Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Mszanicanki zaśpiewały na sesji

Na 70 sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej został zaproszony zespół „Mszanicanki”. Wystosowane zaproszenie na środę, 29 listopada do naszych śpiewających pań skierowane było nie bez powodu – kto śledził wiadomości lokalne na pewno wie, że „Mszanicanki” działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, zajęły I miejsce na 49 Limanowskiej Słazie.  Zajęcie pierwszego miejsca w kategorii dorosła grupa śpiewacza niesie za sobą jeszcze kolejny „awans”, mianowicie możliwość występu na „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej. Ponadto Pani Barbara Stożek występująca jako solistka zajęła pierwsze miejsce w kategorii śpiewu solowego i również zdobyła podobną nominację, tak jak grupa: możliwość występu na „Sabałowych Bajaniach”. Skład zespołu stanowią: Barbara Stożek, Barbara Łabuz, Maria Sochacka, Anna Sochacka, Józefa Łabuz, Bożena Grochowska, Teresa Pogwizd.

Na sesji panie pojawiły się wprawdzie w pełnym składzie i uraczyły wszystkich swoim śpiewaniem. W pięknych strojach zaprezentowały zwycięski utwór nawiązujący do ograbka, czyli zwyczaju podczas żniw, kiedy zbierało się ostatnie kłosy zboża do wieńca dożynkowego. Przewodniczący Rady Michał Liszka wraz z Burmistrz Miasta Anną Pękałą wręczyli okolicznościowe dyplomy oraz dodatkową nagrodę finansową dla całego zespołu. Przewodniczący Rady podziękował za ogrom pracy, wkład w kulturę regionu, podtrzymywanie tradycji i za przykład na młodszych pokoleń.

Niejednokrotnie pisaliśmy o wysokich miejscach zarówno zespołu jak i Barbary Stożek występującej jako solistka, jednak można powiedzieć, że mieliśmy jeszcze, ukryty dodatkowy cel w tym zaproszeniu. Poza gratulacjami chcieliśmy złożyć życzenia Pani Barbarze, która w listopadzie obchodziła okrągłe, dostojne urodziny. Życzymy niezmienne dużo zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającej twórczej energii, bo jak sami się przekonaliśmy, do występów nie trzeba naszych Pań mocno namawiać – od razu zaśpiewają! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-05/mszanicanki-zaspiewaly-na-sesji.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-05/mszanicanki-zaspiewaly-na-sesji.html