Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Dyrektor Biblioteki Agnieszka Orzeł odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi

W czwartek, 9 listopada podczas XXXVI Sesji Rady Powiatu Limanowskiego, wicewojewoda Mateusz Małodziński wręczył Złoty Krzyż Zasługi Agnieszce Orzeł za wkład w rozwój bibliotekarstwa.

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Złoty Krzyż Zasługi dla Radnej Powiatu Limanowskiego, a zarazem Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej Agnieszki Orzeł za zasługi w działalności społecznej oraz za wkład w rozwój czytelnictwa i bibliotekarstwa. Uroczystej dekoracji dokonał Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński. Okolicznościowy list gratulacyjny wręczyli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Przewodniczący Rady Józef Pietrzak.

Wicewojewoda Mateusz Małodziński podkreślił, że dyrektor Agnieszka Orzeł od wielu lat wykazuje się niezwykłą konsekwencją w działaniu. Doskonałym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest zaangażowanie w sfinalizowanie w 2022 roku powstania nowej siedziby biblioteki. To właśnie m.in. dzięki jej determinacji mieszkańcy mogą cieszyć się z pięknego miejsca spotkań, wyposażonego w bogaty księgozbiór. To odznaczenie jest uhonorowaniem takiego podejścia: noszenia małej ojczyzny w sercu i pracy na jej rzecz. W przypadku pani dyrektor jest to praca na jakże ważnym polu rozwoju czytelnictwa i działalności społecznej. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia!


Na podstawie:
Powiat Limanowski oraz limanowa.in


 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

wto, 20 lut 2024, 13:27:28

OPŁATA ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina (...)

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-11-10/dyrektor-biblioteki-agnieszka-orzel-odznaczona-zlotym-krzyzem-zaslugi.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-11-10/dyrektor-biblioteki-agnieszka-orzel-odznaczona-zlotym-krzyzem-zaslugi.html