Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Wniosek złożony – czekamy na rozstrzygnięcie

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Miasto Mszana Dolna złożyło wniosek o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi.

Złożony wniosek zawiera pomysł na realizację „Kompleksu turystyczno-rekreacyjnego ZIELONA w Mszanie Dolnej” wraz z zakupem niezbędnego sprzętu rekreacyjnego, budowę wieży widokowej z obiektami małej architektury na górze Lubogoszcz, a także parkingu turystycznego na terenie miasta. Wspomniany kompleks planujemy wykonać przy ul. Zielonej. Projekt zakłada budowę altan turystycznych, lodowiska, które zostanie przeniesione na stałe z terenu stadionu miejskiego, budowę skateparku oraz miasteczka rowerowego. Wspomagana ma być, poza infrastrukturą turystyczną również infrastruktura komunalna związana z usługami turystycznymi, więc wniosek zawiera informację o zaplanowanym parkingu turystycznym i ciągu pieszo jezdnym przy ulicy Zielonej.

Zgodnie z ustalonymi zasadami Miasto Mszana Dolna mogło wnioskować o kwotę ok. 2 280 000 zł. Jest to 40% wysokości wydatków poniesionych przez gminę na realizację inwestycji, średniorocznie w latach 2016-2020. Wniosek został złożony 10 lutego – czekamy na jego rozstrzygnięcie.


 


Podobne artykuły

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 4 gru 2023, 10:18:54

III GALA WOLONTARIATU - 8 GRUDNIA

III Gala Wolontariatu w Mszanie Dolnej zaplanowana na piatek, 8 grudnia to wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

 

 

pon, 4 gru 2023, 10:52:53

ZAŚPIEWAJMY RAZEM KOLĘDĘ – CHÓR GOSPEL ZAPRASZA NA SWOJĄ PRÓBĘ

Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Powoli zbliża się świąteczny czas, podczas którego z każdej strony słychać kolędy, pastorałki czy świąteczne piosenki. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-15/wniosek-zlozony-czekamy-na-rozstrzygniecie.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-15/wniosek-zlozony-czekamy-na-rozstrzygniecie.html