Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Oficjalnie otwarcie po modernizacji

W sobotę, 31 lipca stadion miejski w Mszanie Dolnej został oficjalnie otwarty po modernizacji. Mimo, że można było już z niego korzystać w minionym roku, z uwagi na pandemię uroczystości przesunięto. Chociaż od samego rana pogoda mogła pokrzyżować plany otwarcia, zaproszeni goście mogli podziwiać obiekt w pięknym słońcu.

Anna Pękała Burmistrz Miasta Mszana Dolna witając zgromadzonych przypomniała historię stadionu oraz przedstawiła działania związane z remontem obiektu. „W listopadzie 2018 roku, kiedy objęłam urząd burmistrza Mszany Dolnej, okazało się, że Miasto dysponuje projektem autorstwa Pana Arkadiusza Kolińskiego z dobczyckiego Studia Architektury oraz dotacjami na modernizację Stadionu Miejskiego w kwocie 1.100.000 złotych, z czego 900.000 stanowiła dotacja ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej udzielona przez Ministra Sportu, a 200.000 złotych stanowiła dotacja Powiatu Limanowskiego. Kiedy to tylko było możliwe ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania i 16 października 2019 roku podpisałam umowę z firmą EVERSPORT z Warszawy. W realizacji tego zadania nie powstrzymały nas ani niesprzyjająca momentami pogoda, ani pandemia. Zmodernizowany Stadion był gotowy i zaczął służyć mieszkańcom jesienią 2020 roku.”

Na Stadionie można korzystać z przebudowanej i zgodnej ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych bieżni, na której mogą odbywać się biegi na różnego rodzaju dystanse, w tym bieg przez płotki. Po obu stronach boiska piłkarskiego znajdują się stanowiska do rzutu dyskiem, młotem i oszczepem, pchnięcia kulą, skocznie w dal, wzwyż i do skoku o tyczce. Na górnej płycie Stadionu usytuowane jest wielofunkcyjne, ogrodzone boisko oraz siłownie zewnętrzne. Stadion wyposażony jest w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Całość inwestycji to koszt w wysokości 3.347.746,57 złotych, z czego 900 tysięcy to dotacja Ministra Sportu, a 200 tysięcy Powiatu Limanowskiego. Burmistrz gorące podziękowania skierowała do instytucji, które wspierały inwestycję a następnie zaprosiła do przecięcia symbolicznej wstęgi Edwarda Siarkę Wiceministra ds. Środowiska i Klimatu, Łukasza Kmitę Wojewodę Małopolskiego, Ewę Filipiak Przewodniczącą Rady Powiatu Limanowskiego, Janusza Matogę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej, Arkadiusza Kolińskiego architekta, autora projektu modernizacji stadionu oraz Zygmunta Łyżnickiego – znanego biegacza, reprezentującego sekcję Biegów Górskich i Długodystansowych MOK.

Po przemówieniach i gratulacjach wszystkich zaskoczyła propozycja Pana Wojewody, by osobiście sprawdzić kondycję na oddanym obiekcie. Wywołani na bieżnię na znak otrzymany od trenera i szkoleniowca Lecha Salamonowicza dystans jednego okrążenia sprawdzili: Edward Siarka Wiceminister ds. Środowiska i Klimatu, Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, Grzegorz Biedroń Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego i Prezes MOT, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Rafał Rusnak Wójt Gminy Niedźwiedź oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej.

Po tak reprezentacyjnym biegu równie efektownie zaprezentowali się biegacze z Sekcji Biegów Górskich i Ulicznych z Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

 


Podobne artykuły

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

UWAGA! TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW KONKURSOWYCH NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY MIJA 15 PAŹDZIERNIKA

Uwaga! Zbliża się koniec terminu składania wniosków konkursowych na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

wto, 12 paź 2021, 13:51:16

OSTATNIE POŻEGNANIE TERESY DANGEL – HONOROWEJ OBYWATELKI MIASTA

W poniedziałek, 11 października w Warszawie, w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza odprawiona została msza św. żałobna za śp. Teresę Dangel z domu Drucka-Lubecka, Honorową Obywatelkę Miasta Mszana Dolna.

wto, 12 paź 2021, 23:32:37

SP ZOZ W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE!

Wystarczy sprawdzić czy znajdujemy się w grupie, którym przysługuje prawo do skorzystania z tej możliwości a następnie dokonać rejestracji telefonicznie. Prawo do skorzystania z darmowych szczepień mają m.in. seniorzy (75+)

czw, 7 paź 2021, 09:10:24

ZASTĘPCA BURMISTRZA OBJĄŁ STANOWISKO

1 października w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej pracę rozpoczął nowo powołany zastępca burmistrza, Michał Grzeszczuk (48 l.). Jest on absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

sob, 2 paź 2021, 11:25:02

ZMARŁA TERESA DANGEL – HONOROWA OBYWATELKA MIASTA MSZANA DOLNA

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Teresy Dangel z domu Drucka-Lubecka - Honorowej Obywatelki Miasta Mszana Dolna

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
11
11.2021

Święto Niepodległości

11:00 - 19:00
Mszana Dolna

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-08-01/oficjalnie-otwarcie-po-modernizacji.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-08-01/oficjalnie-otwarcie-po-modernizacji.html