Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sołtys Lubomierza zaprasza do korzystania z nowej atrakcji turystycznej regionu

Dokładnie tam, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gorcami, na Polanie Nowej, przy żółtym szlaku z Lubomierza na Jasień, w połowie majówki stanęło piękne monidło do zdjęć - inspirowane zagórzańską parzenicą, zaprojektowane przez naszą dziedzinną artystkę, Józefę Potaczek, a wykonane przez zagórzańskiego mistrza kowalstwa artystycznego - Jakuba Kotarbę.

Powstało dzięki współdziałaniu Bolesława Żaby, Wójta Gminy Mszana Dolna  w latach 2010-2014, inicjatora Zagórzańskich Dziedzin, sołtysa Lubomierza, Józefa Nieckuli, Zbigniewa Kowalczyka, mieszkańca tej gorczańsko-beskidzkiej miejscowości, właściciela działki oraz Piotra Nieckuli, lubomierskiego przedsiębiorcy. Dzięki takiej współpracy i życzliwości wielu osób od dzisiaj możecie sobie robić zdjęcia z pięknego Beskidu Wyspowego z widokiem na równie urocze Gorce. Korzystajcie do woli, oznaczajcie nas szczodrze, ale… uwazojcie, momy Wos na łoku! Teren jest prywatny i monitorowany. Korzystajmy z uprzejmości właściciela działki i pięknej, zagórzańskiej atrakcji z szacunkiem i poszanowaniem mienia i przyrody. Niech każdy turysta zostawi to miejsce takim, jakim chciałby je zastać.

My na otwarcie tej atrakcji zaprosiliśmy Karolinę i Filipa Mleczek, turystycznych blogerów znanych jako Pora na wycieczkę, autorów przewodnika o tym samym tytule. Nie bez powodu spotkaliśmy się tam, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gorcami. Otuleni wszechobecną zielenią, ukojeni szumem lasu i trelami wszelakiego ptactwa, popijaliśmy kawę z naszych kultowych kubeczków, częstowaliśmy się wypiekami z piekarni SWAT oraz markowymi serami gorczańskimi od Moniki Kubik i… snuliśmy plany. Wszak autorzy przewodnika po 108 najpiękniejszych punktach widokowych w Małopolsce (do kupienia w Empiku i Wydawnictwie Bezdroża) zaprosili Zagórzan do pewnej baaaardzo ciekawej współpracy. Koniecznie zaobserwujcie nasze profile na FB i IG aby o tej kooperacji i niezwykłych miejscach godnych odwiedzenia w Zagórzańskich Dziedzinach dowiedzieć się więcej!

Ten krótki, ale znaczący, pobyt na Polanie Nowej przy żółtym szlaku z Lubomierza na Jasień zaowocował również nowymi znajomościami. Spotkaliśmy tam bowiem przesympatycznych turystów z Piły i Krakowa, zakochanych - tak jak my - w Beskidzie Wyspowym i Gorcach, którzy chętnie pozowali do zdjęć w naszej sercówce.

Sami widzicie, że na wycieczkę w Zagórzańskie Dziedziny zawsze jest dobra pora. Nie zwlekajcie więc, tylko wykorzystajcie aktywnie tę nową, dziedzinną atrakcję!Kreatorzy i Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin

 


Podobne artykuły

pon, 10 cze 2024, 10:00:40

UWAGA - UTRUDNIENIA W URZĘDZIE

Szanowni Mieszkańcy, w związku z zaplanowanym remontem i budową windy w Urzędzie Miasta w najbliższym czasie pojawią się utrudnienia, które ograniczą dostępność do wybranych wydziałów na terenie budynku.

 

 

pon, 27 maj 2024, 09:34:49

UWAGA! ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

pią, 14 cze 2024, 16:07:02

III ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Sasal zwołuje III zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 czerwca (czwartek) o godz. 13:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pon, 20 maj 2024, 16:54:14

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2023 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r., poz. 609) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2023”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

sob, 15 cze 2024, 07:10:32

PARAFIA ZAPRASZA NA ''SPOTKANIE RODZIN PRZY MIŁOSIERDZIU''

W niedzielę, 16 czerwca Parafia pw. Miłosierdzia Bożego zaprasza na „Spotkanie Rodzin przy Miłosierdziu”. Tuz po mszy św. o godz. 10:30 zaplanowane są atrakcje, które zajmą cały parking.  W programie: występy grup parafialnych,  darmowe atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami, zaplecze gastronomiczne.

czw, 11 kwi 2024, 11:53:27

W GÓRY, W GÓRY! JUBILEUSZOWY, XX SEZON „SPOTKAŃ W GÓRACH” - ĆWILIN W NIEDZIELĘ!

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na otwarcie  dwudziestego sezonu „Spotkań w górach” na górze Wsołowej, w niedzielę 21 kwietnia. Wsołowa z najpiękniejszą panoramą na Mszanę Dolną otwiera nasz tegoroczny jubileuszowy cykl, będzie to pierwszy szczyt na liście z sześciu do zdobycia.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-05-13/soltys-lubomierza-zaprasza-do-korzystania-z-nowej-atrakcji-turystycznej-regionu.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-05-13/soltys-lubomierza-zaprasza-do-korzystania-z-nowej-atrakcji-turystycznej-regionu.html