Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Obchody Święta Niepodległości

Zapraszamy serdecznie do wspólnego dziękczynienia za 105  lata niepodległości naszej Ojczyzny w sobotę, 11 listopada o godz. 11:00 w kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Mieszkańcy Miasta i Gminy Mszana Dolna podczas dziękczynnej Mszy św. dziękować będą Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość Polski. Zbiórka pocztów sztandarowych wyznaczona jest na płycie Rynku, następnie zaplanowany jest przemarsz na cmentarz i złożenie okolicznościowych wiązanek, a po mszy świętej Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Natomiast popołudniu zapraszamy do parku miejskiego -  o godz. 15:00 biegamy wspólnie z UKS Beskid Mszana Dolna, natomiast o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Miejskiej na koncert zespołu "Falochron". Gorąco zachęcamy!

Również w ramach akcji „Niepodległość masz we krwi” zapraszamy do udziału w IX Zbiórce Krwi organizowanej przez OSP Mszana Dolna. Podczas dwudniowej akcji krew można oddać w sobotę 11 listopada i niedzielę 12 listopada w godzinach od 8:00 do 12:00 w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3. Serdecznie zapraszamy! 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

wto, 20 lut 2024, 13:27:28

OPŁATA ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina (...)

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-11-03/obchody-swieta-niepodleglosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-11-03/obchody-swieta-niepodleglosci.html