Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Ulica Leśna oficjalnie otwarta

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie ul. Leśnej po przebudowie. Ulica zyskała nie tylko nową nawierzchnię i szerokie chodniki, ale także nową infrastrukturę wodociągową oraz na znacznym odcinku zmodernizowaną kanalizację burzową. Z ulicy Leśnej korzystają nie tylko mieszkańcy, ale również Nadleśnictwo Limanowa oraz liczni turyści wędrujący z mszańskiego Rynku na Lubogoszcz.

W wydarzeniu wzięli udział: wiceminister Klimatu i Środowiska, Edward Siarka, burmistrz Mszany Dolnej, Anna Pękała, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Paweł Szczygieł, nadleśniczy Nadleśnictwa w Limanowej, Janusz Krywult, przedstawiciele konsorcjum firm Profexim i Bildex, wykonującego prace – Jan Duda, Dariusz Duda, projektant Grzegorz Zawada, inspektor nadzoru, Marcin Filas oraz miejscy radni z przewodniczącym Rady Miejskiej, Michałem Liszką na czele. Po uroczystym przecięciu wstęgi inwestycję poświęcił O. Henryk Suski, kapelan Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Inwestycja kosztowała 3.711.812,89 zł z czego 1.038.106,00 pochodziło z dofinasowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 1.800.000,00 z Funduszu Leśnego zaś pozostała kwota pochodziła z budżetu miasta.

 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

wto, 20 lut 2024, 09:13:44

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

25 lutego 2024 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Kapela Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-10/ulica-lesna-oficjalnie-otwarta.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-10/ulica-lesna-oficjalnie-otwarta.html