Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Koło Terenowe PTTK zaprasza!

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na otwarcie „XVIII Spotkań w górach” na Czarnym Dziale, w niedzielę 24 kwietnia. Czarny Dział otwiera nasz tegoroczny cykl, będzie to pierwszy szczyt na liście z sześciu do zdobycia, i tak kolejno zapraszamy naszych członków i sympatyków na:

Stare Wierchy – 22 maja
Turbacz – 26 czerwca
Łopień – 17 lipca
Ciecień – 28 sierpnia
Śnieżnica – 18 września

 

REGULAMIN „XVIII SPOTKAŃ W GÓRACH” MSZANA DOLNA 2022

  • Organizatorem „Spotkania w górach” jest Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej.
  • Cele Rajdu: popularyzacja turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży szkolnej i mieszkańców Mszany Dolnej – szczególnie rodzin, poznanie historii regionu, kultury oraz przyrody na trasach przebiegających w Gorcach, Beskidzie Wyspowym i Paśmie Myślenickim, zdobycie sześciu szczytów w określonym przez harmonogram czasie
  • Trasy rajdu: uczestnicy indywidualnie wybierają trasy, tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w określonym w harmonogramie godzinach.
  • Uczestnictwo: w „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci mogą brać udział w wycieczkach wyłącznie pod opieką dorosłych. Uczestnicy spotykają się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę.
  • Obowiązki uczestników: na szlaku obowiązuje przestrzeganie zasad przyrody, kultury turystycznej i bezpieczeństwa. Każdy uczestnik lub grupa osób biorąca udział w rajdzie czyni to na własną odpowiedzialność.
  • Świadczenia organizatorów: organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z sześciu szczytów. Na zakończenie organizowane będzie spotkanie przy ognisku.
  • Zaleca się zdobywanie punktów do GOT, szczególnie przez młodzież
  • Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne wypadki oraz szkody wynikłe na trasie oraz przypominają wszystkim o potrzebie indywidualnego ubezpieczenia się od nieszczęśliwych wypadków. W razie potrzeby należy kontaktować się z Grupą Podhalańską GOPR w Rabce pod numerem telefonu: 601 100 300 lub 985
  • Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów
  • Informacje dotyczące „Spotkania w górach” można otrzymać przed wycieczką w dniach pracy w godz. 7.00 – 13.00  pod numerem telefonu 18-33-10-328


Dodatkowo dla członków PTTK zaplanowano wycieczki wyjazdowe, w czerwcu w Beskid Niski (12.06), końcem lipca wyjazd w Góry Bystrzyckie i Orlickie (30-31.07), w sierpniu chcemy zdobyć Baranią Górę a na wrzesień (3-4.09) jak zawsze, Bieszczady. Zapisy na wycieczki przyjmowane są na miesiąc przed planowanym terminem – wyjątkiem są Bieszczady – zapisy przyjmujemy trzy miesiące przed wyjazdem.


Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!


red. PTTK

 


Podobne artykuły

śro, 15 mar 2023, 15:23:24

LXII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LXII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 marca (poniedziałek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.


 

śro, 15 mar 2023, 15:46:04

PRACE BUDOWLANE NA UL. LEŚNEJ

Informujemy, że od 16 marca (czwartek) ul. Leśna na odcinku od cmentarza w górę do skrzyżowania będzie nieprzejezdna przez ok. 2 tygodnie w związku z kontynuacją robót budowlanych. Uprzejmie prosimy o korzystanie z objazdu ul. Smrekową. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

pon, 20 mar 2023, 11:44:38

JAŚKA Z GORCÓW MALARSTWO NA SZKLE

O tym, jak wszechstronnie utalentowanym i pełnym pasji człowiekiem był Jan Fudala mogliśmy przekonać się 17 marca. W to piątkowe popołudnie w murach Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej zebrało się grono osób chętnych, by poznać jego twórczość.

śro, 15 mar 2023, 10:38:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK WIELKANOCNY – 26 MARCA 2023

Zgodnie z nową, zagórzańską, tradycją - na dwa tygodnie przed świętami, tym razem Wielkanocnymi – na plac targowy w Mszanie Dolnej zapraszamy rękodzielników, artystów, twórców, producentów żywności z naszego regionu.

czw, 16 mar 2023, 15:53:52

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – ZADAJ PYTANIE

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem w terminie do środy, 22 marca do godziny 20:00.

czw, 16 mar 2023, 13:10:45

OGŁOSZENIE ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodów i kosiarki bijakowej.  Przetarg odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00 w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej ul. Krakowska 27 K,  SUW Raba.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-19/kolo-terenowe-pttk-zaprasza.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-19/kolo-terenowe-pttk-zaprasza.html