Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Turystyczna Perła Powiatu Limanowskiego dla Zagórzańskiej Izby Regionalnej PTL

28 września 2023 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się oficjalne wręczenie statuetki oraz tytułu Turystycznej Perły Powiatu Limanowskiego edycja 2023. W uroczystości uczestniczył Zarząd Powiatu Limanowskiego oraz członkowie Komisji Kultury, Sportu i Turystyki. W tym roku laureatem plebiscytu została Zagórzańska Izba Regionalna w Mszanie Dolnej.

 W czwartej edycji plebiscytu, głosami zdecydowanej większości internautów, wybrana została Zagórzańska Izba Regionalna utworzona przy siedzibie Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Mszanie Dolnej. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wręczając Pani Teofili Latoś, założycielce Zagórzańskiej Izby Regionalnej statuetkę, pogratulował tytułu i zaznaczył, że przyznane wyróżnienie jest potwierdzeniem turystycznego potencjału Zagórzańskiej Izby Regionalnej.

Warto zaplanować wizytę w Zagórzańskiej Izbie Regionalnej. Izba działająca przy Polskim Towarzystwie Ludoznawczym Oddział w Mszanie Dolnej jest czynna jest  we wtorki i w czwartki w godzinach od 10:30 do 13:30, indywidualne zwiedzanie możliwe jest również po telefonicznym umówieniu się z Panią Prezes Teofilą Latoś.(tel 609 387 572)


Nieustająco zapraszamy do odwiedzin!


Na podstawie:

fb Powiat Limanowski

 


Podobne artykuły

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 21 lut 2024, 15:28:43

TARNÓW KOLEJNYM PUNKTEM NA MAPIE PREZENTACJI ZAGÓRZAŃSKICH DZIEDZIN

Po Warszawie, Krakowie, Osieku, Karniowicach, Płońsku, Szydłowcu, Łosiach, Starym Sączu czy Polańczyku, przyszedł czas na prezentację Zagórzańskich Dziedzin w Tarnowie. Podmioty skupione wokół Fundacji im. Jana Tarnowskiego przez cztery dni poznawały proces budowy zagórzańskiej marki lokalnej.

wto, 20 lut 2024, 10:27:46

NATALIA TUŁASIEWICZ, NOWOCZESNA ŚWIĘTA, NA KILKA DNI WRÓCIŁA DO MSZANY DOLNEJ

Może, gdyby żyła obecnie, inaczej wyglądałaby jej droga do świętości? Chciała być nowoczesną świętą; taką, która porusza do działania, pokazuje kierunki, konfrontuje myśli i niejako wymusza bycie w gotowości, gotowości do pomagania, poświęceń, bez względu na ryzyko, które w czasie wojny było ryzykiem na śmierć lub życie.

śro, 21 lut 2024, 09:10:18

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII „CO MI W DUSZY GRA...”

W poniedziałek, 19 lutego w Miejskiej Bibliotece odbył się wernisaż prac Anety Miąsik pt. „Co mi w duszy gra…”. Artystka, będąca aktywnym pedagogiem, swoją przygodę z fotografią rozpoczęła w 2008 roku.

śro, 21 lut 2024, 09:03:21

''RETRO'' OSTATKI W BIBLIOTECE

Karnawał zakończył się udanym spotkaniem autorskim z Michałem Wójcikiem promującym jego najnowszą książkę pt. "C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie". W piątek, 9 lutego w Miejskiej Bibliotece odbyła się tematyczna promocja książki z masą atrakcji.

wto, 20 lut 2024, 13:27:28

OPŁATA ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz gospodarki odpadami przypomina (...)

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-28/turystyczna-perla-powiatu-limanowskiego-dla-zagorzanskiej-izby-regionalnej-ptl.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-09-28/turystyczna-perla-powiatu-limanowskiego-dla-zagorzanskiej-izby-regionalnej-ptl.html