Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sprzęt dla OSP przekazany!

W piątek, 20 października w samo południe w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej miało miejsce przekazanie sprzętu specjalistycznego zakupionego w ramach programu „Małopolskie OSP 2023”. Program „Małopolskie OSP 2023” to pomoc finansowa ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego dla gmin z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego. W tym roku dotację można było pozyskać m.in. na prace budowlano-remontowe w remizach strażackich, zakup samochodów strażackich, zakup pomp przewoźnych czy właśnie zakup odpowiedniego sprzętu.

Przy współfinansowaniu zakupu przez Urząd Miasta (50 % dofinansowania UMWM, 50 % dofinansowania wkładu własnego UM) udało się doposażyć mszańskich druhów w sprzęt o wartości 30 tys. zł. Zakupiono pięć kompletów ubrań ochronnych, pięć hełmów strażackich bojowych, pięć par specjalnych butów strażackich, na wyposażeniu znajdą się jeszcze rękawice strażackie i kominiarki ochronne.

W symbolicznym przekazaniu uczestniczyła Anna Pękała Burmistrz Miasta, Michał Kordeczka Naczelnik OSP i jednocześnie Wiceprezes Zarządu oraz Wojciech Potaczek pełniący funkcję II Zastępcy Naczelnika OSP. Z życzeniami, by przekazany sprzęt dobrze służył podczas akcji naszym druhom, dodajemy również życzenia, by takich ratowniczych akcji było jak najmniej!
 

Przeznaczone przez Województwo Małopolskie środki finansowe na realizację ww. działań wpływają na polepszenie warunków pracy strażaków działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego i ochrony środowiska pełniących istotną rolę w zakresie ratowania życia i zdrowia oraz środowiska i mienia społeczności lokalnej.


 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

wto, 20 lut 2024, 13:27:28

OPŁATA ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina (...)

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-10-20/sprzet-dla-osp-przekazany.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-10-20/sprzet-dla-osp-przekazany.html