Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

MAŁOPOLSKA INFRASTRUKTURA REKREACYJNO-SPORTOWA - MIRS

Budowa boiska do siatkówki plażowej w Mszanie Dolnej”
 
Inwestycja pn. „Budowa boiska do siatkówki plażowej w Mszanie Dolnej” realizowana jest w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”. Zadanie otrzymało pomoc finansową z budżetu Województwa Małopolskiego w formie dotacji celowej w wysokości 49 860,00 zł. 
Celem projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” realizowanego w 2021 roku przez Województwo Małopolskie było udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na realizację zadań własnych, przeznaczonej na modernizację infrastruktury rekreacyjno–sportowej, spełniającej rolę lokalnych stref aktywności fizycznej, m.in. celem podniesienia standardu, czy rewitalizacji istniejących obiektów sportowo-rekreacyjnych, będących w niedostatecznym stanie technicznym i funkcjonalnym. Pomoc finansowa obejmowała ogólnodostępne, wielofunkcyjne, niekubaturowe obiekty sportowo-rekreacyjne na otwartym powietrzu, w szczególności obiekty umożliwiające masowe uprawianie sportu i rekreację oraz integrację lokalnych społeczności. 
Cel projektu został osiągnięty. Na działkach ew. nr 9979/7, 9979/17 w Mszanie Dolnej powstało boisko do siatkówki plażowej. Roboty budowlane trwały od 28 lipca 2021 r. do 05 października 2021 roku. Zostały wykonane przez Firmę Usługowo-Handlową „BRUK-BUD” Kotarba Spółka Jawna, ul. Spadochroniarzy 34b, 34-730 Mszana Dolna. Efektem prac jest boisko o nawierzchni z piasku o wymiarach pola gry 8,00m x 16,00m. Całkowity wymiar boiska z wolnymi strefami o szerokości 3m będzie wynosi 14,0 m x 22,0m. Teren nawierzchni z piasku ograniczony jest obrzeżem betonowym. Wykonane zostały również piłkochwyty o wysokości 4m na części boiska oraz ogrodzenie wraz z bramą wjazdową i furtką otaczające boisko i trybuny sportowe. Boisko zostało wyposażone w akcesoria sportowe typu: taśmy oznaczające linie boisk, słupki do siatkówki z mocowaniami, siatka oraz trybuny sportowe dwurzędowe (24 miejsca siedzące).
 
W ramach zadania powstała infrastruktura rekreacyjno-sportowa, spełniająca rolę lokalnej strefy aktywności fizycznej. Obiekt zlokalizowany na otwartym powietrzu jest ogólnodostępny. Umożliwia masowe uprawianie sportu i rekreację oraz integrację lokalnych społeczności.

 

 


Podobne artykuły

wto, 14 cze 2022, 17:05:09

RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/inwestycje/2021-11-09/malopolska-infrastruktura-rekreacyjno-sportowa-mirs.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/inwestycje/2021-11-09/malopolska-infrastruktura-rekreacyjno-sportowa-mirs.html