Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Mszana Dolna Liderem Powiatu Limanowskiego!

W piątek, 1 grudnia podczas uroczystej gali Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski zaprezentowane zostały wyniki tegorocznej, 14. już edycji Rankingu Gmin Małopolski, który FRDL MISTiA od 2010 r. realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Poza wyróżnionymi trzema najlepszymi gmianami, które zdobyły kolejno: I miejsce - Gmina Wielka Wieś, II miejsce - Miasto i Gmina Niepołomice oraz III miejsce - Gmina Sękowa, wyróżniono gminy, które objęły prowadzenie w poszczególnych powiatach Małopolski. Liderem Powiatu Limanowskiego zostało Miasto Mszana Dolna. Dyplom i gratulacje od Łukasza Smółki - Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Dyrektor Urzędu Statystycznego - Agnieszki Szlubowskiej, Dyrektor Regionu Małopolskiego Banku Gospodarstwa Krajowego - Renaty Deptały i Dyrektora FRDL MISTiA - Wojciecha Odzimka odebrała Burmistrz Miasta Anna Pękała.

Ranking Gmin Małopolski jest inicjatywą FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji, realizowaną od 2010 roku wspólnie z Urzędem Statystycznym w Krakowie, w celu identyfikacji i promowania gmin, które wyróżniają się pod względem jakości życia. W Rankingu uczestniczą wszystkie gminy Małopolski, za wyjątkiem miast na prawach powiatu – Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza. Ranking tworzony jest na podstawie wartości wskaźnika syntetycznego (im wyższa wartość, tym wyższa pozycja), wyliczanej w oparciu o kilkanaście wskaźników składowych. Zestaw wskaźników nieznacznie uległ zmianie w stosunku do pierwszej edycji Rankingu, podążając za aktualnymi trendami społecznymi, gospodarczymi i środowiskowymi w społecznościach lokalnych.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz wskaźników, na podstawie których zostały opracowane wyniki Rankingu omówił Kierownik Zespołu ds. Doradztwa i Rozwoju - Dawid Hoinkis. Zestaw wskaźników został dobrany w taki sposób, aby obejmował możliwie wszystkie te aspekty, na które bezpośredni wpływ posiada samorząd gminny (m.in. jakość i dostępność edukacji, sprawność administracji publicznej, gospodarka finansowa, stan środowiska naturalnego), jak również obrazował ich atrakcyjność osadniczą i inwestycyjną, czego skutecznym probierzem są wskaźniki demograficzne oraz gospodarcze.

WIĘCEJ – Broszura informacyjna

 

na podstawie: www.mistia.org

fot. mistia.org

  


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-05/mszana-dolna-liderem-powiatu-limanowskiego.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-12-05/mszana-dolna-liderem-powiatu-limanowskiego.html