Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Moc w jedności

Ostatnią w tym sezonie Zagórzańską Mszę św. sprawowaną w zabytkowym kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu swoim zaangażowaniem i muzyką ubogaciła Orkiestra Dęta Mszana Górna. Dźwięki nabożnych pieśni oraz piękne, ludowe stroje zagórzańskich muzyków i mieszkańców regionu doskonale wpisały się w charakter wydarzenia i drewniane wnętrza świątyni. Niespodziankę organizatorom wydarzenia swoim przyjazdem  zrobił pochodzący z Limanowej ks. Rafał Nowak, duszpasterz w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Hannoverze w Diecezji Hildesheim w Niemczech, który wiele razy czytał już w Internecie na temat Zagórzańskich Mszy św. i pragnął osobiście wziąć w niej udział.

Gdy tylko nadarzyła się taka okazja i czas mojego urlopu zbiegł się z regionalną Eucharystią u Zagórzan, zabrałem mamę i przyjechałem do Lubomierza, aby pomodlić się w takich szczególnych okolicznościach – wspomina celebrans. Po drodze zahaczyliśmy o Zagórzański Jarmark Wielkanocny w Mszanie Dolnej, bo wyczytaliśmy, że tam mamy się udać, bo dzisiaj nie będzie tutaj kiermaszu produktów lokalnych.  

Lubomierski proboszcz, O. Marek Kustroń, jak zwykle trafnie połączył Ewangelię tego dnia z regionem, obowiązkiem kultywowania i przekazywania młodemu pokoleniu tradycji naszych ojców. A z tym u Zagórzan jest całkiem dobrze. Widać to po dzieciach i młodzieży przychodzących do kościoła ze swoimi rodzicami.

Oczy i zagórzańskie serca radują obrazki członków orkiestry z pociechami na kolanach - dziećmi zapatrzonymi w swoich ojców i naśladującymi ich w tym, co im samym przekazali rodzice – podkreślają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin. „Dochowaliśmy się” też ministrantów, młodych górali, posługujących przy ołtarzu – dodają z zadowoleniem. No i po raz kolejny wręczyliśmy sympatycznej rodzince z Kasinki Małej nagrody za aktywny udział w konkursach wiedzy o regionie organizowanych w naszych mediach społecznościowych. Bardzo doceniamy ich zaangażowanie, miłość do tradycji i swoich korzeni, którą przekazują swoim dzieciom. To zachowanie godne pochwały i naśladowania.
Moc jest w jedności! – nawoływał gospodarz. Lecz, czy będziemy jednością zależy już tylko od nas samych…


Kolejna Zagórzańska Msza św. sprawowana będzie 30 kwietnia 2023 r. o godz. 14.00  w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej.


Magda Polańska

 


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-06/moc-w-jednosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-06/moc-w-jednosci.html