Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Rodzina, to brzmi dumnie!

Wyjątkowe były te Święta! Spędziliśmy je rodzinnie, również jako Zagórzanie. Tłumnie gromadziliśmy się podczas świątecznych koncertów, na organizację których swoje podwoje otwarły zagórzańskie świątynie. Radośnie kolędowaliśmy na całe gardła głosząc wieść o narodzeniu Pana. Takie spotkania nastrajały nas do życzliwości i spędzania czasu we wspólnotach. Czas umilały nam orkiestry dęte i zespoły regionalne, szczodrze darząc nas swoją muzyką.

Jedną z takich okazji do wspólnej adoracji przy żłóbku i spotkania z żywą kulturą ludową regionu była grudniowa Zagórzańska Msza św. Tym razem naprawdę wyjątkowa, bo odprawiona w ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym liturgicznie przypadło Święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Była to więc okazja do celebracji zwyczajów naszej, zagórzańskiej rodziny!

O muzyczną stronę wydarzenia zadbała również rodzina, ta, która przez okres zimowy jest gospodarzem naszych comiesięcznych wydarzeń - skupiona wokół Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu i Związku Podhalan Oddział Lubomierz..
Smycki spod Kudłonia wypełniły swoimi dźwiękami wnętrze świątyni i poruszyły niejedną strunę w sercach uczestników uroczystości. Odświętnie ubrani Zagórzanie zadbali również o aktywny udział w liturgii słowa i sprawili swoimi barwnymi strojami nie lada radość gościom z Jasła, Dobczyc, Krakowa i Katowic, których wśród tej licznej rodziny nie zabrakło!

Gazda miejsca, O. Marek Kustroń, w swojej homilii również nawiązał do rodziny – tej z Nazaretu i tej naszej, zagórzańskiej wspólnoty, której siłą jest jej kultura. Wszystkie pokolenia zagórzańskiej familii, zgromadzone w jednym miejscu, to powód do radości i dumy, a także gwarancja, że dziedzictwo gromadzone przez pokolenia nie zaginie! Rodzina to bowiem honor i zobowiązanie!


Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-01-15/rodzina-to-brzmi-dumnie.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2024-01-15/rodzina-to-brzmi-dumnie.html