Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Franciszek Dziedzina wyróżniony na Gali Małopolskich Seniorów

W środę, 6 kwietnia w krakowskim kinie „Kijów” odbyła się uroczysta, jubileuszowa XV Gala Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”. To wydarzenie rozpoczyna cykl inicjatyw składających się na Małopolski Rok Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej ustanowiony przez Sejmik Województwa Małopolskiego w 2022 roku. Sylwetki nagrodzonych w każdym roku seniorów pokazują, że niezależnie od wieku emerytalnego można nadal pozostać w aktywności działając w organizacjach pozarządowych czy na uniwersytetach III wieku.


Działalność w Zagórzańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku była najmocniej podkreślana w przestawieniu naszego kandydata z Mszany Dolnej. W 2013 roku Pan Franciszek Dziedzina zainicjował powstanie ZUTW i od tego momentu pełni funkcję Prezesa inicjując wiele wartościowych działań aktywizujących naszych seniorów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w życie społeczne regionu Pan Franciszek skupia w ZUTW około 80 seniorów, organizując szereg spotkań, wykładów, kursów językowych, warsztatów oraz wyjazdów integracyjnych. Nie można pominąć faktu, iż Franciszek Dziedzina jest głosem społeczności mszańskiej w wielu sprawach związanych z regionem naszego powiatu. Postać niezwykle barwna, zawsze uczestniczy we wszystkich wydarzeniach lokalnych i kulturalnych. Pan Franciszek Dziedzina pozyskuje dla seniorów środki zewnętrzne z różnych instytucji. W minionym roku 2020 ze względu na trwającą pandemię aktywność seniorów była nieco ograniczona, pomimo tego kandydat Franciszek zrobił wszystko, aby zorganizować szereg działań. Warto również podkreślić, że w minionym roku mszańscy seniorzy zaangażowali się w działania ekologiczne – związane z programem „Małopolska Pszczoła”. Zgłoszenie przygotowała P. Izabela Cież – Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z rekomendacjami z Urzędu Miasta. Serdecznie gratulujemy, już samo wyróżnienie jest podziękowaniem za dotychczasową pracę dla lokalnej społeczności Seniorów.

Działań i nowych inicjatyw nie brakuje, choćby Klub Senior +, który działając przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej uzupełnia działania dwóch naszych stowarzyszeń skupiających wokół siebie seniorów aż z trzech zagórzańskich gmin. Zainteresowanie ofertą Klubu jest duże i choć klub dedykowany jest tylko dla mieszkańców miasta chętnych nie brakuje, co nas bardzo cieszy i mobilizuje.

Samorządy Miasto Mszana Dolna, Gmina Mszana Dolna i Gmina Niedźwiedź również mogą pochwalić się wspólną inicjatywą ze Stowarzyszeniem MANKO czyli realizacją Ogólnopolskiej Karty Seniora. Karty te zostały już wręczone w Gminie Niedźwiedź, liczymy, że już niedługo będziemy mogli przybliżyć więcej informacji w tym temacie jeśli chodzi o nasze miasto – obiecuje Burmistrz Anna Pękała. Rok 2022 – został ustanowiony przez Sejmik Województwa Małopolskiego Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej. Małopolska specjalnie z tej okazji przygotowała wiele wydarzeń dedykowanych seniorom, w naszym mieście również ich nie zabraknie.


na podstawie: ROPS Kraków,
fot. Urząd Marszałkowski oraz Izabela Cież


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-07/franciszek-dziedzina-wyrozniony-na-gali-malopolskich-seniorow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-07/franciszek-dziedzina-wyrozniony-na-gali-malopolskich-seniorow.html