Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Franciszek Dziedzina wyróżniony na Gali Małopolskich Seniorów

W środę, 6 kwietnia w krakowskim kinie „Kijów” odbyła się uroczysta, jubileuszowa XV Gala Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”. To wydarzenie rozpoczyna cykl inicjatyw składających się na Małopolski Rok Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej ustanowiony przez Sejmik Województwa Małopolskiego w 2022 roku. Sylwetki nagrodzonych w każdym roku seniorów pokazują, że niezależnie od wieku emerytalnego można nadal pozostać w aktywności działając w organizacjach pozarządowych czy na uniwersytetach III wieku.


Działalność w Zagórzańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku była najmocniej podkreślana w przestawieniu naszego kandydata z Mszany Dolnej. W 2013 roku Pan Franciszek Dziedzina zainicjował powstanie ZUTW i od tego momentu pełni funkcję Prezesa inicjując wiele wartościowych działań aktywizujących naszych seniorów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w życie społeczne regionu Pan Franciszek skupia w ZUTW około 80 seniorów, organizując szereg spotkań, wykładów, kursów językowych, warsztatów oraz wyjazdów integracyjnych. Nie można pominąć faktu, iż Franciszek Dziedzina jest głosem społeczności mszańskiej w wielu sprawach związanych z regionem naszego powiatu. Postać niezwykle barwna, zawsze uczestniczy we wszystkich wydarzeniach lokalnych i kulturalnych. Pan Franciszek Dziedzina pozyskuje dla seniorów środki zewnętrzne z różnych instytucji. W minionym roku 2020 ze względu na trwającą pandemię aktywność seniorów była nieco ograniczona, pomimo tego kandydat Franciszek zrobił wszystko, aby zorganizować szereg działań. Warto również podkreślić, że w minionym roku mszańscy seniorzy zaangażowali się w działania ekologiczne – związane z programem „Małopolska Pszczoła”. Zgłoszenie przygotowała P. Izabela Cież – Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z rekomendacjami z Urzędu Miasta. Serdecznie gratulujemy, już samo wyróżnienie jest podziękowaniem za dotychczasową pracę dla lokalnej społeczności Seniorów.

Działań i nowych inicjatyw nie brakuje, choćby Klub Senior +, który działając przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej uzupełnia działania dwóch naszych stowarzyszeń skupiających wokół siebie seniorów aż z trzech zagórzańskich gmin. Zainteresowanie ofertą Klubu jest duże i choć klub dedykowany jest tylko dla mieszkańców miasta chętnych nie brakuje, co nas bardzo cieszy i mobilizuje.

Samorządy Miasto Mszana Dolna, Gmina Mszana Dolna i Gmina Niedźwiedź również mogą pochwalić się wspólną inicjatywą ze Stowarzyszeniem MANKO czyli realizacją Ogólnopolskiej Karty Seniora. Karty te zostały już wręczone w Gminie Niedźwiedź, liczymy, że już niedługo będziemy mogli przybliżyć więcej informacji w tym temacie jeśli chodzi o nasze miasto – obiecuje Burmistrz Anna Pękała. Rok 2022 – został ustanowiony przez Sejmik Województwa Małopolskiego Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej. Małopolska specjalnie z tej okazji przygotowała wiele wydarzeń dedykowanych seniorom, w naszym mieście również ich nie zabraknie.


na podstawie: ROPS Kraków,
fot. Urząd Marszałkowski oraz Izabela Cież


Podobne artykuły

pon, 5 gru 2022, 14:31:56

PREFERENCYJNY ZAKUP WĘGLA

Szanowni Państwo!
Miasto Mszana Dolna przystępuje do realizacji sprzedaży węgla na podstawie Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. 
Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej, tel. 18 33-79-400, w celu uzyskania informacji o weryfikacji wniosku. 
 

 

pią, 25 lis 2022, 16:08:28

UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Z dniem 1 grudnia 2022 roku zmienia się adres siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Nowy ares siedziby MOPS to ul. Piłsudskiego 58. Korespondencję należy kierować pod wskazany powyżej adres.

wto, 29 lis 2022, 15:39:16

LGD PIĘKNA ZIEMIA GORCZAŃSKA ZACHĘCA DO WYPEŁNIENIA ANKIETY

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź do wypełnienia drugiej części ANKIETY dotyczącej przyszłości naszych trzech samorządów i ich kierunków rozwoju.

 

pon, 28 lis 2022, 10:28:33

KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZGŁOSZENIA DO 5 GRUDNIA!

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprasza na Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 14:00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 28 lis 2022, 10:47:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  11 grudnia br., zapraszamy na Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. Na stoiskach lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników i rolników będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty i ozdoby.

 

czw, 1 gru 2022, 16:35:59

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO WODY POLSKIE

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwoleń wodnoprawnych.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-07/franciszek-dziedzina-wyrozniony-na-gali-malopolskich-seniorow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-07/franciszek-dziedzina-wyrozniony-na-gali-malopolskich-seniorow.html