Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Trzeci konkurs na uzyskanie prawa do posługiwania się i użytkowania Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny - termin upływa 15.12

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki loklanej Zagórzańskie Dziedziny -mogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

Wnioski o przyznanie prawa do używania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym marki lokalnej ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim można składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 grudnia 2023r.:

  • osobiście, w sekretariacie Urzędu Gminy Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6
  • oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej, przesyłając dokumentację na adres: Urząd Gminy Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6, 34 – 730 Mszana Dolna, z dopiskiem „Konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny” (w tym przypadku decyduje data stempla pocztowego).


Zainteresowanych uzyskaniem Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY zapraszam do zapoznania się z regulaminem i niezbędną dokumentacją:

Informacji w przedmiocie konkursu udziela również pracownik Urzędu Gminy Mszana Dolna, Magdalena Polańska (Urząd Gminy Mszana Dolna, pok. 47), w godzinach pracy Urzędu.
 
Marka lokalna ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY jest narzędziem promocji Regionu Zagórzańskiego, poprzez promowanie wysokiej jakości produktów, usług i inicjatyw związanych z tym regionem, oferowanych przez twórców i usługodawców z obszaru Regionu Zagórzańskiego. Budowana jest w oparciu o lokalne zasoby oraz bogate dziedzictwo kulturowo-historyczne i przyrodnicze Regionu Zagórzańskiego.
Budowaniu i wzmacnianiu Marki lokalnej ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY służy w szczególności korzystanie ze Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.
Rolą Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY jest udzielanie rekomendacji dla produktów i usług nim znakowanych oraz  tworzenie warunków do szeroko rozumianego rozwoju Regionu Zagórzańskiego.

Celem znakowania produktów, usług i inicjatyw związanych z Regionem Zagórzańskim jest:
1.    wsparcie przedsiębiorczości i rozwój ekonomii społecznej w Regionie Zagórzańskim, w oparciu o zasoby lokalnego środowiska: dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, ze szczególnym uwzględnieniem pasji i aktywności mieszkańców oraz produktów lokalnych,
2.    aktywizacja mieszkańców w kierunku rozwoju ekonomii społecznej i angażowania się w rozwój Regionu,
3.    wyróżnienie produktów i usług o najwyższej jakości, wartościowych dla budowania Marki lokalnej ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY oraz tożsamości mieszkańców,
4.    wsparcie spójnej i zintegrowanej oferty turystycznej Regionu Zagórzańskiego,
5.    tworzenie międzysektorowych sieci współpracy i wspólna promocja wyjątkowych produktów i usług oznakowanych Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY,
6.    wymiana wiedzy i doświadczeń w procesie wdrażania i promocji Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY z partnerami lokalnymi oraz zewnętrznymi na poziomie krajowym i międzynarodowym,
7.    dążenie do podnoszenia jakości produktów, usług i inicjatyw oznaczonych Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY,
8.    mobilizowanie lokalnej społeczności i lokalnych przewag konkurencyjnych na rzecz rozwoju Regionu Zagórzańskiego.
Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY stanowi słowno-graficzny znak towarowy, do którego jako utworu w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskimi prawach pokrewnych pełnię praw autorskich majątkowych posiada Gmina Mszana Dolna.


Gmina Mszana Dolna uzyskała w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej  ochronę Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny.


O prawo do używania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY mogą ubiegać się podmioty będące:
1.    przedsiębiorcami posiadającymi siedzibę lub oddział i faktycznie działającymi na obszarze Gminy Mszana Dolna, w tym będące przedsiębiorcami osoby, do których nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców,
2.    organizacjami posiadającymi siedzibę lub oddział/jednostkę terenową i faktycznie działającymi na obszarze Gminy Mszana Dolna,
3.    przedsiębiorcami i organizacjami nie wymienionymi w pkt 1 i pkt 2, które poprzez swoje produkty, usługi lub inicjatywy promują Region Zagórzański.
Produkty, usługi i inicjatywy, w stosunku do których przyznaje się prawo do używania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY powinny charakteryzować się następującymi specyficznymi cechami:
1.    związek z Regionem Zagórzańskim (wyjątkowość i rozpoznawalność),
2.    wysoka jakość,
3.    przyjazność dla środowiska,
4.    przyjazność dla klienta,
5.    dostępność,
6.    współpraca w ramach Programu Marka Lokalna ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

 

Bolesław Żaba
Wójt Gminy Mszana Dolna 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-10-17/trzeci-konkurs-na-uzyskanie-prawa-do-poslugiwania-sie-i-uzytkowania-znaku-promocyjnego-zagorzanskie-dziedziny-termin-uplywa-15-12.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-10-17/trzeci-konkurs-na-uzyskanie-prawa-do-poslugiwania-sie-i-uzytkowania-znaku-promocyjnego-zagorzanskie-dziedziny-termin-uplywa-15-12.html