Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Koncert Orkiestr w ramach Festiwalu podczas otwarcia stadionu

Od samego początku Orkiestry uczestniczyły podczas uroczystego otwarcia stadionu po modernizacji. Jedna po drugiej, trzy orkiestry wkroczyły na murawę przy dźwiękach marszu, było to symboliczne nawiązanie do tego co towarzyszyło nam dotychczas – zwykle orkiestry rozpoczynały Festiwal od przemarszu ulicami miasta, by finalnie wkroczyć na stadion i wykonać wspólny utwór. Tym razem trzema orkiestrami: Stowarzyszeniem Orkiestra Dęta Mszana Górna, Orkiestrą Dętą OSP Tenczyn oraz Orkiestrą OSP w Mszanie Dolnej dyrygował Andrzej Stojewski – Kapelmistrz z Tenczyna. Instrumenty dęte wspierały dźwiękami sportowców – tych z Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych MOK oraz tych, których spontanicznie na jedno okrążenie namówił Pan Wojewoda Łukasz Kmita. 
 
Zaplanowany występ każdej z orkiestr wyprzedzała prezentacja zespołu. Nasz prowadzący - Marian Wójtowicz był znakomicie do tego przygotowany – chociaż najbardziej zmylili go gospodarze, kiedy to podmienili kapelmistrza wprowadzającego zespół na stadion, a Piotra Rataja wyciągnęli jak asa z rękawa na czas prezentacji orkiestry. Nie sposób było również nie zauważyć pięknych zagórzańskich strojów orkiestry z Mszany Górnej. Również repertuar był zróżnicowany, słuchacze wychwycili również słynną pieśń lodu i ognia z popularnego serialu. Zespół prowadzony jest przez dwóch kapelmistrzów Michała Myszę i Tomasza Węglarza, natomiast na stadionie orkiestrą dyrygował Tomasz Węglarz. Orkiestra z Tenczyna to również dobrzy przyjaciele, którzy cieszą się opinią najprężniej działających orkiestr w powiecie myślenickim. Jest laureatem licznych konkursów i przeglądów. Na zakończenie prezentowała się nasza Orkiestra OSP z Mszany Dolnej, która w przyszłym roku obchodzić będzie obchodzić jubileusz 120-lecia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli świętować w większym gronie orkiestr. Orkiestra OSP realizuje również zadanie mające na celu popularyzację nauki gry na instrumentach dętych wśród dzieci i młodzieży – stale szuka nowych rozwiązań by móc się rozwijać. Warto również dodać, iż Orkiestra jest drugą najlepszą orkiestrą w Województwie Małopolskim, w czerwcu podczas finału Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, spośród 28 orkiestr wyłonionych w drodze kwalifikacji on-line nasza Orkiestra znalazła się na drugim miejscu wśród najlepszych Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych.
 
Jak zawsze Festiwal Orkiestr Dętych realizowany jest wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz OSP w Mszanie Dolnej. W tym roku pamiątkowe dyplomy wraz z okolicznościowymi statuetkami wręczali wspólnie Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Czesław Kawalec – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.


Podobne artykuły

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

UWAGA! TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW KONKURSOWYCH NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY MIJA 15 PAŹDZIERNIKA

Uwaga! Zbliża się koniec terminu składania wniosków konkursowych na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

wto, 12 paź 2021, 13:51:16

OSTATNIE POŻEGNANIE TERESY DANGEL – HONOROWEJ OBYWATELKI MIASTA

W poniedziałek, 11 października w Warszawie, w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza odprawiona została msza św. żałobna za śp. Teresę Dangel z domu Drucka-Lubecka, Honorową Obywatelkę Miasta Mszana Dolna.

wto, 12 paź 2021, 23:32:37

SP ZOZ W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE!

Wystarczy sprawdzić czy znajdujemy się w grupie, którym przysługuje prawo do skorzystania z tej możliwości a następnie dokonać rejestracji telefonicznie. Prawo do skorzystania z darmowych szczepień mają m.in. seniorzy (75+)

czw, 7 paź 2021, 09:10:24

ZASTĘPCA BURMISTRZA OBJĄŁ STANOWISKO

1 października w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej pracę rozpoczął nowo powołany zastępca burmistrza, Michał Grzeszczuk (48 l.). Jest on absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

sob, 2 paź 2021, 11:25:02

ZMARŁA TERESA DANGEL – HONOROWA OBYWATELKA MIASTA MSZANA DOLNA

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Teresy Dangel z domu Drucka-Lubecka - Honorowej Obywatelki Miasta Mszana Dolna

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
11
11.2021

Święto Niepodległości

11:00 - 19:00
Mszana Dolna

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-08-04/koncert-orkiestr-w-ramach-festiwalu-podczas-otwarcia-stadionu.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-08-04/koncert-orkiestr-w-ramach-festiwalu-podczas-otwarcia-stadionu.html