Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Miasto otrzyma wsparcie w ramach programu ''SENIOR +''

Miło nam poinformować, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki dotyczące wysokości przyznanych dotacji na utworzenie placówek wsparcia dla osób starszych w ramach programu "SENIOR+" na lata 2021-2025 - edycja 2021.

Miasto Mszana Dolna otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 119.620,00  złotych na utworzenie placówki dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.

Funkcjonowanie Klubu Senior+ w Mieście Mszana Dolna współfinansowane będzie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz środków własnych Miasta Mszana Dolna.

W ramach dotacji pomieszczenia przeznaczone na KLUB SENIOR+ zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt. Zadanie polega na utworzeniu Klubu SENIOR+ na terenie Miasta Mszana Dolna. W wyniku realizacji zadania powstanie ośrodek wsparcia w środowisku lokalnym przeznaczony dla seniorów tj. osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 lat i więcej które będzie spełniało wiele funkcji w zależności od potrzeb zgłaszanych przez seniorów.

Celem działalności Klubu SENIOR + będzie przede wszystkim umożliwienie tej grupie wiekowej korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności w tym także aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz opiekuńczej. Ponadto inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych prowadzące do skutecznej aktywizacji seniorów oraz włączenia ich w życie społeczności lokalnych.

Klub Senior + będzie mieścił się w nowopowstałym Centrum Wiedzy, Kultury oraz Życia Społecznego w Mszanie Dolnej. W budynku tym będzie działała Miejska Biblioteka, jednak pomieszczenia przeznaczone na Klub „SENIOR+” nie będą stanowiły części wspólnych. Lokale przeznaczone na działalność Klubu  znajdują się na I piętrze budynku. Baza lokalowa obejmie: pomieszczenie ogólnodostępne – salę spotkań ,  pomieszczenie klubowe z miejscem do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, pomieszczenie kuchenne, łazienkę wyposażoną w 3 toalety oraz 2 umywalki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wydzielone miejsce na szatnię dla seniorów. Na tej kondygnacji znajdują się również pomieszczenia ogólnodostępne z których będą mogli skorzystać seniorzy w ramach zajęć dodatkowych, należą do nich: sala multimedialna oraz sala konferencyjna. Powstała placówka zapewni miejsca dla 24 seniorów i będzie funkcjonowała minimum 20 godzin tygodniowo  przez co najmniej 3 dni w tygodniu.  

Bardzo cieszę się, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe – mówi Anna Pękała, Burmistrz Miasta – projekt będzie prowadzić Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale to nie jedyna miejska inicjatywa podejmowana dla naszych Seniorów. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się kolejną, tym razem obejmującą całą naszą okolicę, a dokładniej Zagórzańskie Dziedziny.

 


opracowanie:
Izabela Cież
Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

fot. źródło internet


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-14/miasto-otrzyma-wsparcie-w-ramach-programu-senior.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-14/miasto-otrzyma-wsparcie-w-ramach-programu-senior.html