Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Świętowanie u Prezydenta RP

Bartosz Gocał Radny Miejski Miasta Mszana Dolna razem z innymi młodymi radnymi z zagórzańskich samorządów otrzymali zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Andrzej Duda zaprosił w piątek, 24 maja do ogrodów Pałacu Prezydenckiego samorządowców ze wszystkich szczebli i ze wszystkich stron sceny politycznej, w tym przede wszystkim najmłodszych radnych. Nasz Radny Bartosz Gocał, jak i Adrian Grzędziak – Radny Gminy Mszana Dolna oraz Krystian Kowalczyk – Radny Gminy Niedźwiedź to młodzi radni, którzy po kwietniowych wyborach samorządowych objęli mandaty po raz pierwszy.

Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu do zaproszonych gości podziękował za pracę dla Polski lokalnej – małej ojczyzny. Ale także i przede wszystkim dla całej Rzeczypospolitej, dla jej rozwoju, dla rozwoju polskiego samorządu terytorialnego. Kiedy swoje przemówienie kierował do młodych samorządowców, szczególnie podkreślił, że to ludzie, którzy urodzili się już w Polsce o w pełni ukształtowanym systemie samorządowym. Zawsze byli w pełni wolni, zawsze żyli we w pełni suwerennej Polsce. Dlatego tez, skierował do nich szczególną prośbę, by radując się ze zwycięstw wyborczych – jednocześnie mieli świadomość przyjętej na siebie odpowiedzialności i tego, jak bardzo Polska potrzebuje ich młodej energii, ich pomysłów, ich ciężkiej pracy.

Zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego skierowane było wcześniej, jak wyjaśnił Pan Prezydent: by wszyscy samorządowcy 27 maja mogli świętować u siebie na miejscu, ze swoimi współmieszkańcami, ze swoimi współpracownikami. Z najlepszymi życzeniami dołączamy się do słów Pana Prezydenta: wszelkiej pomyślności, ale także i w tym życiu codziennym, sił, zdrowia, wszystkiego, co najlepsze. Żeby żadne troski, trudności nie spędzały snu z powiek i nie przeszkadzały w jak najlepszym wykonywaniu służby samorządowej.

 

 

fot. arch. Bartosz Gocał

na podstawie: Kancleria Prezydenta RP
 


    


Podobne artykuły

pon, 10 cze 2024, 10:00:40

UWAGA - UTRUDNIENIA W URZĘDZIE

Szanowni Mieszkańcy, w związku z zaplanowanym remontem i budową windy w Urzędzie Miasta w najbliższym czasie pojawią się utrudnienia, które ograniczą dostępność do wybranych wydziałów na terenie budynku.

 

 

pon, 27 maj 2024, 09:34:49

UWAGA! ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

pią, 14 cze 2024, 16:07:02

III ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Sasal zwołuje III zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 czerwca (czwartek) o godz. 13:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pon, 20 maj 2024, 16:54:14

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2023 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r., poz. 609) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2023”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

sob, 15 cze 2024, 07:10:32

PARAFIA ZAPRASZA NA ''SPOTKANIE RODZIN PRZY MIŁOSIERDZIU''

W niedzielę, 16 czerwca Parafia pw. Miłosierdzia Bożego zaprasza na „Spotkanie Rodzin przy Miłosierdziu”. Tuz po mszy św. o godz. 10:30 zaplanowane są atrakcje, które zajmą cały parking.  W programie: występy grup parafialnych,  darmowe atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami, zaplecze gastronomiczne.

czw, 11 kwi 2024, 11:53:27

W GÓRY, W GÓRY! JUBILEUSZOWY, XX SEZON „SPOTKAŃ W GÓRACH” - ĆWILIN W NIEDZIELĘ!

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na otwarcie  dwudziestego sezonu „Spotkań w górach” na górze Wsołowej, w niedzielę 21 kwietnia. Wsołowa z najpiękniejszą panoramą na Mszanę Dolną otwiera nasz tegoroczny jubileuszowy cykl, będzie to pierwszy szczyt na liście z sześciu do zdobycia.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-05-27/swietowanie-u-prezydenta-rp.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-05-27/swietowanie-u-prezydenta-rp.html