Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Nasze Przedszkolaki to eko-dzieciaki!

W ramach akcji Sprzątania Świata zaprosiliśmy dzieci z naszych dwóch miejskich przedszkoli do udziału w konkursie związanym z segregacją śmieci. Nie było na co czekać, gdy po kilku dniach sprawdzania pogody pojawiło się długo wyczekiwane słońce, konkurs zaplanowany był na świeżym powietrzu, w parku miejskim.

Na początek nasi milusińscy – fachowo wyposażeni w rękawiczki – musieli przejść trudny test sprawdzający wiedzę na temat odpowiedniej segregacji śmieci. Przygotowane przez panie Dorotę i Elżbietę z Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta eko zadania wymagały wiedzy: do jakiego koloru worka ma wylądować szklana butelka, słoiczek, papierek po gumie, butelka PET po soku, opakowanie po batoniku, a nawet sterta liści. I możecie nie wierzyć, ale nasze przedszkolaki poradziły sobie z tym wyzwaniem znakomicie! Nie dość, że posiadają odpowiednią wiedzę, to jeszcze mają dużą świadomość jak segreguje się u nich w domu – drodzy Rodzice możecie czuć się dumni!

Udało nam się również pozbierać trochę śmieci w parku, ale nie były to ogromne ilości, dzieciom najbardziej przeszkadzały niedopałki papierosów, które najliczniej można było spotkać przy placu zabaw… Dla naszych super-dzieciaków, eko-przedszkolaków czekały nagrody. Dla każdego przedszkola zielone nagrody i dyplomy wręczyła Anna Pękała Burmistrz Miasta.

Burmistrz dziękowała również za wcześniejsze zaangażowanie dzieci. „By edukacja ekologiczna miała sens musimy ją rozpocząć już u najmłodszego pokolenia, nasze przedszkolaki z miasta Mszana Dolna chętnie biorą udział we wszystkich akcjach, które organizujemy”- mówiła Burmistrz - do tej pory wspólnie zbieramy nakrętki po napojach, baterie po zużytych telefonach oraz pomagamy pszczołom sadząc skwerki roślin miododajnych i zbieramy puszki, by zakupić mieszanki nasion na kolejne nasadzenia. Dobra segregacja jest dla nas również ważna. Od razu widać, że dzieci zaangażowane są w te działania w swoich domach, podziękowania za taką edukację składam również rodzicom.

 


Podobne artykuły

śro, 5 sty 2022, 08:39:32

DODATEK OSŁONOWY – NOWE ŚWIADCZENIE!

Szanowni Państwo, informujemy, że od 4 stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r. będzie można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy. Zadanie to będzie realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej przy ul. Starowiejska 2, 34-730 Mszana Dolna.

pią, 15 paź 2021, 12:05:07

OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - PRZYPOMNIENIE

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

pon, 24 sty 2022, 07:52:28

BEZPŁATNA POMOC PRAWNA – ZMIANY OD 24 STYCZNIA

W związku z zapowiedziami Rządu oraz rosnącą liczbą zakażeń decyzją Starosty Limanowskiego – porady prawne i obywatelskie od poniedziałku 24 stycznia br. do odwołania odbywają się wyłącznie zdalnie.
 

wto, 25 sty 2022, 13:11:48

KONDOLENCJE DLA PIOTRA ARMATYSA – DYREKTORA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia, a także słowa wsparcia dla Piotra Armatysa Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury z powodu śmierci Taty

śro, 26 sty 2022, 09:59:45

W SOBOTĘ RUSZA V EDYCJA „TURBACZ CUP MSZANA DOLNA 2022”

Klub Sportowy Turbacz Mszana Dolna zaprasza na coroczny turniej piłki nożnej halowej "Turbacz Cup Mszana Dolna 2022". Turniej odbędzie się pod patronatem Miasta Mszana Dolna.
 

pon, 24 sty 2022, 07:58:01

KTO ZAŁOŻY OKULARY JURKA, A KTO PRZYJDZIE NA MARSZ KUNDELKA?

30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia! Nasz mszański sztab otrzymał na okrągły finał niezwykły prezent. Czerwone okulary, zaprojektowane przez Jurka Owsiaka, stworzone specjalnie na ten finał związany z dziecięcą okulistyką.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/nasze-przedszkolaki-to-eko-dzieciaki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/nasze-przedszkolaki-to-eko-dzieciaki.html