Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

O Zagórzańskich questach dowiedzieli się z Radia Kraków

Audycja „Pejzaże regionalne” redaktora Jana Stępnia pomimo wczesnej pory nadawania jest uważnie słuchana przez pasjonatów, regionalistów i pasjonatów. Kiedy ukazał się ostatni mini-wywiad z Zagórzańskich Dziedzin dotyczący naszej zsieciowanej mapy zagórzańskich questów, do urzędu miasta zadzwonił p. Tadeusz Czubek z Nowego Sącza, przewodnik PTTK. Usłyszał on nasze opowieści i nie dość, że zaintrygowała go historia Jaśka, górala zagórzańskiego, który zgubił sześć korali, to jeszcze poprosił o przesłanie najnowszego przewodnika turystycznego po Mszanie Dolnej i questów dla swojej grupy, którą planuje przywieść do Mszany Dolnej w ramach organizowanej wycieczki. Takie prośby realizujemy dość często, wysyłając materiały promocyjne w różne zakątki Polski, jeśli tylko otrzymamy taki sygnał.


Co więcej, P. Tadeusz, jak na dokładnego i dobrze przewodnika przystało, chciał jeszcze przed planowaną wycieczką osobiście sprawdzić trasę, więc wraz z kolegą Aleksandrem Żarnowskim, również działającym przy PTTK Nowy Sącz pojawili się w naszym mieście. Plan wycieczki obejmuje również dokładne poznanie kultury górali zagórzańskich, więc swoje kroki skierowali do Zagórzańskiej Izby Regionalnej działającej przy PTL Oddział Mszana Dolna. Zostali ciepło przyjęci przez Prezes Teofilę Latoś, gdzie ustalili szczegóły wizyty.

Grupa będzie liczyć 50 osób, więc zostanie podzielona, by zwiedzający mieli odpowiednie warunki do przyswojenia wiedzy. Druga część będzie w tym czasie zwiedzać kościół parafialny p.w. Św. Michała Archanioła, poznając jego historię dzięki uprzejmości kościelnego Bartosza Gocała. W ten sposób ubogacimy i poszerzymy wiedzę naszych przyszłych gości. Mamy nadzieję, że tak „skrojony” program spełni ich oczekiwania – do szybkiego zobaczenia w Mszanie, stolicy Zagórzan!
 

 

red. fot.

Zagórzańskie Dziedziny


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-10/o-zagorzanskich-questach-dowiedzieli-sie-z-radia-krakow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-07-10/o-zagorzanskich-questach-dowiedzieli-sie-z-radia-krakow.html