Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

„Puszki na kwiatuszki” - Miasto zachęca do zbierania puszek

Popularna akcja zakładania łąk kwietnych w dużych miastach może dotyczyć również naszego najbliższego otoczenia. Zainspirowani wiedzą z poradnika fundacji „Kwietna” mamy plan i chcemy zaangażować w to działanie naszych mieszkańców - będziemy potrzebować Waszej pomocy!

Łąki kwietne, skwery roślin miododajnych to przyjazna środowisku alternatywa, są łatwe w utrzymaniu i mało wymagające. Wspierają dziką przyrodę – dzięki bogactwu i różnorodności stanowią miejsce do życia dla pożytecznych owadów i innych małych zwierząt. Dzięki specjalnym dobranym mieszankom nasion również wspaniale wyglądają.
Zaczynają wychodzić „niezłe kwiatki”, pojawiają się i straszą, ale mogą się nam przydać. Jest taka teoria, że śmieci to pieniądze, a dla nas szczególnie cenne jest aluminium. Puszki po różnych napojach chcemy zebrać i spożytkować na ekodziałanie.

W miejscu gdzie postawiliśmy dzwon na puszki (ul. Starowiejska 2) planujemy założyć skwerek roślin miododajnych z pomocą i mocnym zaangażowaniem przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2.

Nasz plan jest następujący:
•    dzwon, który służy wyłącznie do wrzucania do niego puszek, ustawiony jest na ul. Starowiejskiej - można wrzucać puszki - również takie, które uda nam się zebrać na terenie naszego miasta.
•    zapełniony dzwon utylizujemy, a kwota uzyskana za zebrane puszki przeznaczona zostaje na nasiona na łąkę kwietną
•    na początku maja planujemy przygotować teren pod zasiew łąki
•    siejemy i czekamy aż urośnieZAMIEŃ PUSZKI NA KWIATUSZKI !


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-28/puszki-na-kwiatuszki-miasto-zacheca-do-zbierania-puszek.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-28/puszki-na-kwiatuszki-miasto-zacheca-do-zbierania-puszek.html