Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Jak Zagórzanie kończą 2023 rok…

Jak zawsze – pierwsza środa, tym razem ostatniego miesiąca w kalendarzu – to ostatnie spotkanie Partnerów i Kreatorów Zagórzańskich Dziedzin w tym roku. To oczywiste, że w grudniu odbędzie się podsumowanie całego roku i wszystkich naszych działań, jednak uzbierało się tego tyle, że postanowiliśmy przejrzeć kalendarze i na zakończenie roku wymienić wszystkie osoby zaangażowane w każde, pojedyncze wydarzenie. Lista zrobiła się wybitnie długa…

Chyba trochę przezornie inicjator i koordynator marki, Wójt Gminy Bolesław Żaba, zaproponował, by zmienić trochę plan spotkania… Poprosił na środek naszego gościa, Andrzeja Dębskiego, Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Zaplanowane bowiem było podpisanie aktu porozumienia i współpracy między szkołą a marką lokalną Zagórzańskie Dziedziny.  Pierwsze rozmowy w tym zakresie poczyniliśmy już w marcu, następnie we wrześniu zaczęliśmy pierwsze próby z opowieścią o Zagórzańskich Dziedzinach w środowisku szkolnym. Prezentacja idei marki, realizowanych zadań, zapoznanie się z Systemem Identyfikacji Wizualnej i bogatą, dziedzinną ofertą - to wszystko przedstawiliśmy klasom zawodowo i przyszłościowo związanym z reklamą i promocją. Dodatkowo, dzięki rodzinie Kościelnioków ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom”,  młodzi adepci reklamy mogli poczuć jak warsztaty taneczne ze znakiem marki pomagają poznać region i kulturę Górali Zagórzańskich. Wszyscy zebrani na sali, pod przewodnictwem Doroty Kościelniak tańczyli „Konia” i pisali własne przyśpiewki. Co więcej, mając już podstawową wiedzę na temat marki, wychowankowie ZSTI zostali poproszeni o wykonanie prac graficznych nawiązujących do idei Zagórzańskich Dziedzin.

Jednym słowem, kończąc rok oficjalnie zaczynamy współpracę, a dokładniej, cytując treść porozumienia: „współpracujemy przy realizacji działań związanych z promocją kultury górali zagórzańskich, działań w kierunku promocji turystyki, rekreacji i spędzania czasu wolnego oraz poprzez różnorodne działania w zakresie kultury i edukacji. Szczególną uważność kierujemy na realizację działań wynikających z promocji marki lokalnej „Zagórzańskie Dziedziny”.
Tyle we wspomnieniach; powracamy jednak do spotkania Partnerów i Kreatorów zagórzańskiej marki lokalnej. Na stole w tym dniu czekały już dokumenty, które przy blasku fleszy i w obecności wszystkich zgromadzonych podpisano. Po gratulacjach i podziękowaniach otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w najbliższych wydarzeniach organizowanych przez szkołę. Na pewno skorzystamy!

Ciągle czekało nas jeszcze podsumowanie roku. Nie ma co ukrywać - zajęło to sporo czasu! Analizując już na spokojnie nasze aktywności zastanawiamy się, jak to możliwe, że udało nam się tak wiele zrobić?  Tym bardziej, że obecnie łatwiej jest się wymówić „brakiem czasu” niż podjąć działanie! Wnioski? Możemy sobie pogratulować i cieszyć się z tego wszystkiego, co było, czy to cykliczne wydarzenia jak Zagórzańskie Msze św., obsługa wizyt studyjnych i organizacja warsztatów, comiesięczne spotkania Kreatorów i Partnerów, ale też okazjonalny udział w licznych imprezach, wydarzeniach, konsultacjach, konferencjach Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Małopolskiej Organizacji Turystycznej, wyjazd na Agropromocję dzięki zaproszeniu od Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, czy pomoc w uroczystościach 100-lecia KSOS Bazy Lubogoszcz... aż po codzienne przygotowanie i publikowanie materiałów w naszych mediach. Tego, co robiliśmy, a czego jeszcze nie widać, tutaj nie ujmujemy, bo pochwalimy się , gdy tylko ujrzy to światło dzienne.
Cierpliwie słuchali nas zaproszeni nasi goście: Janina Ziemianin i przedstawiciele KZP Koło Pszczelarzy Mszana Dolna:  Józef Bierowiec i Jarosław Skirliński. Mamy wobec nich szeroko zakrojone plany, a oni sami już zaangażowali się do pierwszych dziedzinnych działań!
 
Cieszyliśmy się tym kończącym się rokiem, a uśmiechy na twarzy pojawiły nam się jeszcze z innego powodu. By tradycji stało się zadość, bo spotkaliśmy się 6 grudnia, odwiedził nas św. Mikołaj – zajrzał do nas schodząc z Lubogoszcza, dostał polecenie z Bazy, by nas koniecznie odwiedzić! Dziedzinny drobiazg do podarunków z tej okazji dorzucił też gospodarz gminy i tego spotkania. Widocznie byliśmy grzeczni… Dziękujemy Św. Mikołaju!

Dziękujemy również za ciepłe przyjęcie w murach szkoły – na świątecznym apelu markę lokalną Zagórzańskie Dziedziny reprezentowała Agnieszka Józefiak-Lewandowska z Miasta Mszana Dolna. Razem ze świątecznymi powinszowaniami pojawiły się życzenia udanej i owocnej współpracy – już pierwsze zaczątki odbieramy jako propozycje graficzne i projekty wykonane przez uczniów klas „reklamy”.

Co dalej? Tylko czekać nowych pomysłów, które zgodnie z obietnicą nagrodzimy!
Ale - jak się również okazuje - nie tylko praca w programach graficznych może przynieść bardzo piękne wizualne efekty. Dyrektor, Andrzej Dębski, przekazał społeczności Zagórzańskich Dziedzin symboliczną choinkę wykonaną przez tych uczniów „Instalu”, którzy zgłębiają techniki spawalnictwa. Jak widać, wystarczy dobry pomysł, by przekuć go w sukces! Dzień w ZSTI – u naszych nowych zagórzańskich przyjaciół zakończyliśmy wzajemnymi życzeniami na święta i nowy rok. A co przyniesie ten 2024? O tym przekonamy się całkiem niedługo… Do siego więc!
 

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-29/jak-zagorzanie-koncza-2023-rok.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-29/jak-zagorzanie-koncza-2023-rok.html