Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Nagrodzeni uczniowie z miejskich szkół

Na LXVI Sesji Rady Miejskiej zaproszeni zostali uczniowie dwóch szkół miejskich wraz z rodzicami, by odebrać Nagrody Burmistrza Miasta za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, twórczości i działalności artystycznej.  W tym roku szkolnym nagrodzonych uczniów było sześcioro z każdej placówki. W gronie wyróżnionych ze Szkoły Podstawowej  nr 1 znalazło się pięcioro absolwentów, a w Zespole Placówek Oświatowych czworo, którzy opuszczają mury szkoły. Wyróżnienia wręczali: Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała, Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka Przewodnicząca Komisji Oświaty Joanna Sochacka oraz Wiceprzewodnicząca Komisji Janina Flig. Każdy z uczniów zaprezentowany został z perspektywy swoich bogatych osiągnięć. Serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza

ZOFIA SATER – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza. W roku szkolnym 2022/2023 to uczennica z najwyższą średnią w szkole – 5,8. Uczennica wykazuje wszechstronne uzdolnienia, zwłaszcza polonistyczne. W bieżącym roku brała udział w następujących konkursach: w XXXVII Konkursie Recytatorskim im. Antoniny Zachary-Wnękowej, w „Powiatowym Maratonie Czytelniczym”, w „Góralskim Cytaniu”, w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, w szkolnym konkursie ekologicznym „Czyste powietrze wokół nas”.

MARTA SOCHACKA – uczennica klasy VIII, ze wzorowym zachowaniem i wysoką średnią ocen, uzdolniona muzycznie co potwierdzają jej osiągnięcia m.in. w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin Plus” gdzie otrzymała wyróżnienie I stopnia w III grupie wiekowej oraz III miejsce w międzynarodowym konkursie „International Online Instrumental Performance Competition. Marta jest również uzdolniona matematycznie – brała udział w Szkolnym Interdyscyplinarnym Konkursie Matematyczno-Historycznym. Największą pasją Marty jest muzyka i gra na fortepianie. Zdobywała wysokie miejsca w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych.

KAMIL DUDZIK – uczeń klasy VIII, który w bieżącym roku uzyskał sporo wyróżnień w dziedzinie sportu. Na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidulanej Lidze Lekkoatletycznej zajął I miejsce za skok w dal oraz I miejsce w biegu na dystansie 100 metrów, ponadto podczas „Instaliady” zdobył I miejsce w zawodach strzeleckich. Jego wcześniejsze osiągnięcia to II miejsce w klasyfikacji indywidualnej w Trójboju Lekkoatletycznym czy II miejsce w zawodach pływackich. Często reprezentował szkołę podczas zawodów sportowych na szczeblu powiatowym i wojewódzki, zdobywając najwyższe miejsca, wielokrotnie pierwsze. Kamil to również uczeń uzdolniony matematycznie, uzyskał II miejsce w finale szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz rachunków”. Brał udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, Powiatowym Konkursie Śladami Matematyków oraz Szkolnym Konkursie Matematyczno-Historycznym – we wszystkich tych konkursach osiągał wysokie wyniki.

ANNA KONIECZNY – uczennica klasy VIII, ze wzorowym zachowaniem i wysoką średnią ocen. To finalistka IV edycji trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego „InstaLogik 2022-2023”. W kategorii klas ósmych Ania uzyskała najlepszy wynik w mieście Mszana Dolna. Ania uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków” i zajęła III miejsce. Brała udział w Konkursie Czytelniczo-Plastycznym „Góralskie Cytanie”. Zajęła też II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej i Festiwalu Sztafet. W poprzednich latach szkolnych Ania bardzo chętnie brała udział w różnych konkursach i osiągała w nich wysokie lokaty. Były to m.in. Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” – edycja szkolna, Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, czy też Konkurs Matematyczny „Krakowska Matematyka”.

ANTONI MADZULA – uczeń klasy VIII, ze wzorowym zachowaniem i wysoką średnią ocen. To laureat Małopolskiego Konkursu Chemicznego w roku szkolnym 2022-2023. W konkursie, pośród wszystkich uczniów szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego, uzyskał 51 punktów na 60 możliwych, to duży sukces - gratulujemy ogromnie. Antoni chętnie uczestniczył w różnych konkursach przedmiotowych oraz sportowych, gdzie uzyskiwał wysokie lokaty. Brał udział w Małopolskim Konkursie Biologicznym, wielokrotnie uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, jak również w Konkursie Matematycznym „Krakowska Matematyka” czy też w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków”. Pasjonuje się naukami matematyczno-przyrodniczymi i ciągle rozwija swoje zainteresowania.

WERONIKA WYDRA - uczennica klasy VIII, ze wzorowym zachowaniem i wysoką średnią ocen. Weronika od klasy czwartej otrzymywała świadectwo z wyróżnieniem. W roku szkolnym 2018/2019 otrzymała stypendium naukowe Marszałka Województwa Małopolskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych z zakresie przedmiotów przyrodniczych. Weronika jest uzdolniona matematycznie, plastycznie i językowo, szczególnie w język angielski jest jej mocną stroną, w bieżącym roku zajęła I miejsce w szkolnym konkursie języka angielskiego, Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, w Małopolskim Konkursie Biologicznym dla uczniów szkół podstawowych. Wcześniej jej osiągnięcia to IV miejsce w szkolnym konkursie języka niemieckiego i angielskiego oraz udział w finale szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz rachunków”. Brała udział w licznych konkursach szkolnych i kuratoryjnych. Aktywnie działa w szkolnym wolontariacie.

Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Reja

JAN MRÓZEK – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej. Uczeń ze wzorowym zachowaniem i wysoką średnią ocen, który osiągnął wiele sukcesów sportowych. Reprezentując szkołę zdobył:
- I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych,
- I miejsce sztafety olimpijskiej w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Festiwal Sztafet,
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych,
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze lekkoatletycznej,
- III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidulanej lidze lekkoatletycznej w biegu sztafetowym 4 x 100.
Również w innych dyscyplinach takich jaki unihokej, piłka siatkowa czy narciarstwo alpejskie zajmuje podium.

JAKUB SURMA - uczeń klasy VIII ze wzorowym zachowaniem i wysoką średnią ocen. Reprezentując szkołę zdobył:
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce halowej,
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze lekkoatletycznej,
- III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju,
- III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej,
- III miejsce sztafety 4 x100 m w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Festiwal Sztafet.
Rozwija również swoje zdolności grając w szachy, w roku szkolnym 2021/2022 zdobył III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach.

PIOTR KARPIERZ - uczeń klasy VIII ze sporymi osiągnięciami sportowymi dla szkoły. Reprezentując szkołę zdobył:
- II miejsce indywidulanie w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce halowej,
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze lekkoatletycznej,
- III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej.
Również we wcześniejszych latach, w innych dyscyplinach sportowych, takich jaki unihokej czy narciarstwo alpejskie zajmuje podium – III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców, oraz I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Narciarstwie Alpejskim w roku szkolnym 2021/2022.

KONRAD ADAMCZYK – uczeń klasy VIII ze wzorowym zachowaniem i wysoką średnią ocen, który osiągnął wiele sukcesów sportowych.
- I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze lekkoatletycznej, bieg na dystansie 600 m.
- I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych,
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych,
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce halowej
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze lekkoatletycznej,
- III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej.

MATEUSZ SURMA - uczeń klasy VI ze wzorowym zachowaniem, który osiągnął wiele sukcesów sportowych. Wraz z reprezentacją szkoły zdobył następujące wyróżnienia:
- I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych,
- II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych,
- III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w sztafecie szwedzkiej,
- I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju LA
- I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju LA
- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Sztafecie 4 x100 m
 - II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej „6”
- I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w unihokeju
W kategorii indywidualnej zdobył:
- III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju LA
- I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju LA

Warto podkreślić, że Mateusz obowiązki szkolne godzi z regularnymi treningami piłkarskimi. Pierwsze kroki stawiał w klubie „Bonito”, od trzech lat jest zawodnikiem Wisły Kraków. Trenuje cztery razy w tygodniu, w weekendy wyjeżdża na mecze ligowe. Wraz z wiślacką drużyną U13 startował  w Interlidze, grając z najlepszymi drużynami z Polski, Węgier, Słowacji, Czech zdobywając II miejsce. Poza tym Mateusz od dwóch lat jest powoływany do Małopolskiej Kadry Związku Piłki Nożnej, z którą wyjeżdża wraz z najlepszymi zawodnikami województwa na zgrupowania i bierze udział w turniejach i zawodach zdobywając kolejne umiejętności.

FRANCISZEK BAUM - uczeń klasy VII ze wzorowym zachowaniem i wysoką średnią ocen. To laureat Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego w roku szkolnym 2022-2023. W konkursie, pośród wszystkich uczniów szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego, Franciszek uzyskał 88 punktów na 100 możliwych - gratulujemy serdecznie.

 


Podobne artykuły

pon, 10 cze 2024, 10:00:40

UWAGA - UTRUDNIENIA W URZĘDZIE

Szanowni Mieszkańcy, w związku z zaplanowanym remontem i budową windy w Urzędzie Miasta w najbliższym czasie pojawią się utrudnienia, które ograniczą dostępność do wybranych wydziałów na terenie budynku.

 

 

pon, 27 maj 2024, 09:34:49

UWAGA! ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

pią, 14 cze 2024, 16:07:02

III ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Sasal zwołuje III zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 czerwca (czwartek) o godz. 13:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pon, 20 maj 2024, 16:54:14

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2023 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r., poz. 609) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2023”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

sob, 15 cze 2024, 07:10:32

PARAFIA ZAPRASZA NA ''SPOTKANIE RODZIN PRZY MIŁOSIERDZIU''

W niedzielę, 16 czerwca Parafia pw. Miłosierdzia Bożego zaprasza na „Spotkanie Rodzin przy Miłosierdziu”. Tuz po mszy św. o godz. 10:30 zaplanowane są atrakcje, które zajmą cały parking.  W programie: występy grup parafialnych,  darmowe atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami, zaplecze gastronomiczne.

czw, 11 kwi 2024, 11:53:27

W GÓRY, W GÓRY! JUBILEUSZOWY, XX SEZON „SPOTKAŃ W GÓRACH” - ĆWILIN W NIEDZIELĘ!

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na otwarcie  dwudziestego sezonu „Spotkań w górach” na górze Wsołowej, w niedzielę 21 kwietnia. Wsołowa z najpiękniejszą panoramą na Mszanę Dolną otwiera nasz tegoroczny jubileuszowy cykl, będzie to pierwszy szczyt na liście z sześciu do zdobycia.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-03/nagrodzeni-uczniowie-z-miejskich-szkol.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-03/nagrodzeni-uczniowie-z-miejskich-szkol.html