Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pojechali do Nižnej gotować gulasz

Seniorzy z „Klubu Senior +” nie mogli doczekać się wyjazdu do naszej partnerskiej gminy Nižná. Już w zeszłym roku, kiedy po raz pierwszy pojawili się na konkursie gotowania gulaszu i przekonali się na jakich zasadach polega ta zabawa, raz po raz podpytywali, czy aby na pewno o nich nie zapomnieliśmy… Nie zapomnieliśmy!

Do gotowania nie trzeba było nikogo zachęcać, pojawiły się nawet odmienne zdania, jak powinien tegoroczny gulasz smakować. Wypracowano kompromis i w ten sposób mistrzem kotła został jeden doświadczony kucharz, który opracował swój unikatowy przepis. Mieszanie, krojenie doprawianie trwało od samego zainstalowania się przy stanowisku z numerem 24. Sprawność naszych podkuchennych pozwoliły szybko wrzucić składniki do kotła, a gdy gulasz już przyjemnie i delikatnie bulgotał, można było rozejrzeć się i zobaczyć co tam słychać u konkurencji. By poznać tajniki słowackich przepisów nasi Seniorzy przygotowali się znakomicie: ich własnoręczne wypieki w klubie okrasili również wypiekami z naszej mszańskiej piekarni SWAT i tak z różnościami na tacy: od kołacza, paluchów, ciast, ciasteczek odwiedzali stoiska popatrując inne kotły… W swoich unikatowych koszulkach byli na tyle rozpoznawani, że dokładkę można było otrzymać przy naszym stanowisku – wszyscy szukali zespołu w białych koszulkach z napisem „Klub Senior +”. Zadbały o to Ania Sukiennik i Izabela Cież kierownik MOPS, które rozpoznawały kto jest autorem każdej samodzielnie wymalowanej koszulki. Nie tylko „takie cuda” powstają pod czujnym okiem p. Ani, na zajęciach plastycznych w klubie można tworzyć do woli, w różnych technikach i formach. Nawet dziękując za zaproszenie i niesamowitą gościnę Starosta Jaroslav Rosina otrzymał piękną akwarelę z kościołem Św. Michała Archanioła – mamy w klubie mnogość niesamowitych talentów, nie tylko kulinarnych…

Oczekiwanie na wyniki to chyba najgorszy moment tych kulinarnych potyczek, czas dłuży się niesamowicie, dlatego część Seniorów zdecydowała się na zwiedzanie sąsiedniej wioski - Podbiela, który jest słowackim skansenem drewnianych domów, tak jak nasz Chochołów. Do komisji oceniającej gulasze poproszony został Radny Janusz Matoga, który musiał zmierzyć się z różnymi kategoriami, ocena smaku, zapachu, konsystencji składała się na wynik końcowy. I cóż… Najważniejsze to dobrze się bawić i pomimo, że pojawiły się by wesprzeć swoją drużynę doświadczone "kotlikowe" kucharki – Zofia Łabuz i Halina Krzysztofiak, które wcześniej, podczsa naszych pierwszych wyjazdów, reprezentując urząd, dla Mszany Dolnej uwarzyły drugie miejsce - tym razem nie było tak dobrze... Na dwadzieścia cztery drużyny zdobyliśmy 16 miejsce – Starosta pocieszał, że różnice w punktacji były minimalne. Za rok, zgodnie z założeniem testujemy kolejny przepis i bierzemy udział w konkursie! Grunt to dobra zabawa i odwiedziny u przyjaciół.

Na zakończenie wizyty Burmistrz Miasta Anna Pękała wraz z Radnymi Janiną Flig, Januszem Matogą i Stanisławem Antoszem wręczyli pamiątkowy obraz przypominający, że to już od 15 lat mamy partnerstwo naszych miejscowości. Podpisanie umowy o współpracy oficjalnie miało miejsce 27 maja 2008 roku, po czym nastąpiły wyjazdy na wakacyjne imprezy, turnieje, zawody, świąteczne odwiedziny, wspólne projekty i trwające do tego pory przyjaźnie. Oby tak dalej! Czego sobie szczerze życzymy!

 

Okazja do rewizyty możliwa jest już w ten weekend, zaproszenie na Dni Mszany Dolnej zostało oficjalnie skierowane do wszystkich mieszkańców Niżnej – gorąco zapraszamy!

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-11/pojechali-do-niznej-gotowac-gulasz.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-11/pojechali-do-niznej-gotowac-gulasz.html