Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zachwyt nad Zagórzańskimi Dziedzinami

Przez dwa czerwcowe dni stolica Zagórzan gościła ekspertów turystyki z najwyższej półki. To właśnie u nas, w Mszanie Dolnej, odbyło się posiedzenie Rady Ekspertów ds. Turystyki przy Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, podczas której zaprezentowaliśmy swoje markowe działania.

W jubileuszowym roku, pięciolecia prac nad wizerunkiem i ofertą opisaną dziedzinami, zaproszenie do tej prezentacji było niejako prezentem dla wszystkich skupionych wokół tych działań. Tym bardziej cieszy fakt, że zostały one dostrzeżone i docenione przez grono ekspertów. A dwa intensywne dni w Zagórzańskich Dziedzinach, kiedy serce polskiej turystyki biło właśnie u nas, wykorzystaliśmy do oporu i pokazaliśmy się z jak najlepszej strony.

W klimatycznym Folwarku Stara Winiarnia znalazło się odpowiednio dużo miejsca by zaaranżować zarówno część programu związaną z prezentacją lokalnych działań, organizacją posiedzenia Rady, jak i prezentację stoisk Zagórzańskich Dziedzin. Jako pierwszą podczas wydarzenia (obok Lokalnej Organizacji Turystycznej Myślenicka Brama Beskidów i Małopolskiej Organizacji Turystycznej) zaprezentowano markę lokalną Zagórzańskie Dziedziny.  Nasze wielokierunkowe działania wspierane przez trzy samorządy Gminę Mszana Dolna – inicjatora i koordynatora marki, Miasto Mszana Dolna i Gminę Niedźwiedź, przedstawiliśmy najpierw w formie prezentacji multimedialnej, a potem, w osobistych rozmowach na naszych stoiskach z produktami lokalnymi.

Dobrze przemyślane decyzje, począwszy od budowania jednolitego znaku, działania edukacyjne, spotkania wyjazdowe, poznawanie siebie nawzajem, komunikacja do wewnątrz i na zewnątrz, budowanie spójnej oferty, to jedynie niewielki wycinek z tego, co niesie z sobą znak słowno-graficzny Zagórzańskie Dziedziny.  Nie ukrywamy, że otrzymaliśmy mnóstwo pochwał, gratulacji oraz wyrazów szczerego zachwytu, co tylko utwierdza w przekonaniu, że działamy w dobrym kierunku.

Goście mieli również możliwość przekonania się na własne oczy i uszy, jak razem tworzymy Zagórzańskie Dziedziny – na stoiskach czekały materiały promocyjne, mapy, ulotki naszych partnerów, wydawane publikacje, zestawy naszych zagórzańskich questów...
Swoje wyroby pokazali tegoroczni laureaci Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny: Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny (miody i produkty pszczele), Monika Kubik i jej smaczne Gorczańskie sery, Paweł Widzisz vel Drewniane cuda z Kasinki  - galanteria drewniana z regionalnym wzornictwem, Józefa Potaczek – malarstwo artystyczne - Drzewiane łobrozki.

Nie zabrakło kreatorów, na których zawsze możemy liczyć: Małgorzaty Suder z jej uroczymi pierniczkami ozdobnymi, Sznurkowe Perełki oraz rękodzieła sióstr Marii Knapczyk i Urszuli Kołodziej. Goście chodzili między stoiskami, smakowali sery i miody, a na „deser” otrzymali pakiety informacyjne, które wręczała gościom niezawodna Dorota Kościelniak ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki.

Zagórzańskie Dziedziny miały również swój nieskromny udział w drugim dniu tego wydarzenia – w Gorczańskim Parku Narodowym, który jest partnerem marki, zaplanowany był aktywny dzień dla ekspertów z Rady Polskiej Organizacji Turystycznej oraz członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Cały program był oczywiście omówiony i dopracowany dużo wcześniej; dyrektor biura MOT, Paweł Mierniczak, z wyprzedzeniem osobiście sprawdził teren.

Na pięknej polanie Trusiówka wyznaczono miejsce startowe do aktywnej turystyki rowerowej. Nasi goście poprowadzeni zostali przez Marka Kurzeję – Zastępcę Dyrektora GPN - po trasie prowadzącej wzdłuż potoku Kamienica do Papieżówki. Niektórzy pokonali ten dystans na rowerach, wypożyczonych przez Sklep Sportowy Koperniak, niektórzy pieszo, z kijkami do nordic walking. Zachwyt nad otaczającą przyrodą był jednak taki sam, niezależnie od wybranej przez naszych gości aktywności - „jak tu pięknie!”.

Finał spotkania nie mógł być inny: po zwiedzaniu Papieżówki, poznaniu historii tego miejsca i wysłuchania wykładu na temat gorczańskiej flory i fauny, uczestników wycieczki podjęto obiadem pod gołym niebem. Wszystko najlepiej smakuje na świeżym, górskim powietrzu, szczególnie, że to, co podano, ma specjalny certyfikat i jest potrawą wpisaną na Listę Produktów Tradycyjnych - „Śwarne Babki” Koło Gospodyń Wiejskich z Łętowego zapewniło najpyszniejsze menu - goście smakowali zagórzańskiej zupy z korpieli na mleku, pierogów z suszonymi śliwkami i kołacza razowego z bryndzą. Jeśli można przywołać tutaj powiedzenie „przez żołądek do serca”, to my trafiliśmy w punkt – uznaniom nie było końca!

Mamy nadzieję, że strzała trafiła prosto w serca naszych miłych gości. A z okazji naszego, wspomnianego na wstępie jubileuszu, życzymy sobie, aby to nie było ostatnie spotkanie w Zagórzańskich Dziedzinach… Już poczyniliśmy ku temu pewne plany… Ale o tym będziemy rozprawiać innym razem!

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-06-23/zachwyt-nad-zagorzanskimi-dziedzinami.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-06-23/zachwyt-nad-zagorzanskimi-dziedzinami.html