Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

W sierpniu szczególnie warto odwiedzić Zagórzańskie Dziedziny

W ramach akcji Otwarty Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce ponad 60 zabytków otwiera w sierpniu swoje drzwi dla zwiedzających. Turyści mogą je odwiedzać w dodatkowych, ponadprogramowych godzinach w wakacyjnym okresie i co najważniejsze za darmo!

Na terenie Zagórzańskich Dziedzin mamy dwa unikatowe obiekty warte odwiedzenia: Muzeum Biograficzne Władysława Orkana „Orkanówka” w Porębie Wielkiej  oraz drewniany Kościół św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej,  w rodzinnej miejscowości Ambasadorki Zagórzańskich Dziedzin – Justyny Kowalczyk-Tekieli.


Orkanówkę - dom, w którym żył i tworzył Władysław Orkan, a obecnie jest to muzeum poświęcone pisarzowi, można zwiedzać przez sierpień w następujących godzinach: od czwartku do soboty od 9:00 do 18:00 oraz w niedziele od 12:00 do 17:00.

Do kościółka w Kasinie Wielkiej warto udać się by podziwiać późnobarokowe ołtarze, niezwykłą polichromię oraz piękną drewnianą bryłę w całości pokrytą gontem. Tutaj zapraszamy codziennie w sierpniu i wrześniu, od 8:00 do 19:00.

My ze swojej strony podpowiadamy, że jeszcze wyższym poziomem takiego zwiedzania jest oczywiście questing – poszukiwacze przygód mogą również podążać szlakiem wierszowanej zagadki zarówno pod Śnieżnicą, jak i w Gorcach… ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ


Zdobycie koralików przybliża nas tylko do skarbu i nagrody, a zdobyta wiedza i wspomnienie dobrej zabawy zostaną w pamięci na długo, obiecujemy!

 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

wto, 20 lut 2024, 09:13:44

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

25 lutego 2024 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Kapela Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-08-04/w-sierpniu-szczegolnie-warto-odwiedzic-zagorzanskie-dziedziny.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-08-04/w-sierpniu-szczegolnie-warto-odwiedzic-zagorzanskie-dziedziny.html