Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zastępcze punkty poboru wody

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu. Najbardziej zagrożone brakiem wody są gospodarstwa domowe korzystające z wodociągu miejskiego zasilane z ujęcia wody Szklanówka. Jest to prawobrzeżna część Mszany Dolnej. Trudna sytuacja dotyczy domów przy ulicy Leśnej powyżej nowych zbiorników na wodę. Aby zminimalizować skutki braku wody w kranach już dziś Zakład Gospodarki Komunalnej uruchamia zastępcze punkty poboru wody. Bedą one w następujących miejscach:

1. Duża cysterna na wodę na płycie Rynku.

2. Beczka 1m3 przy ulicy Leśnej powyżej rozwidlenia dróg Leśna Podlas w kierunku PCK.

3. Beczka 1m3 na parkingu przy cmentarzu miejskim.

4. Beczka 1 m3 na parkingu przy miejskiej bibliotece.

Woda w beczkach jest dezynfekowana i może być spożywana po przegotowaniu. Zastępcze punkty poboru zostają uruchomione z wyprzedzeniem. Aktualne zapełnienie zbiorników wody pitnej na ujęciach to 30%. Obserwujemy jednak ciągły spadek zasobów wody. Potok Szklanówka praktycznie nie płynie. Poziom wody w rzece Mszanka i Raba także zagraża funkcjonowaniu ujęć wody. Woda dostarczana w kranie jest bezpieczna.


Podobne artykuły

czw, 30 lis 2023, 09:15:09

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ ZELEK

W piątek 1 grudnia o godzinie 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej zaprasza na spotkanie z Krystyną Zelek, autorką powieści "Sen snem snów".

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

wto, 21 lis 2023, 16:21:51

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ZAPRASZAMY TWÓRCÓW I WYSTAWCÓW!

W niedzielę, 10 grudnia, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej. Na Zagórzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawią się świąteczne ozdoby, stroiki, wypieki i pierniczki oraz wszelkiego rodzaju okołoświąteczne produkty i wyroby… Będą sery, miody i inne pyszności! Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki zachęca do udziału w II Konkursie Potraw Wigilijnych.

 

pon, 27 lis 2023, 09:03:49

TANI WĘGIEL DLA MIESZKAŃCÓW!

Szanowni Państwo, Miasto Mszana Dolna zachęca do zakupu węgla. Posiadamy jeszcze groszek plus oraz orzech, a każda tona kosztuje teraz zaledwie 1500 zł brutto. Zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta osobiście lub pod nr. tel. 780-189-492. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-06-25/zastepcze-punkty-poboru-wody.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-06-25/zastepcze-punkty-poboru-wody.html