Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Szkoły posprzątały!

W ślad za przedszkolakami, do akcji sprzątania ruszyły szkoły. Nasze miejskie placówki również zgłosiły się do akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”.  Miejsca rekreacji na terenie miasta wymagają stałego monitoringu – tam gdzie zazwyczaj wszyscy szukają spokoju i wytchnienia w otaczającej zieleni, można znaleźć „niezłe skarby”…

I tak, Szkoła Podstawowa nr 1 wybrała sobie okolice ścieżki rowerowej – tam, pomimo, że wspólna ścieżka jest wyposażona w kilka przystanków z koszami przy ławeczkach, zarośla kryją niespodzianki… Przekonali się o tym nie tylko trzecioklasiści z „Jedynki”, sprzątały również inne klasy. Ścieżka rowerowa wzdłuż Mszanki zapewnia wymarzony relaks i odpoczynek, usytuowana jest z dala od ruchliwego centrum i pomimo rosnącej świadomości, że wszyscy korzystamy z tej „zielonej autostrady”, nie wszyscy potrafią to docenić… I trzeba po nich posprzątać!

Podobna sytuacja dotyczyła parku, tam do wsparcia przedszkolaków ruszyli uczniowie klasy VI a z „Dwójki”. Wybrali sobie teren - skarpę nad placem zabaw, którą z uwagi na trudności w terenie pominęły małe, chętne rączki przedszkolaków. Tu również młodzi ekolodzy przekonali się, jak łatwo jest się pozbyć śmieci, kiedy wokół zarośla – worki szybko się zapełniały. Ten ciężki teren to też trasa do szkoły, miejsce parkingowe, czy miejsce spotkań w plenerze… Niestety nie ma prostej odpowiedzi, dlaczego sprzątamy po tych, który śmiecą w miejscach, w których chcemy odpoczywać?  Miejmy nadzieję, że ten stan utrzyma się dłużej dzięki zaangażowaniu w akcję naszej eko-młodzieży.

Dziękujemy za wspólne posprzątanie Ziemi!

fot. SP1 & ZPO


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-29/szkoly-posprzataly.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-29/szkoly-posprzataly.html