Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Koło Terenowe PTTK zaprasza!

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na otwarcie „XVIII Spotkań w górach” na Czarnym Dziale, w niedzielę 24 kwietnia. Czarny Dział otwiera nasz tegoroczny cykl, będzie to pierwszy szczyt na liście z sześciu do zdobycia, i tak kolejno zapraszamy naszych członków i sympatyków na:

Stare Wierchy – 22 maja
Turbacz – 26 czerwca
Łopień – 17 lipca
Ciecień – 28 sierpnia
Śnieżnica – 18 września

 

REGULAMIN „XVIII SPOTKAŃ W GÓRACH” MSZANA DOLNA 2022

  • Organizatorem „Spotkania w górach” jest Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej.
  • Cele Rajdu: popularyzacja turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży szkolnej i mieszkańców Mszany Dolnej – szczególnie rodzin, poznanie historii regionu, kultury oraz przyrody na trasach przebiegających w Gorcach, Beskidzie Wyspowym i Paśmie Myślenickim, zdobycie sześciu szczytów w określonym przez harmonogram czasie
  • Trasy rajdu: uczestnicy indywidualnie wybierają trasy, tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w określonym w harmonogramie godzinach.
  • Uczestnictwo: w „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci mogą brać udział w wycieczkach wyłącznie pod opieką dorosłych. Uczestnicy spotykają się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę.
  • Obowiązki uczestników: na szlaku obowiązuje przestrzeganie zasad przyrody, kultury turystycznej i bezpieczeństwa. Każdy uczestnik lub grupa osób biorąca udział w rajdzie czyni to na własną odpowiedzialność.
  • Świadczenia organizatorów: organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z sześciu szczytów. Na zakończenie organizowane będzie spotkanie przy ognisku.
  • Zaleca się zdobywanie punktów do GOT, szczególnie przez młodzież
  • Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne wypadki oraz szkody wynikłe na trasie oraz przypominają wszystkim o potrzebie indywidualnego ubezpieczenia się od nieszczęśliwych wypadków. W razie potrzeby należy kontaktować się z Grupą Podhalańską GOPR w Rabce pod numerem telefonu: 601 100 300 lub 985
  • Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów
  • Informacje dotyczące „Spotkania w górach” można otrzymać przed wycieczką w dniach pracy w godz. 7.00 – 13.00  pod numerem telefonu 18-33-10-328


Dodatkowo dla członków PTTK zaplanowano wycieczki wyjazdowe, w czerwcu w Beskid Niski (12.06), końcem lipca wyjazd w Góry Bystrzyckie i Orlickie (30-31.07), w sierpniu chcemy zdobyć Baranią Górę a na wrzesień (3-4.09) jak zawsze, Bieszczady. Zapisy na wycieczki przyjmowane są na miesiąc przed planowanym terminem – wyjątkiem są Bieszczady – zapisy przyjmujemy trzy miesiące przed wyjazdem.


Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!


red. PTTK

 


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-19/kolo-terenowe-pttk-zaprasza.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-19/kolo-terenowe-pttk-zaprasza.html