad placem zabaw, którą z uwagi na trudności w terenie pominęły małe, chętne rączki przedszkolaków. Tu również młodzi ekolodzy przekonali się, jak łatwo jest się pozbyć śmieci, kiedy wokół zarośla – worki szybko się zapełniały. Ten ciężki teren to też trasa do szkoły, miejsce parkingowe, czy miejsce spotkań w plenerze… Niestety nie ma prostej odpowiedzi, dlaczego sprzątamy po tych, który śmiecą w miejscach, w których chcemy odpoczywać?  Miejmy nadzieję, że ten stan utrzyma się dłużej dzięki zaangażowaniu w akcję naszej eko-młodzieży.

Dziękujemy za wspólne posprzątanie Ziemi!

fot. SP1 & ZPO


Podobne artykuły

czw, 30 lis 2023, 09:15:09

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ ZELEK

W piątek 1 grudnia o godzinie 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej zaprasza na spotkanie z Krystyną Zelek, autorką powieści "Sen snem snów".

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

wto, 21 lis 2023, 16:21:51

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ZAPRASZAMY TWÓRCÓW I WYSTAWCÓW!

W niedzielę, 10 grudnia, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej. Na Zagórzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawią się świąteczne ozdoby, stroiki, wypieki i pierniczki oraz wszelkiego rodzaju okołoświąteczne produkty i wyroby… Będą sery, miody i inne pyszności! Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki zachęca do udziału w II Konkursie Potraw Wigilijnych.

 

pon, 27 lis 2023, 09:03:49

TANI WĘGIEL DLA MIESZKAŃCÓW!

Szanowni Państwo, Miasto Mszana Dolna zachęca do zakupu węgla. Posiadamy jeszcze groszek plus oraz orzech, a każda tona kosztuje teraz zaledwie 1500 zł brutto. Zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta osobiście lub pod nr. tel. 780-189-492. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-29/szkoly-posprzataly.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-29/szkoly-posprzataly.html