Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Tej miłości nic nie rozdzieli, tego ognia nic nie zgasi – Złote Gody 2023

W sobotę 30 września 2023 dziewiętnaście par małżeńskich z terenu miasta i gminy Mszana Dolna świętowały Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego tzw. „Złote Gody”.  Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Ks. Proboszcz Jerzy Raźny odprawił dziękczynną mszę św., podczas której Jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie, złożone przed ponad pięćdziesięcioma laty. W słowach skierowanych do naszych Jubilatów podkreślił, że jest to prawdziwe święto miłości i rodziny.

Po mszy św., w ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym „JANDA” Resort & Conference odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia medali i upominków. Drugą część obchodów poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mszanie Dolnej Faustyna Kaletka. Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała oraz Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, odznaczyli dostojnych Jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Pary małżeńskie otrzymały pamiątkowe listy gratulacyjne oraz upominki. Dodatkową „regionalną” niespodziankę przygotowała Wicestarosta Agata Zięba, która pojawiła się na uroczystości z Grzegorzem Wójcikiem Radnym Powiatowym. Czerwone korale trafiały do naszych pań, panowie odbierali listy gratulacyjne. Niezwykle pomocni okazali się również Radni – uhonorowane pary otrzymywały medale, listy gratulacyjne, symboliczną różę oraz niewielki upominek, zagórzańską skrzynię pełną skarbów. W przekazywaniu tych wszystkich suwenirów i gratulacji pomagał Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka, Wiceprzewodnicząca Krystyna Pazdur i Radny Janusz Matoga oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Chorągwicki i Radna Helena Kania. Na zakończenie uroczystości Jubilaci zostali zaproszeni na symboliczny toast i poczęstunek, podczas którego dzielili się wspomnieniami ze swojego małżeńskiego życia. Kapela zespołu regionalnego „Dolina Mszanki” umiliła zebranym gościom czas oraz zapewniła uroczystą oprawę mszy św. Jubileusz został zorganizowany przy współpracy urzędów miasta i gminy oraz Urzędu Stanu Cywilnego w Mszanie Dolnej.

 

Uroczystość poświęcona była parom, które związek małżeński zawarły w roku 1972.

Niezwykły, „żelazny”  jubileusz 65-lecie zawarcia związku małżeńskiego świętowali Państwo Rozalia i Jan Ceklarzowie z Kasiny Wielkiej.


Lista Jubilatów z terenu Miasta Mszana Dolna:
1.    Maria i Mieczysław Dorczakowie
2.    Stanisława i Stanisław Goryczkowie
3.    Helena i Józef Kowalczykowie
4.    Helena i Józef Najderowie
5.    Helena i Andrzej Paćkowie
6.    Maria i Roman Rychtarczykowie
7.    Aniela i Marian Sentyrzowie
8.    Halina i Piotr Strusiowie
9.    Maria i Władysław Szczypkowie
10.    Grażyna i Andrzej Szymańscy

Lista Jubliatów z terenu Gminy Mszana Dolna:
1.    Maria i Tadeusz Dziadkowcowie
2.    Janina i Władysław Fudalowie
3.    Anna i Józef Gackowcowie
4.    Władysław i Jan Gierczykowie
5.    Maria i Kazimierz Harasowie
6.    Michalina i Józef Kamińscy
7.    Rozalia i Stefan Knapczykowie
8.    Zofia i Franciszek Kozyrowie
9.    Barbara i Stanisław Muchowie
10.    Maria i Stefan Muchowie
11.    Krystyna i Jan Popławscy
12.    Stefania i Czesław Potaczkowie
13.    Władysława i Józef Potaczkowie
14.    Maria i Józef Skowronkowie
15.    Krystyna i Władysław Skowronkowie
16.    Kazimiera i Kazimierz Smoleniowie
17.    Maria i Andrzej Wójtowiczowie
18.    Józefa i Jan Zapałowie
19.    Zofia i Jan Ziemianinowie

Wszystkim Jubilatom raz jeszcze składamy najlepsze życzenia! 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

wto, 20 lut 2024, 13:27:28

OPŁATA ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina (...)

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-10-04/tej-milosci-nic-nie-rozdzieli-tego-ognia-nic-nie-zgasi-zlote-gody-2023.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-10-04/tej-milosci-nic-nie-rozdzieli-tego-ognia-nic-nie-zgasi-zlote-gody-2023.html