Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Żar z nieba, gorączka na scenie – czyli sobota w ramach Dni Mszany Dolnej

W miniony weekend w Mszanie Dolnej odbyły się imprezy zorganizowane w ramach Dni Mszany Dolnej. W sobotę, 15 lipca na scenie w parku miejskim im. hr. Krasińskich zaplanowane były koncerty i muzyczne występy. Po sąsiedzku, na placu targowym zainstalowało się wesołe miasteczko, przyciągając na swoje atrakcje zarówno najmłodszych, jak i amatorów ekstremalnych wrażeń.

W wyjątkowej aurze, podczas niespotykanych do tej pory temperaturach, a wręcz żarze z nieba, muzycy zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności. Oficjalnego otwarcia dokonała Burmistrz Miasta Anna Pękała, jako pierwszy wystąpił Mr. Cone – nasz mszański gitarzysta, wokalista i perkusista Piotr Stożek, który współpracuje z wieloma muzykami. Jego ostatni występ dla rodzimej publiczności miał miejsce podczas obchodów 100-lecia Bazy Lubogoszcz. Mr. Cone koncertuje również na Podhalu, prezentując różne covery w swoich bluesowo-rockowych aranżacjach. Następnie z mocnym rockowym przytupem wkroczył na scenę zespół Emberstoke, gdzie w składzie osobowym można było dostrzec postać pochodzącego z Mszany Dolnej gitarzysty Dawida Nadkańskiego. Po dwóch występach publiczność czekała na gwiazdę wieczoru, Jacka Stachurskiego. Wokalista złapał niesamowity kontakt z publicznością, nie zabrakło najbardziej znanych hitów w jego wykonaniu oraz bisów. Na zakończenie nie zabrakło autografów i wspólnych zdjęć z wokalistą. Sobotę zakończyła dyskoteka prowadzona przez DJ Paku i Freky’ego.

Honorowy Patronat nad Dniami Mszany Dolnej objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga

Organizatorami Dni Mszany Dolnej byli:
Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta w Mszanie Dolnej
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Zarząd i Orkiestra OSP w Mszanie Dolnej.

 

Dziękujemy sponsorom wydarzenia: Bankowi Spółdzielczemu w Mszanie Dolnej, firmie „Dropel” i firmie „BDart”.

 

Podczas Dni Mszany Dolnej można było nabyć produkty związane z marką lokalną „Zagórzańskie Dziedziny”
 

Dni Mszany Dolnej zostało współfinansowane ze środków otrzymanych z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Innych Uzależnień  dla Miasta Mszana Dolna na rok 2023.

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-24/zar-z-nieba-goraczka-na-scenie-czyli-sobota-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-24/zar-z-nieba-goraczka-na-scenie-czyli-sobota-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html