Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Miasto otrzyma wsparcie w ramach programu ''SENIOR +''

Miło nam poinformować, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki dotyczące wysokości przyznanych dotacji na utworzenie placówek wsparcia dla osób starszych w ramach programu "SENIOR+" na lata 2021-2025 - edycja 2021.

Miasto Mszana Dolna otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 119.620,00  złotych na utworzenie placówki dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.

Funkcjonowanie Klubu Senior+ w Mieście Mszana Dolna współfinansowane będzie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz środków własnych Miasta Mszana Dolna.

W ramach dotacji pomieszczenia przeznaczone na KLUB SENIOR+ zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt. Zadanie polega na utworzeniu Klubu SENIOR+ na terenie Miasta Mszana Dolna. W wyniku realizacji zadania powstanie ośrodek wsparcia w środowisku lokalnym przeznaczony dla seniorów tj. osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 lat i więcej które będzie spełniało wiele funkcji w zależności od potrzeb zgłaszanych przez seniorów.

Celem działalności Klubu SENIOR + będzie przede wszystkim umożliwienie tej grupie wiekowej korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności w tym także aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz opiekuńczej. Ponadto inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych prowadzące do skutecznej aktywizacji seniorów oraz włączenia ich w życie społeczności lokalnych.

Klub Senior + będzie mieścił się w nowopowstałym Centrum Wiedzy, Kultury oraz Życia Społecznego w Mszanie Dolnej. W budynku tym będzie działała Miejska Biblioteka, jednak pomieszczenia przeznaczone na Klub „SENIOR+” nie będą stanowiły części wspólnych. Lokale przeznaczone na działalność Klubu  znajdują się na I piętrze budynku. Baza lokalowa obejmie: pomieszczenie ogólnodostępne – salę spotkań ,  pomieszczenie klubowe z miejscem do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, pomieszczenie kuchenne, łazienkę wyposażoną w 3 toalety oraz 2 umywalki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wydzielone miejsce na szatnię dla seniorów. Na tej kondygnacji znajdują się również pomieszczenia ogólnodostępne z których będą mogli skorzystać seniorzy w ramach zajęć dodatkowych, należą do nich: sala multimedialna oraz sala konferencyjna. Powstała placówka zapewni miejsca dla 24 seniorów i będzie funkcjonowała minimum 20 godzin tygodniowo  przez co najmniej 3 dni w tygodniu.  

Bardzo cieszę się, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe – mówi Anna Pękała, Burmistrz Miasta – projekt będzie prowadzić Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale to nie jedyna miejska inicjatywa podejmowana dla naszych Seniorów. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się kolejną, tym razem obejmującą całą naszą okolicę, a dokładniej Zagórzańskie Dziedziny.

 


opracowanie:
Izabela Cież
Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

fot. źródło internet


Podobne artykuły

sob, 12 cze 2021, 00:12:07

MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 W MSZANIE DOLNEJ

Zaszczep się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w mobilnym punkcie szczepień na parkingu za Urzędem Gminy.

wto, 15 cze 2021, 14:53:52

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, iż w związku z planowanym przepięciem sieci wodociągowej w rejonie ul. J. Matejki i Ks. J. Stabrawy w dniu 16.06.2021r. (środa) nastąpi w godz. 9:00-11:00 przerwa w dostawie wody.
 

śro, 9 cze 2021, 13:22:29

SPISZ SIĘ I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!

Spis Powszechny ruszył 1 kwietnia 2021. Jednym z elementów, które mają zachęcić do wzięcia w nim udziału, jest loteria.
 

śro, 2 cze 2021, 14:16:59

MOPS ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Nałogom i agresji mówię – NIE”.

pon, 31 maj 2021, 16:24:14

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Urząd Miasta Mszana Dolna informuje, że od 1 czerwca do 31 sierpnia będą obowiązywać nowe godziny pracy. Od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 11 maj 2021, 16:21:20

PRZYPOMINAMY O AKCJI ''SADZONKI ZA SZKŁO''

Postanowilliśmy kontynuować akcję „Czekolada za szkło”, wyznaczając sobie inne gratyfikacje. Zmieniamy również hasło na "Sadzonki za szkło".
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-14/miasto-otrzyma-wsparcie-w-ramach-programu-senior.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-14/miasto-otrzyma-wsparcie-w-ramach-programu-senior.html