Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Miasto otrzyma wsparcie w ramach programu ''SENIOR +''

Miło nam poinformować, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki dotyczące wysokości przyznanych dotacji na utworzenie placówek wsparcia dla osób starszych w ramach programu "SENIOR+" na lata 2021-2025 - edycja 2021.

Miasto Mszana Dolna otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 119.620,00  złotych na utworzenie placówki dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.

Funkcjonowanie Klubu Senior+ w Mieście Mszana Dolna współfinansowane będzie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz środków własnych Miasta Mszana Dolna.

W ramach dotacji pomieszczenia przeznaczone na KLUB SENIOR+ zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt. Zadanie polega na utworzeniu Klubu SENIOR+ na terenie Miasta Mszana Dolna. W wyniku realizacji zadania powstanie ośrodek wsparcia w środowisku lokalnym przeznaczony dla seniorów tj. osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 lat i więcej które będzie spełniało wiele funkcji w zależności od potrzeb zgłaszanych przez seniorów.

Celem działalności Klubu SENIOR + będzie przede wszystkim umożliwienie tej grupie wiekowej korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności w tym także aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz opiekuńczej. Ponadto inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych prowadzące do skutecznej aktywizacji seniorów oraz włączenia ich w życie społeczności lokalnych.

Klub Senior + będzie mieścił się w nowopowstałym Centrum Wiedzy, Kultury oraz Życia Społecznego w Mszanie Dolnej. W budynku tym będzie działała Miejska Biblioteka, jednak pomieszczenia przeznaczone na Klub „SENIOR+” nie będą stanowiły części wspólnych. Lokale przeznaczone na działalność Klubu  znajdują się na I piętrze budynku. Baza lokalowa obejmie: pomieszczenie ogólnodostępne – salę spotkań ,  pomieszczenie klubowe z miejscem do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, pomieszczenie kuchenne, łazienkę wyposażoną w 3 toalety oraz 2 umywalki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wydzielone miejsce na szatnię dla seniorów. Na tej kondygnacji znajdują się również pomieszczenia ogólnodostępne z których będą mogli skorzystać seniorzy w ramach zajęć dodatkowych, należą do nich: sala multimedialna oraz sala konferencyjna. Powstała placówka zapewni miejsca dla 24 seniorów i będzie funkcjonowała minimum 20 godzin tygodniowo  przez co najmniej 3 dni w tygodniu.  

Bardzo cieszę się, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe – mówi Anna Pękała, Burmistrz Miasta – projekt będzie prowadzić Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale to nie jedyna miejska inicjatywa podejmowana dla naszych Seniorów. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się kolejną, tym razem obejmującą całą naszą okolicę, a dokładniej Zagórzańskie Dziedziny.

 


opracowanie:
Izabela Cież
Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

fot. źródło internet


Podobne artykuły

śro, 5 sty 2022, 08:39:32

DODATEK OSŁONOWY – NOWE ŚWIADCZENIE!

Szanowni Państwo, informujemy, że od 4 stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r. będzie można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy. Zadanie to będzie realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej przy ul. Starowiejska 2, 34-730 Mszana Dolna.

pią, 15 paź 2021, 12:05:07

OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - PRZYPOMNIENIE

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

pon, 24 sty 2022, 07:52:28

BEZPŁATNA POMOC PRAWNA – ZMIANY OD 24 STYCZNIA

W związku z zapowiedziami Rządu oraz rosnącą liczbą zakażeń decyzją Starosty Limanowskiego – porady prawne i obywatelskie od poniedziałku 24 stycznia br. do odwołania odbywają się wyłącznie zdalnie.
 

wto, 25 sty 2022, 13:11:48

KONDOLENCJE DLA PIOTRA ARMATYSA – DYREKTORA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia, a także słowa wsparcia dla Piotra Armatysa Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury z powodu śmierci Taty

śro, 26 sty 2022, 09:59:45

W SOBOTĘ RUSZA V EDYCJA „TURBACZ CUP MSZANA DOLNA 2022”

Klub Sportowy Turbacz Mszana Dolna zaprasza na coroczny turniej piłki nożnej halowej "Turbacz Cup Mszana Dolna 2022". Turniej odbędzie się pod patronatem Miasta Mszana Dolna.
 

pon, 24 sty 2022, 07:58:01

KTO ZAŁOŻY OKULARY JURKA, A KTO PRZYJDZIE NA MARSZ KUNDELKA?

30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia! Nasz mszański sztab otrzymał na okrągły finał niezwykły prezent. Czerwone okulary, zaprojektowane przez Jurka Owsiaka, stworzone specjalnie na ten finał związany z dziecięcą okulistyką.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-14/miasto-otrzyma-wsparcie-w-ramach-programu-senior.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-14/miasto-otrzyma-wsparcie-w-ramach-programu-senior.html