Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

XVI Zagórzańskie Spotkania Chórów – czas muzycznego święta

Sześć chórów wystąpiło na XVI. Zagórzańskich Spotkaniach Chórów "Laudate Dominum", które odbyły się w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej w minioną niedzielę, 19 listopada. Zebraną publiczność i grupy chóralne przywitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Armatys. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonali: gospodarz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. dr Tadeusz Mrowiec oraz Anna Pękała Burmistrz Miasta.
Na przeglądzie obecni byli Radni Powiatowi: Agnieszka Orzeł i Janusz Potaczek –Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego oraz Radne Miejskie: Joanna Sochacka i Krystyna Pazdur Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

Każdy występujący chór zaprezentował wybrane utwory w zupełnie innym stylu, inaczej brzmiały same męskie głosy, inaczej brzmiał chór wspierany przez muzyków, a inną energetyczną interpretację prezentował chór gospel.  Licznie gromadzona publiczność otrzymała prawdziwą muzyczną ucztę. Jak podkreślają sami uczestnicy, spotkanie w Mszanie Dolnej jest dla nich jedną z nielicznych okazji, aby zaprezentować się poza własnym środowiskiem. Mało jest przeglądów, na których mogą zaprezentować się i wymienić doświadczeniami, lepiej poznać inne grupy i zainspirować się trochę inną twórczością muzyczną. Po występie każdy z chórów otrzymał pamiątkową statuetkę, a brawom i bisom nie było końca.

 
W czasie XVI. Zagórzańskiego Spotkania Chórów „Laudate Dominum” wystąpiły:
Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej,
 Chór Parafialny z Mszany Górnej,
Chór „BelCanto” z Dobrej,
Chór Gospel Mszana Dolna działający przy Miejskim Ośrodku Kultury,
Chór „LimaNovum” działający przy Limanowskim Domu Kultury,
Chór Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej.

 

Organizatorzy:
Miasto Mszana Dolna
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej
Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-11-22/xvi-zagorzanskie-spotkania-chorow-czas-muzycznego-swieta.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-11-22/xvi-zagorzanskie-spotkania-chorow-czas-muzycznego-swieta.html