Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Portal eGmina dla mieszkańców

Urząd Miasta w Mszanie Dolnej w ramach realizowanego projektu "Wdrożenie e-usług publicznych dla mieszkańców Miasta Mszana Dolna" uruchomił portal eGmina dla mieszkańców miasta.
 
Portal jest dostępny pod adresem internetowym ebom.mszana-dolna.eu.
 
Jednym z elementów portalu jest dział "Podatki i opłaty" umożliwiający uzyskanie informacji o bieżącym stanie rozliczeń z tytułu podatków lokalnych oraz opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
 
Aby w pełni korzystać z tych funkcji, mieszkaniec powinien zarejestrować się poprzez założenie konta w systemie oraz powiązać to konto ze swoim profilem zaufanym. Profil zaufany jest wykorzystywany do weryfikacji tożsamosci.
Po pomyślnym powiązaniu konta z profilem zaufanym, do zalogowania się wystarczy bezpośrednie wskazanie na profil zaufany i autoryzacja dostępu za jego pomocą.
 
Zalecamy zapoznać się z instrukcją obsługi portalu, gdzie szczegółowo opisano proces uzyskania dostępu do sysytemu. Instrukcja dostępna jest pod linkiem w lewym dolnym rogu ekranu powitalnego portalu.
 
Osoba, dla której wystawiona jest decyzja podatkowa, uzyskuje dostęp do aktualnego stanu rozliczeń z tytułu podatków lokalnych.
Analogicznie, osoba która złożyła deklarację opłaty za odbiór odpadów komunalnych, uzyskuje dostęp dostanu rozliczeń z tego tytułu.
 
W najbliższym czasie możliwe będzie, z poziomu przeglądania rozliczeń, dokonanie płatności elektronicznej. Koszt takiej płatności, dokonywanej za pośrednictwem Blue Media, to 1 zł.
Bardzo prosimy o właściwe opisywanie tytułu płatności, co znacząco przyspiesza jej obsługę i szybkie wykazanie na stanie rozliczeń.
 
Portal, w dziale Serwisy, zawiera moduł "Portal e-usług E-SPDP" umożliwiający złożenie wniosku o wypis lub wyrys z miejscowego planu zagospodarownia przestrzennego oraz wniosku o wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu działki w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania.
 
W tym samym dziale "Serwisy" jest też moduł geoinformacyjny "Portal Mapowy Inspire Hub" o danych przestrzennych obszaru Miasta Mszana Dolna, zawierający warstwy informacyjne o działkach, miejscowym planie zagospodarownia przestrzennego, obszarze rewitalizacji, obszarze zdegradowanym oraz obszarze aglomeracji.
 
W dziale "Harmonogramy" można zapoznać się z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych.
 
Portal będzie rozwijany i uzupełniany o nowe funkcjonalności. Zachęcamy do zapoznania się i korzystania.
 
 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:53:59

ZAJĘCIA W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

W Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej trwają zapisy na zajęcia na nowy rok 2023/2024. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w muzyce, tańcu, artystycznych działaniach, twórczych grupach, spotkać innych o podobnej pasji, znaleźć inspirację czy odkryć swój ukryty talent na scenie – zapraszamy do MOK'u.

pon, 18 wrz 2023, 08:31:41

OTWARCIE MUZEUM MOTOROWERÓW MOPED RETRO W KASINIE WIELKIEJ

W piątek, 8 września oficjalnie otwarto muzeum motorowerów MOPED RETRO w Kasinie Wielkiej. To niezwykła przestrzeń na regionalnej mapie atrakcji, niesamowita i największa w Polsce kolekcja, która liczy prawie 400 eksponatów. Już można podziwiać około 100 motorowerów z 12 krajów świata w ciekawych aranżacjach wystawienniczych. 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-06-06/portal-egmina-dla-mieszkancow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-06-06/portal-egmina-dla-mieszkancow.html