Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Moc w jedności

Ostatnią w tym sezonie Zagórzańską Mszę św. sprawowaną w zabytkowym kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu swoim zaangażowaniem i muzyką ubogaciła Orkiestra Dęta Mszana Górna. Dźwięki nabożnych pieśni oraz piękne, ludowe stroje zagórzańskich muzyków i mieszkańców regionu doskonale wpisały się w charakter wydarzenia i drewniane wnętrza świątyni. Niespodziankę organizatorom wydarzenia swoim przyjazdem  zrobił pochodzący z Limanowej ks. Rafał Nowak, duszpasterz w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Hannoverze w Diecezji Hildesheim w Niemczech, który wiele razy czytał już w Internecie na temat Zagórzańskich Mszy św. i pragnął osobiście wziąć w niej udział.

Gdy tylko nadarzyła się taka okazja i czas mojego urlopu zbiegł się z regionalną Eucharystią u Zagórzan, zabrałem mamę i przyjechałem do Lubomierza, aby pomodlić się w takich szczególnych okolicznościach – wspomina celebrans. Po drodze zahaczyliśmy o Zagórzański Jarmark Wielkanocny w Mszanie Dolnej, bo wyczytaliśmy, że tam mamy się udać, bo dzisiaj nie będzie tutaj kiermaszu produktów lokalnych.  

Lubomierski proboszcz, O. Marek Kustroń, jak zwykle trafnie połączył Ewangelię tego dnia z regionem, obowiązkiem kultywowania i przekazywania młodemu pokoleniu tradycji naszych ojców. A z tym u Zagórzan jest całkiem dobrze. Widać to po dzieciach i młodzieży przychodzących do kościoła ze swoimi rodzicami.

Oczy i zagórzańskie serca radują obrazki członków orkiestry z pociechami na kolanach - dziećmi zapatrzonymi w swoich ojców i naśladującymi ich w tym, co im samym przekazali rodzice – podkreślają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin. „Dochowaliśmy się” też ministrantów, młodych górali, posługujących przy ołtarzu – dodają z zadowoleniem. No i po raz kolejny wręczyliśmy sympatycznej rodzince z Kasinki Małej nagrody za aktywny udział w konkursach wiedzy o regionie organizowanych w naszych mediach społecznościowych. Bardzo doceniamy ich zaangażowanie, miłość do tradycji i swoich korzeni, którą przekazują swoim dzieciom. To zachowanie godne pochwały i naśladowania.
Moc jest w jedności! – nawoływał gospodarz. Lecz, czy będziemy jednością zależy już tylko od nas samych…


Kolejna Zagórzańska Msza św. sprawowana będzie 30 kwietnia 2023 r. o godz. 14.00  w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej.


Magda Polańska

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-06/moc-w-jednosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-06/moc-w-jednosci.html