Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sierpniowa Eucharystia z Doliną Mszanki - do Kasiny zapraszamy jeszcze we wrześniu

27 sierpnia podczas Zagórzańskiej Mszy św., w zabytkowym kościółku p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej miejsca zajęli członkowie Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego „Dolina Mszanka”. Młodzi, uśmiechnięci, wypoczęci i gotowi na edukacyjne wyzwania i obowiązki zaprezentowali się z najlepszej strony. Grupa prowadzona przez Patryka Grzędziaka i Tobiasza Krzysztofa zdobywa laury na przeróżnych konkursach i przeglądach prezentując nasz region i zagórzańską schedę. Jesteśmy z nich niezmiernie dumni! Uczestnicy regionalnej Eucharystii mieli okazję wysłuchać pięknej oprawy muzycznej i liturgicznej, jak również dodatkowego występu na placu przed kościołem. Tym razem, wyjątkowo nie było z nami lokalnych twórców i producentów, bo siły w tym dniu przeniesiono na Trusiówkę w Lubomierzu, gdzie odbywała się „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym”.


Jeśli jednak ktoś dobrze zaplanował niedzielę, mógł pojawić się zarówno na Zagórzańskiej Mszy św. jak i w tym przepięknym miejscu, tuż nad brzegiem chłodnego potoku Kamienicy. W te wyjątkowo gorące dni na pożegnanie sierpnia i równie wysoką temperaturę można było „oszukać” – chroniąc się w chłodnych wnętrzach naszego kasińskiego zabytku, jak i na gościnnym polu biwakowym, gdzie czekała masa atrakcji.
Nasi niezawodni partnerzy i kreatorzy marki pojawili się zarówno w Kasinie Wielkiej, jak i w Lubomierzu. Tak zrobili np. niezwykle serdeczni i zawsze uśmiechnięci - Grażynka i Józef z Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Zagórzańskiej, właściciele agroturystyki „Pokoje gościnne u Grażynki”.  A Emilia i Grzegorz – przedstawiciele „Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej pod Cyrlom”  – zamienili tylko kamerę na smyki i to, co trzeba, z zaangażowaniem wykonali w obu miejscach. Można? Odpowiedź jest prosta – jak tylko są chęci, wszystko jest możliwe!

Relacja z Trusiówki już niebawem; atrakcje, które tam przygotowali organizatorzy, zasługują na osobnego posta! Spodziewajcie się też podsumowania całego sierpnia pełnego wydarzeń z udziałem kreatorów i partnerów Zagórzańskich Dziedzin oczywiście!Wszystkim, którzy chcieliby osobiście doświadczyć takich wrażeń i na żywo posłuchać zagórzańskiej muzyki oraz obejrzeć wnętrza zabytkowej świątyni przypominamy, że kolejna Zagórzańska Msza św. zostanie odprawiona 24 września o godz. 14:00.

Po raz ostatni w tym sezonie spotkamy się w Kasinie Wielkiej. Na okres zimowy przenosimy się bowiem do Parafii Św. Józefa w Lubomierzu, jak zawsze ostatnia niedziela miesiąca i godzina: 14:00 nie ulegają zmianie. Dziedzinie Was zapraszamy i namawiamy, żebyście się na tę specjalną Eucharystię ubrali w odświętne stroje regionalne.

 

fot. Monika Homa, Urząd Gminy Mszana Dolna

 


Podobne artykuły

pon, 13 maj 2024, 10:52:08

KONFERENCJA POWIATOWA „JESTEM, ALE… NIE CHCĘ BYĆ” – DEPRESJA I TENDENCJE SAMOBÓJCZE DZIECI I MŁODZIEŻY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Powiatowej "Jestem, ale... nie chcę być" - depresja i tendencje samobójcze dzieci i młodzieży. Konferencja zaplanowana jest na dzień 22 maja (środę) o godz. 9:00 w hotelu Górski Raj w Porębie Wielkiej.

pon, 20 maj 2024, 09:22:14

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z WARSZAWSKĄ AKTORKĄ, ALINĄ ŚWIDOWSKĄ

Fundacja Sztetl Mszana Dolna w ramach trzeciej edycji „Opowieść o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej” zaprasza na niezwykłe spotkanie z warszawską aktorką, Aliną Świdowską, córką Adiny Blady-Szwajger, legendarnej lekarki z getta warszawskiego.

pon, 13 maj 2024, 15:45:44

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

26 maja 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni zespół Folkowe Łętowe.

pon, 20 maj 2024, 11:07:23

ZAPRASZAMY NA ZAGÓRZAŃSKĄ MAJÓWKĘ

Serdecznie zapraszamy na Zagórzańską Majówkę - uroczyste zakończenie tradycyjnych nabożeństw ku czci Matki Bożej. Tym razem kolejne wersy litanii loretańskiej odśpiewamy w usytuowanej pośród łąk umajonych, gór i dolin zielonych, kaplicy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno-Rekreacyjnym na Śnieżnicy.

pon, 20 maj 2024, 11:48:53

7. EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – GŁOSUJMY!

Rozpoczęło się głosowanie na zakwalifikowane projekty  w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To mieszkańcy Małopolski zdecydują na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosowanie rozpoczęło się 15 maja i trwa do 14 czerwca br. O głosy powalczą aż 232 projekty.

pon, 13 maj 2024, 14:09:50

Z ŻYCZENIAMI W OŚRODKU ZDROWIA

Pamiętając o niedzielnym święcie Pani Burmistrz Agnieszka Orzeł odwiedziła SP ZOZ „Vital Med” i przekazała wraz z najlepszymi życzeniami symboliczną różę naszym paniom pielęgniarkom i pani położnej. Jeszcze raz wszystkiego dobrego!

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-13/sierpniowa-eucharystia-z-dolina-mszanki-do-kasiny-zapraszamy-jeszcze-we-wrzesniu.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-13/sierpniowa-eucharystia-z-dolina-mszanki-do-kasiny-zapraszamy-jeszcze-we-wrzesniu.html