Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zapraszamy do kawiarni „Kierunek Cafe”

Kawiarenka to nowe miejsce na terenie Miasta Mszana Dolna stworzone z myślą o mieszkańcach miasta, okolicy a także przyjezdnych. Inicjatywa angażuje osoby z niepełnosprawnością i wykluczone społecznie, poprzez zatrudnienie ich i danie im szansy na rozwój osobisty i zawodowy.

Kawiarenka mieści się w nowym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej, przy ul. Spadochroniarzy 10. To miejsce na zagórzańskiej mapie, które ma do zaoferowania dużo więcej niż przysłowiową kawę. Kawiarenka może stanowić przestrzeń wielu ciekawych spotkań, wydarzeń i inicjatyw. W planach są warsztaty, m.in. malowania na szkle, scrapbookingu, sensoplastyki czy warsztatów okazjonalnych, skierowanych do przedszkoli, szkół, a także domów pomocy społecznej i szkół specjalnych. Nie zabraknie również oferty dla dorosłych w formie wieczorków tematycznych czy spotkań dla kobiet.

W ofercie kawiarenki można znaleźć różne kawy, herbaty, rozmaite słodkości, a także słone przekąski. Planowane są także sezonowe weekendy, podczas których będzie można skosztować tematycznych deserów takich jak gofry czy czekolada w różnych wariantach. Kawiarenka świadczyć będzie również usługi cateringowe dla zewnętrznych podmiotów – razem z możliwością zamówienia zastawy bankietowej. Jako przestrzeń bez barier, kawiarenka wyposażona jest w szereg sprzętów, które będą ułatwiały funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnością. W lokalu znajdą się m.in. takie sprzęty jak: przywoływacze, karty komunikacji, tabliczki, mówik, pętle indukcyjne i wiele innych.

Kawiarenka czynna będzie od wtorku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 19:00.

To wyjątkowa inicjatywa, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie "Kierunek Przyszłość". Projekt otrzymał dofinansowanie z Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w wysokości blisko pół miliona złotych. Grant pokryje koszty wyposażenia lokalu oraz dopłaty do pensji pracowników.

 


na podstawie:
Anna Pierzchała
Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”

 


Podobne artykuły

śro, 10 lip 2024, 07:32:09

ULICA ORKANA – OTWARTA

We wtorek w godzinach popołudniowych została odblokowana ulica Orkana (DW 968) dla ruchu samochodowego. Niestety dla mieszkańców poruszających się pieszo w dalszym ciągu możliwe jest przejście przez ul. Fabryczną i park miejski.

pią, 12 lip 2024, 12:43:58

WAŻNA INFORMACJA - W PONIEDZIAŁEK, 15 LIPCA URZĄD BĘDZIE ZAMKNIĘTY

Szanowni Państwo, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z budową windy w budynku Urzędu i  zaplanowanymi wyburzeniami, ze względów bezpieczeństwa informujemy, że w dniu  15 lipca 2024 r. (poniedziałek) Urząd będzie zamknięty dla interesantów.

śro, 3 lip 2024, 13:47:29

DNI MSZANY DOLNEJ 2024

Dni Mszany Dolnej 2024 to dwa dni przygotowanych atrakcji na święto Miasta, które organizujemy wspólnie ze Ochotniczą Strażą Pożarną w Mszanie Dolnej i Powiatem Limanowskim. Weekend 13 i 14 lipca ma bogaty program: plac targowy zapełni wesołe miasteczko, sobotnie koncerty, niedzielne występy, nie zabraknie sportowych emocji.

sob, 13 lip 2024, 10:19:26

KOŁO TERENOWE PTTK ZAPRASZA NA KUDŁOŃ – POLANĘ PUSTAK

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na kolejną górę w ramach akcji „Spotkania w górach”. Według planu jubileuszowej, XX edycji spotkań wyjście zaplanowane jest w najbliższą niedzielę, 14 na Kudłoń (1236 m npm), polana Pustak.  z miejscem widokowym.

pią, 12 lip 2024, 12:38:49

MSZA NA GRUNWALDZIE – W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK, 15 LIPCA O 20:00

Miasto Mszana Dolna wspólnie z Parafią Św. Michała Archanioła serdecznie zaprasza Mieszkańców oraz wszystkich przebywających na wypoczynku Gości na plenerową mszę św. w dniu 15 lipca (poniedziałek) o godz. 20:00 na górze Grunwald.
 

pią, 12 lip 2024, 08:09:20

SPOTKANIA Z HISTORIĄ NA ŚWIĘTO MIASTA

Dni Mszany Dolnej to zwyczaj organizowania wydarzeń skupiających się wokół muzycznych koncertów czy przeglądów. Scena z gwiazdą oraz różne atrakcje proponowane przy okazji tych wydarzeń to już niemal tradycja. Rozrywka i huczna impreza organizowana jest tylko raz w roku, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niemniej jednak warto zauważyć, że niedawno mieliśmy możliwość skorzystania z dwóch ciekawych wydarzeń, które inaczej „otwierały” nasze świętowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-07-10/zapraszamy-do-kawiarni-kierunek-cafe.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-07-10/zapraszamy-do-kawiarni-kierunek-cafe.html