Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Magia Mojego Miasta – znamy laureatów konkursu fotograficznego

W piątkowe popołudnie, 12 listopada, w Miejskiej Bibliotece miało miejsce podsumowanie konkursu fotograficznego „Magia Mojego Miasta”. Pani Agnieszka Orzeł, dyrektor Miejskiej Biblioteki, przywitała wszystkich laureatów oraz podziękowała za nadesłane prace. Z kolei Michał Grzeszczuk – zastępca Burmistrza Miasta zwrócił uwagę na pomysły, jak pokazać miejsca mijane codziennie w Mszanie, tak by wydobyć z nich ten nietuzinkowy i magiczny moment. Na podsumowaniu konkursu obecni byli również: Janusz Matoga Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Bogdan Leja Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przedstawiciel Komisji Konkursowej – Mateusz Pietrzak, Kierownik Biura Promocji, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Limanowej, odczytał sporządzony protokół, w którym określone były zasady nagradzania prac. Jury w składzie: Karolina Bodziony, Mateusz Pietrzak oraz Bartłomiej Stachura oceniało technikę wykonanej pracy, oryginalność, pomysłowość, estetykę i zgodność z tematyką konkursu. Do konkursu przystąpiło 20 osób – 10 w kategorii „dorośli”, 10 w kategorii „młodzież”, ogółem na konkurs wpłynęło 59 prac. Na wszystkie patrzono pod kątem uchwycenia uroków miasta w czterech porach roku, przedstawienie dorobku kultury materialnej i duchowej, zachodzących zmian, podejmowanych inicjatyw, zanikającej tradycji, folkloru lokalnego, stroju, historii, relacji międzyludzkich. Decyzją Komisji w każdej grupie wiekowej przyznano I, II, III miejsce i łącznie 6 wyróżnień. Ponadto dodatkową nagrodę Miasta Mszana Dolna odebrał Jacek Radiowski – jego zdjęcia często publikowane są na fb miasta.

W luźnej dyskusji każdy z nagrodzonych autorów był poproszony o kilka słów na temat swojej pracy, osoby fotografujące zwróciły uwagę również na kilka szpecących zmian w krajobrazie miejskim: zabytkowe miejsca tracą swój specyficzny charakter przy sąsiedztwie znaków drogowych, śmieci są również mało pożądanym elementem, niewartym uchwycenia na fotografii… To wartościowe uwagi, tym bardziej, że Biblioteka Miejska obiecuje kontynuowanie konkursu z rozszerzeniem o część warsztatową. Czekamy z niecierpliwością, tym bardziej, że nadesłane prace są na tyle różnorodne, że warto dalej kontynuować i doceniać osoby odkrywające swoje pasje akurat w tej przestrzeni wizualnej.

Gorąco zachęcamy, by nagrodzone prace obejrzeć w przygotowanej specjalnie na ten cel wystawie plenerowej – w gablotach pod centrum handlowym „Echo” (ul. Starowiejska).

WYNIKI KONKURSU:

KATEGORIA MŁODZIEŻ
I nagroda – Piotr Filipiec
II nagroda – Nikola Targosz
III nagroda – Tobiasz Głowacki

Wyróżnienia:
1. Artur Górni
2. Kacper Sekuła
3. Patryk Miceusz

KATEGORIA DOROŚLI
I nagroda – Bartłomiej Orzeł
II nagroda – Bartłomiej Zobek
III nagroda – Robert Łabuz

Wyróżnienia:
1. Danuta Franczak
2. Jarosław Romanowski
3. Karolina CieżakUczestnicy Konkursu fotograficznego „MAGIA MOJEGO MIASTA”

KATEGORIA DOROŚLI:

Karolina Cieżak, Danuta Franczak, Ewa Franczak, Robert Łabuz, Teresa Mazurkiewicz, Bartłomiej Orzeł, Jacek Radiowski, Jarosław Romanowski, Patrycja Rozel, Bartłomiej Zobek


KATEGORIA MŁODZIEŻ:

Aleksandra Dudzik, Mateusz Durmaj, Piotr Filipiec, Tobiasz Głowacki, Artur Górni, Patryk Miceusz, Katarzyna Mucha, Patrycja Palkij, Kacper Sekuła, Nikola Targosz

 

Wszystkim uczestnikom konkurus jeszcze raz gratulujemy!
 

 


Podobne artykuły

wto, 7 gru 2021, 14:13:36

UWAGA, ZMIANA W ODBIORACH ŚMIECI

Szanowni Mieszkańcy, ze względu na sytuacje epidemiologiczną wprowadza się zmiany w harmonogramie odbioru śmieci

śro, 8 gru 2021, 09:43:58

ZAMKNIĘTY PSZOK

W związku z ograniczeniami wynikłymi z sytuacji epidemiologicznej w dniu 10.12.2021 PSZOK Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

sob, 4 gru 2021, 09:41:05

POWIATOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  19 grudnia br., zapraszamy na Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Pierwszą zagórzańską edycję tego wydarzenia ulokowano na Placu Targowym w Mszanie Dolnej.

śro, 8 gru 2021, 09:57:51

TRUDNO JEST BYĆ MIKOŁAJEM, A BURMISTRZEM..?

W poniedziałek 6 grudnia to pytanie można było zadać laureatom konkursu „O Fotel Burmistrza – moja Mszana przyszłości”.  To właśnie w Mikołajki wyznaczyliśmy dzień, kiedy w fotelu Burmistrza Miasta mogli zasiąść nagrodzeni w konkursie.

 

śro, 24 lis 2021, 15:31:52

BURMISTRZ MIASTA INFORMUJE

Burmistrz Miasta informuje Mieszkańców, iż w urzędzie wyłożony jest do publicznego wglądu projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miasto Mszana Dolna wraz z możliwością zapoznania się z niezbędną dokumentacją.
 

pon, 6 gru 2021, 16:52:31

KONSULTACJE PROJEKTU PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2022 ROK

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących Programu Współpracy Miasta Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-11-15/magia-mojego-miasta-znamy-laureatow-konkursu-fotograficznego.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-11-15/magia-mojego-miasta-znamy-laureatow-konkursu-fotograficznego.html