Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich

Projekt realizowany w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy KIK/50 został zamknięty. W jego ramach zamontowanych zostało 3.909 instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych i 6 instalacji w budynkach użyteczności publicznej. Powierzchnia zamontowanych kolektorów słonecznych wyniosła około 25.000 m2.
 
Warto zaznaczyć, że zamontowane w ramach Projektu instalacje są przeznaczone do przygotowania ciepłej wody użytkowej dla blisko 21.000 mieszkańców.
 
Z przeprowadzonych wyliczeń wynika, że mieszkańcy zaoszczędzili około 800 ton węgla na rok, a co za tym idzie, równocześnie zaoszczędzili około 650.000 zł na rok. Jednak najważniejsza wartość to ograniczenie emisji CO2 do środowiska, która według obliczeń wyniosła 109.074 MJ/rok.
 


KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/programy-proekologiczne/2019-06-07/odnawialne-zrodla-energii-w-mszanie-dolnej-oraz-gminach-partnerskich.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/programy-proekologiczne/2019-06-07/odnawialne-zrodla-energii-w-mszanie-dolnej-oraz-gminach-partnerskich.html