Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Gratulacje dla podwójnej Mistrzyni

28 grudnia, na 71 sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej została zaproszona Julia Pępiak uczennica klasy V b Szkoły Podstawowej nr 1. W listopadzie wszystkie lokalne media obiegła informacja o jej fenomenalnym wyczynie, czyli zdobyciu podwójnego złota na Mistrzostwach Świata juniorów w akrobatyce sportowej i tańca. Podczas sesji przyjmowała gratulacje od Przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Liszki i Burmistrz Miasta Anny Pękały i Radnych Miejskich.

Pochodząca z Mszany Dolnej 11-letnia Julia Pępiak zdobyła swój podwójny złoty medal w czeskim Libercu. Warto podkreślić, że te mistrzostwa trwały pięć dni i zgromadziły 3 tysiące tancerzy w różnych dyscyplinach. Nasza młoda zawodniczka trenująca w Myślenicach stanęła na najwyższym stopniu podium w dwóch kategoriach. Julia początkowo trenowała w Mszanie Dolnej karate i taniec artystyczny, ale tak naprawdę  marzyła jej się akrobatyka.  To marzenie Julia zaczęła realizować w Myślenicach.  Ledwie po roku treningów przyszedł oszałamiający sukces.

Julia opowiedziała o swoich zawodach oraz planie treningów, to rygorystyczny kalendarz, codziennie trenuje po pięć, sześć godzin. Dumny Tata zdradzał dodatkowe szczegóły i plany związane z kolejnymi zawodami. Julia przed świętami, na szkolnym świątecznym apelu zaprezentowała swoje możliwości, jej koleżanki i koledzy mieli okazję obejrzeć jej kilka układów. Na sali w urzędzie nie mamy takich możliwości, ale wiemy, że większość jej występów jest nagrywana i możliwa do obejrzenia w sieci. Mamy nadzieję, że dalej będziemy słyszeć o sukcesach młodej Mistrzyni, gorąco kibicujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

 

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-28/gratulacje-dla-podwojnej-mistrzyni.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-28/gratulacje-dla-podwojnej-mistrzyni.html