Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Święto Orkiestr Dętych – czyli niedziela w ramach Dni Mszany Dolnej

W miniony weekend w Mszanie Dolnej odbyły się imprezy zorganizowane w ramach Dni Mszany Dolnej. Niedziela, 16 lipca to święto orkiestr dętych. W tym roku było to XV, jubileuszowe muzykowanie. Zaproszone przez Kapelmistrza Piotra Rataja orkiestry najpierw przemaszerowały przez miasto zapowiadając swoje dalsze występy.

Oficjalnego otwarcia XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Władysława Jerzego Żądło dokonali: Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała oraz Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Niezastąpiony w roli prowadzącego Marian Wójtowicz przywitał również Radnego Powiatowego Grzegorza Wójcika oraz Andrzeja Dobrzańskiego Dyrektora Biura Poselskiego Andrzeja Guta Mostowego. Minister Gut Mostowy nie mógł dotrzeć osobiście do Mszany Dolnej, ale przygotował okolicznościowy list. Był to również odpowiedni moment, by przy okazji jubileuszu podziękować za wieloletnie zaangażowanie w organizację festiwalu. Burmistrz Miasta wręczyła podziękowanie Panu Staroście Limanowskiemu oraz pozostałym współorganizatorom tego wydarzenia: Piotrowi Armatysowi Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Piotrowi Ratajowi Kapelmistrzowi Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej.

Pierwsza w tegorocznym festiwalu zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna, kolejno: Orkiestra Dęta z Korzkwi, następnie Krakowska Orkiestra Staromiejska, między występami orkiestr na scenie zaśpiewał Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury. Druga część należała do Orkiestry Dęta OSP z Mszany Górnej, która w ostatnim, 45 Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Tormbity” 2023 zdobyła wysokie, drugie miejsce w kategorii orkiestr działających przy stowarzyszeniach. Tym razem w zupełnie innym wizerunku, z rozszerzoną sekcją wokalną zaprezentowali własne interpretacje znanych przebojów. Orkiestra Dęta z chorwackiej Krapiny, mocno zaprzyjaźniona z mszańską orkiestrą pojawiła się po długiej przerwie spowodowanej pandemią, wystąpiła jako przedostatnia z orkiestr w ramach festiwalu. Przegląd zakończyli gospodarze, czyli Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej, którzy podobnie jak Mszana Górna docenieni zostali na 45 Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Tormbity” 2023 – w grupie orkiestr OSP zdobyli również drugie miejsce. Gwiazdą niedzielnego wieczoru byli „Pogwizdani”. Wszystkim zgromadzonym za obecność i dobrą zabawę na Dniach Mszany Dolnej podziękowała Burmistrz Miasta Anna Pękała. Do północy można było pobawić się przy dźwiękach muzyki prezentowanej przez DJ - Mariusza Kozę.

 

fot MOK

List Ministra Andrzeja Guta Mostowego - TUTAJ

 

Honorowy Patronat nad Dniami Mszany Dolnej objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga
 

Organizatorami Dni Mszany Dolnej byli:
Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta w Mszanie Dolnej
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Zarząd i Orkiestra OSP w Mszanie Dolnej

 

Dziękujemy sponsorom wydarzenia: Bankowi Spółdzielczemu w Mszanie Dolnej, firmie „Dropel” i firmie „BDart”.
 


Podczas Dni Mszany Dolnej można było nabyć produkty związane z marką lokalną „Zagórzańskie Dziedziny”

Dni Mszany Dolnej zostało współfinansowane ze środków otrzymanych z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Innych Uzależnień  dla Miasta Mszana Dolna na rok 2023.


 

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-24/swieto-orkiestr-detych-czyli-niedziela-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-24/swieto-orkiestr-detych-czyli-niedziela-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html