Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Nasze Przedszkolaki to eko-dzieciaki!

W ramach akcji Sprzątania Świata zaprosiliśmy dzieci z naszych dwóch miejskich przedszkoli do udziału w konkursie związanym z segregacją śmieci. Nie było na co czekać, gdy po kilku dniach sprawdzania pogody pojawiło się długo wyczekiwane słońce, konkurs zaplanowany był na świeżym powietrzu, w parku miejskim.

Na początek nasi milusińscy – fachowo wyposażeni w rękawiczki – musieli przejść trudny test sprawdzający wiedzę na temat odpowiedniej segregacji śmieci. Przygotowane przez panie Dorotę i Elżbietę z Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta eko zadania wymagały wiedzy: do jakiego koloru worka ma wylądować szklana butelka, słoiczek, papierek po gumie, butelka PET po soku, opakowanie po batoniku, a nawet sterta liści. I możecie nie wierzyć, ale nasze przedszkolaki poradziły sobie z tym wyzwaniem znakomicie! Nie dość, że posiadają odpowiednią wiedzę, to jeszcze mają dużą świadomość jak segreguje się u nich w domu – drodzy Rodzice możecie czuć się dumni!

Udało nam się również pozbierać trochę śmieci w parku, ale nie były to ogromne ilości, dzieciom najbardziej przeszkadzały niedopałki papierosów, które najliczniej można było spotkać przy placu zabaw… Dla naszych super-dzieciaków, eko-przedszkolaków czekały nagrody. Dla każdego przedszkola zielone nagrody i dyplomy wręczyła Anna Pękała Burmistrz Miasta.

Burmistrz dziękowała również za wcześniejsze zaangażowanie dzieci. „By edukacja ekologiczna miała sens musimy ją rozpocząć już u najmłodszego pokolenia, nasze przedszkolaki z miasta Mszana Dolna chętnie biorą udział we wszystkich akcjach, które organizujemy”- mówiła Burmistrz - do tej pory wspólnie zbieramy nakrętki po napojach, baterie po zużytych telefonach oraz pomagamy pszczołom sadząc skwerki roślin miododajnych i zbieramy puszki, by zakupić mieszanki nasion na kolejne nasadzenia. Dobra segregacja jest dla nas również ważna. Od razu widać, że dzieci zaangażowane są w te działania w swoich domach, podziękowania za taką edukację składam również rodzicom.

 


Podobne artykuły

wto, 21 lis 2023, 16:21:51

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ZAPRASZAMY TWÓRCÓW I WYSTAWCÓW!

W niedzielę, 10 grudnia, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej. Na Zagórzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawią się świąteczne ozdoby, stroiki, wypieki i pierniczki oraz wszelkiego rodzaju okołoświąteczne produkty i wyroby… Będą sery, miody i inne pyszności! Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki zachęca do udziału w II Konkursie Potraw Wigilijnych.

 

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 4 gru 2023, 10:18:54

III GALA WOLONTARIATU - 8 GRUDNIA

III Gala Wolontariatu w Mszanie Dolnej zaplanowana na piatek, 8 grudnia to wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

 

 

pon, 4 gru 2023, 10:52:53

ZAŚPIEWAJMY RAZEM KOLĘDĘ – CHÓR GOSPEL ZAPRASZA NA SWOJĄ PRÓBĘ

Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Powoli zbliża się świąteczny czas, podczas którego z każdej strony słychać kolędy, pastorałki czy świąteczne piosenki. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/nasze-przedszkolaki-to-eko-dzieciaki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/nasze-przedszkolaki-to-eko-dzieciaki.html