Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Żar z nieba, gorączka na scenie – czyli sobota w ramach Dni Mszany Dolnej

W miniony weekend w Mszanie Dolnej odbyły się imprezy zorganizowane w ramach Dni Mszany Dolnej. W sobotę, 15 lipca na scenie w parku miejskim im. hr. Krasińskich zaplanowane były koncerty i muzyczne występy. Po sąsiedzku, na placu targowym zainstalowało się wesołe miasteczko, przyciągając na swoje atrakcje zarówno najmłodszych, jak i amatorów ekstremalnych wrażeń.

W wyjątkowej aurze, podczas niespotykanych do tej pory temperaturach, a wręcz żarze z nieba, muzycy zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności. Oficjalnego otwarcia dokonała Burmistrz Miasta Anna Pękała, jako pierwszy wystąpił Mr. Cone – nasz mszański gitarzysta, wokalista i perkusista Piotr Stożek, który współpracuje z wieloma muzykami. Jego ostatni występ dla rodzimej publiczności miał miejsce podczas obchodów 100-lecia Bazy Lubogoszcz. Mr. Cone koncertuje również na Podhalu, prezentując różne covery w swoich bluesowo-rockowych aranżacjach. Następnie z mocnym rockowym przytupem wkroczył na scenę zespół Emberstoke, gdzie w składzie osobowym można było dostrzec postać pochodzącego z Mszany Dolnej gitarzysty Dawida Nadkańskiego. Po dwóch występach publiczność czekała na gwiazdę wieczoru, Jacka Stachurskiego. Wokalista złapał niesamowity kontakt z publicznością, nie zabrakło najbardziej znanych hitów w jego wykonaniu oraz bisów. Na zakończenie nie zabrakło autografów i wspólnych zdjęć z wokalistą. Sobotę zakończyła dyskoteka prowadzona przez DJ Paku i Freky’ego.

Honorowy Patronat nad Dniami Mszany Dolnej objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga

Organizatorami Dni Mszany Dolnej byli:
Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta w Mszanie Dolnej
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Zarząd i Orkiestra OSP w Mszanie Dolnej.

 

Dziękujemy sponsorom wydarzenia: Bankowi Spółdzielczemu w Mszanie Dolnej, firmie „Dropel” i firmie „BDart”.

 

Podczas Dni Mszany Dolnej można było nabyć produkty związane z marką lokalną „Zagórzańskie Dziedziny”
 

Dni Mszany Dolnej zostało współfinansowane ze środków otrzymanych z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Innych Uzależnień  dla Miasta Mszana Dolna na rok 2023.

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-24/zar-z-nieba-goraczka-na-scenie-czyli-sobota-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-24/zar-z-nieba-goraczka-na-scenie-czyli-sobota-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html