Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

„Puszki na kwiatuszki” - Miasto zachęca do zbierania puszek

Popularna akcja zakładania łąk kwietnych w dużych miastach może dotyczyć również naszego najbliższego otoczenia. Zainspirowani wiedzą z poradnika fundacji „Kwietna” mamy plan i chcemy zaangażować w to działanie naszych mieszkańców - będziemy potrzebować Waszej pomocy!

Łąki kwietne, skwery roślin miododajnych to przyjazna środowisku alternatywa, są łatwe w utrzymaniu i mało wymagające. Wspierają dziką przyrodę – dzięki bogactwu i różnorodności stanowią miejsce do życia dla pożytecznych owadów i innych małych zwierząt. Dzięki specjalnym dobranym mieszankom nasion również wspaniale wyglądają.
Zaczynają wychodzić „niezłe kwiatki”, pojawiają się i straszą, ale mogą się nam przydać. Jest taka teoria, że śmieci to pieniądze, a dla nas szczególnie cenne jest aluminium. Puszki po różnych napojach chcemy zebrać i spożytkować na ekodziałanie.

W miejscu gdzie postawiliśmy dzwon na puszki (ul. Starowiejska 2) planujemy założyć skwerek roślin miododajnych z pomocą i mocnym zaangażowaniem przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2.

Nasz plan jest następujący:
•    dzwon, który służy wyłącznie do wrzucania do niego puszek, ustawiony jest na ul. Starowiejskiej - można wrzucać puszki - również takie, które uda nam się zebrać na terenie naszego miasta.
•    zapełniony dzwon utylizujemy, a kwota uzyskana za zebrane puszki przeznaczona zostaje na nasiona na łąkę kwietną
•    na początku maja planujemy przygotować teren pod zasiew łąki
•    siejemy i czekamy aż urośnieZAMIEŃ PUSZKI NA KWIATUSZKI !


Podobne artykuły

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 4 gru 2023, 10:18:54

III GALA WOLONTARIATU - 8 GRUDNIA

III Gala Wolontariatu w Mszanie Dolnej zaplanowana na piatek, 8 grudnia to wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

 

 

pon, 4 gru 2023, 10:52:53

ZAŚPIEWAJMY RAZEM KOLĘDĘ – CHÓR GOSPEL ZAPRASZA NA SWOJĄ PRÓBĘ

Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Powoli zbliża się świąteczny czas, podczas którego z każdej strony słychać kolędy, pastorałki czy świąteczne piosenki. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-28/puszki-na-kwiatuszki-miasto-zacheca-do-zbierania-puszek.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-28/puszki-na-kwiatuszki-miasto-zacheca-do-zbierania-puszek.html