Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Święto Orkiestr Dętych – czyli niedziela w ramach Dni Mszany Dolnej

W miniony weekend w Mszanie Dolnej odbyły się imprezy zorganizowane w ramach Dni Mszany Dolnej. Niedziela, 16 lipca to święto orkiestr dętych. W tym roku było to XV, jubileuszowe muzykowanie. Zaproszone przez Kapelmistrza Piotra Rataja orkiestry najpierw przemaszerowały przez miasto zapowiadając swoje dalsze występy.

Oficjalnego otwarcia XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Władysława Jerzego Żądło dokonali: Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała oraz Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Niezastąpiony w roli prowadzącego Marian Wójtowicz przywitał również Radnego Powiatowego Grzegorza Wójcika oraz Andrzeja Dobrzańskiego Dyrektora Biura Poselskiego Andrzeja Guta Mostowego. Minister Gut Mostowy nie mógł dotrzeć osobiście do Mszany Dolnej, ale przygotował okolicznościowy list. Był to również odpowiedni moment, by przy okazji jubileuszu podziękować za wieloletnie zaangażowanie w organizację festiwalu. Burmistrz Miasta wręczyła podziękowanie Panu Staroście Limanowskiemu oraz pozostałym współorganizatorom tego wydarzenia: Piotrowi Armatysowi Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Piotrowi Ratajowi Kapelmistrzowi Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej.

Pierwsza w tegorocznym festiwalu zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna, kolejno: Orkiestra Dęta z Korzkwi, następnie Krakowska Orkiestra Staromiejska, między występami orkiestr na scenie zaśpiewał Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury. Druga część należała do Orkiestry Dęta OSP z Mszany Górnej, która w ostatnim, 45 Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Tormbity” 2023 zdobyła wysokie, drugie miejsce w kategorii orkiestr działających przy stowarzyszeniach. Tym razem w zupełnie innym wizerunku, z rozszerzoną sekcją wokalną zaprezentowali własne interpretacje znanych przebojów. Orkiestra Dęta z chorwackiej Krapiny, mocno zaprzyjaźniona z mszańską orkiestrą pojawiła się po długiej przerwie spowodowanej pandemią, wystąpiła jako przedostatnia z orkiestr w ramach festiwalu. Przegląd zakończyli gospodarze, czyli Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej, którzy podobnie jak Mszana Górna docenieni zostali na 45 Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Tormbity” 2023 – w grupie orkiestr OSP zdobyli również drugie miejsce. Gwiazdą niedzielnego wieczoru byli „Pogwizdani”. Wszystkim zgromadzonym za obecność i dobrą zabawę na Dniach Mszany Dolnej podziękowała Burmistrz Miasta Anna Pękała. Do północy można było pobawić się przy dźwiękach muzyki prezentowanej przez DJ - Mariusza Kozę.

 

fot MOK

List Ministra Andrzeja Guta Mostowego - TUTAJ

 

Honorowy Patronat nad Dniami Mszany Dolnej objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga
 

Organizatorami Dni Mszany Dolnej byli:
Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta w Mszanie Dolnej
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Zarząd i Orkiestra OSP w Mszanie Dolnej

 

Dziękujemy sponsorom wydarzenia: Bankowi Spółdzielczemu w Mszanie Dolnej, firmie „Dropel” i firmie „BDart”.
 


Podczas Dni Mszany Dolnej można było nabyć produkty związane z marką lokalną „Zagórzańskie Dziedziny”

Dni Mszany Dolnej zostało współfinansowane ze środków otrzymanych z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Innych Uzależnień  dla Miasta Mszana Dolna na rok 2023.


 

 


Podobne artykuły

śro, 24 kwi 2024, 12:29:37

76 SESJA RADY - CZAS PODSUMOWAŃ I PODZIĘKOWAŃ

We wtorek, podczas 76 Sesji Rady Miejskiej, pod koniec krótkich obrad Przewodniczący Rady Michał Liszka wykorzystał moment, by podsumować i podziękować Radnym Miejskim za mijającą VIII kadencję Rady.

śro, 17 kwi 2024, 11:53:14

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA PRZED HAŁASEM DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Marszałek Województwa Małopolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

śro, 24 kwi 2024, 08:44:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA DO BIBLIOTEKI NA PIERWSZY WYKŁAD III EDYCJI

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne pierwszy wykład III edycji projektu edukacyjnego "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Wydarzenie skoncentruje się na tematyce Księgi Psalmów, którą organizatorzy uznają za łącznik między dwoma kulturami i religiami.

 

śro, 17 kwi 2024, 11:21:57

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 kwietnia 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

śro, 17 kwi 2024, 10:32:27

PAMIĘĆ O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie podczas II wojny światowej oraz członków delegacji prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

śro, 17 kwi 2024, 12:39:24

III DZIEŃ DLA KLIMATU Z ZIELONYM PREZENTEM DLA MSZAŃSKICH UCZNIÓW

W piątek, 12 kwietnia w amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej odbyły się obchody III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem tej akcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-24/swieto-orkiestr-detych-czyli-niedziela-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-24/swieto-orkiestr-detych-czyli-niedziela-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html