Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sierpniowa Eucharystia z Doliną Mszanki - do Kasiny zapraszamy jeszcze we wrześniu

27 sierpnia podczas Zagórzańskiej Mszy św., w zabytkowym kościółku p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej miejsca zajęli członkowie Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego „Dolina Mszanka”. Młodzi, uśmiechnięci, wypoczęci i gotowi na edukacyjne wyzwania i obowiązki zaprezentowali się z najlepszej strony. Grupa prowadzona przez Patryka Grzędziaka i Tobiasza Krzysztofa zdobywa laury na przeróżnych konkursach i przeglądach prezentując nasz region i zagórzańską schedę. Jesteśmy z nich niezmiernie dumni! Uczestnicy regionalnej Eucharystii mieli okazję wysłuchać pięknej oprawy muzycznej i liturgicznej, jak również dodatkowego występu na placu przed kościołem. Tym razem, wyjątkowo nie było z nami lokalnych twórców i producentów, bo siły w tym dniu przeniesiono na Trusiówkę w Lubomierzu, gdzie odbywała się „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym”.


Jeśli jednak ktoś dobrze zaplanował niedzielę, mógł pojawić się zarówno na Zagórzańskiej Mszy św. jak i w tym przepięknym miejscu, tuż nad brzegiem chłodnego potoku Kamienicy. W te wyjątkowo gorące dni na pożegnanie sierpnia i równie wysoką temperaturę można było „oszukać” – chroniąc się w chłodnych wnętrzach naszego kasińskiego zabytku, jak i na gościnnym polu biwakowym, gdzie czekała masa atrakcji.
Nasi niezawodni partnerzy i kreatorzy marki pojawili się zarówno w Kasinie Wielkiej, jak i w Lubomierzu. Tak zrobili np. niezwykle serdeczni i zawsze uśmiechnięci - Grażynka i Józef z Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Zagórzańskiej, właściciele agroturystyki „Pokoje gościnne u Grażynki”.  A Emilia i Grzegorz – przedstawiciele „Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej pod Cyrlom”  – zamienili tylko kamerę na smyki i to, co trzeba, z zaangażowaniem wykonali w obu miejscach. Można? Odpowiedź jest prosta – jak tylko są chęci, wszystko jest możliwe!

Relacja z Trusiówki już niebawem; atrakcje, które tam przygotowali organizatorzy, zasługują na osobnego posta! Spodziewajcie się też podsumowania całego sierpnia pełnego wydarzeń z udziałem kreatorów i partnerów Zagórzańskich Dziedzin oczywiście!Wszystkim, którzy chcieliby osobiście doświadczyć takich wrażeń i na żywo posłuchać zagórzańskiej muzyki oraz obejrzeć wnętrza zabytkowej świątyni przypominamy, że kolejna Zagórzańska Msza św. zostanie odprawiona 24 września o godz. 14:00.

Po raz ostatni w tym sezonie spotkamy się w Kasinie Wielkiej. Na okres zimowy przenosimy się bowiem do Parafii Św. Józefa w Lubomierzu, jak zawsze ostatnia niedziela miesiąca i godzina: 14:00 nie ulegają zmianie. Dziedzinie Was zapraszamy i namawiamy, żebyście się na tę specjalną Eucharystię ubrali w odświętne stroje regionalne.

 

fot. Monika Homa, Urząd Gminy Mszana Dolna

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-13/sierpniowa-eucharystia-z-dolina-mszanki-do-kasiny-zapraszamy-jeszcze-we-wrzesniu.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-13/sierpniowa-eucharystia-z-dolina-mszanki-do-kasiny-zapraszamy-jeszcze-we-wrzesniu.html