Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

O Zagórzańskich questach dowiedzieli się z Radia Kraków

Audycja „Pejzaże regionalne” redaktora Jana Stępnia pomimo wczesnej pory nadawania jest uważnie słuchana przez pasjonatów, regionalistów i pasjonatów. Kiedy ukazał się ostatni mini-wywiad z Zagórzańskich Dziedzin dotyczący naszej zsieciowanej mapy zagórzańskich questów, do urzędu miasta zadzwonił p. Tadeusz Czubek z Nowego Sącza, przewodnik PTTK. Usłyszał on nasze opowieści i nie dość, że zaintrygowała go historia Jaśka, górala zagórzańskiego, który zgubił sześć korali, to jeszcze poprosił o przesłanie najnowszego przewodnika turystycznego po Mszanie Dolnej i questów dla swojej grupy, którą planuje przywieść do Mszany Dolnej w ramach organizowanej wycieczki. Takie prośby realizujemy dość często, wysyłając materiały promocyjne w różne zakątki Polski, jeśli tylko otrzymamy taki sygnał.


Co więcej, P. Tadeusz, jak na dokładnego i dobrze przewodnika przystało, chciał jeszcze przed planowaną wycieczką osobiście sprawdzić trasę, więc wraz z kolegą Aleksandrem Żarnowskim, również działającym przy PTTK Nowy Sącz pojawili się w naszym mieście. Plan wycieczki obejmuje również dokładne poznanie kultury górali zagórzańskich, więc swoje kroki skierowali do Zagórzańskiej Izby Regionalnej działającej przy PTL Oddział Mszana Dolna. Zostali ciepło przyjęci przez Prezes Teofilę Latoś, gdzie ustalili szczegóły wizyty.

Grupa będzie liczyć 50 osób, więc zostanie podzielona, by zwiedzający mieli odpowiednie warunki do przyswojenia wiedzy. Druga część będzie w tym czasie zwiedzać kościół parafialny p.w. Św. Michała Archanioła, poznając jego historię dzięki uprzejmości kościelnego Bartosza Gocała. W ten sposób ubogacimy i poszerzymy wiedzę naszych przyszłych gości. Mamy nadzieję, że tak „skrojony” program spełni ich oczekiwania – do szybkiego zobaczenia w Mszanie, stolicy Zagórzan!
 

 

red. fot.

Zagórzańskie Dziedziny


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-10/o-zagorzanskich-questach-dowiedzieli-sie-z-radia-krakow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-10/o-zagorzanskich-questach-dowiedzieli-sie-z-radia-krakow.html