Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Nasze Przedszkolaki to eko-dzieciaki!

W ramach akcji Sprzątania Świata zaprosiliśmy dzieci z naszych dwóch miejskich przedszkoli do udziału w konkursie związanym z segregacją śmieci. Nie było na co czekać, gdy po kilku dniach sprawdzania pogody pojawiło się długo wyczekiwane słońce, konkurs zaplanowany był na świeżym powietrzu, w parku miejskim.

Na początek nasi milusińscy – fachowo wyposażeni w rękawiczki – musieli przejść trudny test sprawdzający wiedzę na temat odpowiedniej segregacji śmieci. Przygotowane przez panie Dorotę i Elżbietę z Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta eko zadania wymagały wiedzy: do jakiego koloru worka ma wylądować szklana butelka, słoiczek, papierek po gumie, butelka PET po soku, opakowanie po batoniku, a nawet sterta liści. I możecie nie wierzyć, ale nasze przedszkolaki poradziły sobie z tym wyzwaniem znakomicie! Nie dość, że posiadają odpowiednią wiedzę, to jeszcze mają dużą świadomość jak segreguje się u nich w domu – drodzy Rodzice możecie czuć się dumni!

Udało nam się również pozbierać trochę śmieci w parku, ale nie były to ogromne ilości, dzieciom najbardziej przeszkadzały niedopałki papierosów, które najliczniej można było spotkać przy placu zabaw… Dla naszych super-dzieciaków, eko-przedszkolaków czekały nagrody. Dla każdego przedszkola zielone nagrody i dyplomy wręczyła Anna Pękała Burmistrz Miasta.

Burmistrz dziękowała również za wcześniejsze zaangażowanie dzieci. „By edukacja ekologiczna miała sens musimy ją rozpocząć już u najmłodszego pokolenia, nasze przedszkolaki z miasta Mszana Dolna chętnie biorą udział we wszystkich akcjach, które organizujemy”- mówiła Burmistrz - do tej pory wspólnie zbieramy nakrętki po napojach, baterie po zużytych telefonach oraz pomagamy pszczołom sadząc skwerki roślin miododajnych i zbieramy puszki, by zakupić mieszanki nasion na kolejne nasadzenia. Dobra segregacja jest dla nas również ważna. Od razu widać, że dzieci zaangażowane są w te działania w swoich domach, podziękowania za taką edukację składam również rodzicom.

 


Podobne artykuły

pią, 15 paź 2021, 08:34:48

OCENA JAKOŚCI WODY

Do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej wpłynęło pismo od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej w sprawie oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dotyczy ono próbek wody pobranych z wodociągu miejskiego Mszana Dolna Szklanówka.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

UWAGA! TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW KONKURSOWYCH NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY MIJA 15 PAŹDZIERNIKA

Uwaga! Zbliża się koniec terminu składania wniosków konkursowych na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

wto, 12 paź 2021, 13:51:16

OSTATNIE POŻEGNANIE TERESY DANGEL – HONOROWEJ OBYWATELKI MIASTA

W poniedziałek, 11 października w Warszawie, w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza odprawiona została msza św. żałobna za śp. Teresę Dangel z domu Drucka-Lubecka, Honorową Obywatelkę Miasta Mszana Dolna.

wto, 12 paź 2021, 23:32:37

SP ZOZ W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE!

Wystarczy sprawdzić czy znajdujemy się w grupie, którym przysługuje prawo do skorzystania z tej możliwości a następnie dokonać rejestracji telefonicznie. Prawo do skorzystania z darmowych szczepień mają m.in. seniorzy (75+)

pią, 15 paź 2021, 12:05:07

OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - PRZYPOMNIENIE

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

wto, 5 paź 2021, 08:49:15

PRZYPOMINAJĄCA TRZECIA DAWKA SZCZEPIONKI PRZECIW COVID-19 DLA OSÓB PO 50. ROKU ŻYCIA

Rząd wspólnie z Radą Medyczną rozszerza listę osób mogących dodatkowo wzmocnić swoją odporność przeciw COVID-19. Od 24 września wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat będą mogły otrzymać przypominającą szczepionkę marki Pfizer. 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
11
11.2021

Święto Niepodległości

11:00 - 19:00
Mszana Dolna

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/nasze-przedszkolaki-to-eko-dzieciaki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/nasze-przedszkolaki-to-eko-dzieciaki.html