Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Harmonogram odbioru odpadów w Mieście Mszana Dolna - 2024

Szanowni Mieszkańcy,
 
Chcielibyśmy poinformować, iż od 01.01.2024 r. zmieni się harmonogram odbioru odpadów w Mieście Mszana Dolna. W ramach zmian zostaną na nowo przypisane ulice do dwóch części miasta oznaczonych jako M-1 i M-2. W związku z tym prosimy o szczegółowe zapoznanie się z harmonogramem odbioru odpadów na rok 2024.
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2024 dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Mszana Dolna w zakładce „Gospodarka odpadami” – Harmonogram wywozu śmieci, w zakładce „Dla Mieszkańców” oraz w darmowej aplikacji "Kiedy śmieci".  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej aplikacji „Kiedy Śmieci”, która przypomni o terminach odbiorów i płatności. W zakładce “Gospodarka odpadami” znajdziecie Państwo pomocne informacje.
 

Pobierz harmonogram 

Pobierz harmonogram - wersja kalendarz

Legenda

 
Uwaga:
W podanych terminach w tabeli odbędzie się odbiór odpadów zmieszanych oraz segregowanych (wszystkie worki).
Odpady należy wystawić w dniu wywozu maksymalnie do godz. 7:00.
Odpady należy wystawiać zarówno w workach dostarczanych przez firmę Traszkan jak i w workach ozn. Miasto Mszana Dolna (prosimy o wykorzystanie dotychczasowych worków do całkowitego zużycia).
 
REKLAMACJE w sprawie odbioru odpadów komunalnych prosimy zgłaszać do firmy TRASZKAN: 12-27-15-117 w godz. od 8:00 do 17:00 lub na e-mail traszkan@poczta.onet.pl. Niezgłoszenie reklamacji bezpośrednio do firmy lub Urzędu Miasta Mszana Dolna do godz. 15:00 następnego dnia roboczego po planowanym odbiorze oznacza wywiązanie się firmy odbiorowej z realizacji usług. 
Tel: 12-271-51-17; 
e-mail: traszkan@poczta.onet.pl  www.traszkan.pl
 
Ponadto przypominamy :
 
  1. O obowiązku oznaczania worków na odpady komunalne naklejkami z indywidualnym kodem kreskowym.
  2. O obowiązku segregowania odpadów komunalnych. Firma odbierająca odpady komunalne z terenu Miasta Mszana Dolna będzie kontrolowała wywiązywanie się Mieszkańców z obowiązku segregowania odpadów poprzez sprawdzanie zawartości wystawianych do odbioru worków.
  3. O uregulowaniu płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi do końca grudnia 2023 roku, przelewem na rachunek bankowy lub w kasie urzędu. 
  4. Wszystkim właścicielom nieruchomości, że wszelkie zmiany związane z ilością osób zamieszkałych na danej nieruchomości (zmiana miejsca zamieszkania, sprzedaż nieruchomości, narodziny dzieci, zgony osób itp.) mające wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, należy zgłaszać w terminie do 14 dni od daty zaistnienia zmiany, poprzez ponowne złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklaracje – druki dostępne są w zakładce „Gospodarka odpadami” i w Urzędzie pok. 203.

 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

wto, 20 lut 2024, 13:27:28

OPŁATA ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina (...)

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-08/harmonogram-odbioru-odpadow-w-miescie-mszana-dolna-2024.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-08/harmonogram-odbioru-odpadow-w-miescie-mszana-dolna-2024.html