Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zagórzańskie Dziedziny w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej

Dokładnie rok po oficjalnym otwarciu nowego budynku Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej, 10 maja, partnerzy i kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny spotkali się pod adresem Piłsudskiego 58. Miesiąc wcześniej, w kwietniu, zgodnie z umową - w każdą pierwszą środę miesiąca - po sąsiedzku odwiedziliśmy Izbę Regionalną PTL, natomiast w maju zaproponowaliśmy Bibliotekę, bo jak się okazało, dla niektórych był to pierwszy raz w nowych murach - a że warto, to o tym za chwilę…

Nasze comiesięczne spotkanie rozpoczęliśmy od omówienia bieżących tematów, aktualnych spraw, zaproszeń na kolejne wyjazdy… Była to również okazja, by wraz z obecną na spotkaniu Karoliną Marią Zapałą – Prezes Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” – podziękować sobie wzajemnie za aktywny rok inicjatywy „Zagórzańskie Centrum Wolontariatu” ze Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.  Pożegnanie z „Bulandą” jest w tym przypadku tylko symboliczne, bo przecież to Centrum nadal bardzo dobrze funkcjonuje i rozwija się, a jedynie, z uwagi na zmianę kierunku swoich działań, nie prowadzi ich „pod marką”.  Samo zaś Stowarzyszenie nadal jest Partnerem Zagórzańskich Dziedzin, co więcej, działamy razem przy różnych projektach. Z niecierpliwością czekamy też na to, co jeszcze przed nami!  

Kontynuowaliśmy pracę nad mapą atrakcji, która niebawem przybierze graficznych formę i z naszych wyobrażeń będzie cieszyć oko jako wizualna plansza obejmująca cały nasz zagórzański obszar. Niewątpliwie bogaty w różne atrakcje, tylko jak je pokazać na mapie? Jak zaznaczyć, co dodać, co łatwiej namalować, co oznaczyć? To były prawdziwe dylematy... Otuchy dodawały przepyszne przetwory i wyroby p. Ani z Lubomierza. Do degustacji dostaliśmy domowy smalec, pastę z czosnku niedźwiedziego, sos pomidorowy oraz pyszne soki. Wszystko to komponowało się bardzo dobrze z wyrobami z miejscowej piekarni SWAT – paluchami i bagietkami. Wszystko było tak smaczne, że praca nad mapą szła nieco opornie. Na szczęście z opresji wybawiła nas Dyrektor Agnieszka Orzeł, która zaprosiła do zwiedzania budynku. Na pierwszym piętrze obok sali, której przeznaczenie zmienia się w zależności od zapotrzebowania – koncerty, spotkania autorskie, zajęcia fitness, joga czy sztuki walki - aktywnie działa klub „Senior+”. My rozpoczęliśmy podróż po zagórzańskiej książnicy od oddziału dla dorosłych, z fantastyczną galerią obrazów Kazimierza Starmacha, następnie oddział dla dzieci z niebiańską czytelnią i klubem malucha, aż po przyziemie, gdzie swoje miejsce znalazła Zagórzańska Przystań Marzeń – placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Jeszcze zwiedzanie letniego amfiteatru wraz z ogródkiem sensorycznym i wrażenie „WOW” zagwarantowane, że wszystko udało się zmieścić pod jednym dachem? A pomysłów jeszcze nie brakuje – Dyrektor Biblioteki opowiadała o planach i otworzeniu filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, a na tym lista się nie kończy… Wrażenie tętniącego budynku, z różnorodnością oferty pozostanie u nas na długo! Obok nas po raz pierwszy budynek odwiedzali najmłodsi, ale już mocno przejęci czytelnicy. Wraz z życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – by nie zabrakło pasji do tak różnorodnych działań  - na ręce P. Dyrektor przekazaliśmy kilka publikacji do działu regionalnego. A kto jeszcze nie był w Bibliotece, gorąco zachęcamy do odwiedzin! Do Biblioteki!


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-23/zagorzanskie-dziedziny-w-miejskiej-bibliotece-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-23/zagorzanskie-dziedziny-w-miejskiej-bibliotece-w-mszanie-dolnej.html