Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Bądź z nami w każdy czas...

W Parafii Bożego Miłosierdzia odbyły się uroczystości związane z 230 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pomimo okrągłej rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji, uroczystości również i w tym roku miały charakter symboliczny i skromny.  Mszę św. w intencji Ojczyzny, naszego Miasta oraz Ochotniczej Straży Pożarnej odprawił ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec. Obecność trzech pocztów sztandarowych była delikatnym sygnałem, że jeszcze musimy trochę poczekać z powrotem do normalności. Ks. Szymon Wykupił w kazaniu podkreślił znaczenie postaci Matki Boskiej, do niej zwracamy się modlitwą w trudnych czasach, które przeżywamy. Nasz samorząd reprezentowali: Burmistrz Anna Pękała, Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga, Wiceprzewodnicząca Rady Janina Flig oraz Radni Miejscy.

Niezawodna Orkiestra Dęta OSP zapewniła oprawę muzyczną oraz - by tradycji stało się zadość – w uroczystym przemarszu na placu Św. Siostry Faustyny zakończyła majowe świętowanie.

Również w parafii p.w Świętego Michała Archanioła odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny.


Podobne artykuły

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-04/badz-z-nami-w-kazdy-czas.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-04/badz-z-nami-w-kazdy-czas.html