Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zagórzańskie Dziedziny w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej

Dokładnie rok po oficjalnym otwarciu nowego budynku Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej, 10 maja, partnerzy i kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny spotkali się pod adresem Piłsudskiego 58. Miesiąc wcześniej, w kwietniu, zgodnie z umową - w każdą pierwszą środę miesiąca - po sąsiedzku odwiedziliśmy Izbę Regionalną PTL, natomiast w maju zaproponowaliśmy Bibliotekę, bo jak się okazało, dla niektórych był to pierwszy raz w nowych murach - a że warto, to o tym za chwilę…

Nasze comiesięczne spotkanie rozpoczęliśmy od omówienia bieżących tematów, aktualnych spraw, zaproszeń na kolejne wyjazdy… Była to również okazja, by wraz z obecną na spotkaniu Karoliną Marią Zapałą – Prezes Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” – podziękować sobie wzajemnie za aktywny rok inicjatywy „Zagórzańskie Centrum Wolontariatu” ze Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.  Pożegnanie z „Bulandą” jest w tym przypadku tylko symboliczne, bo przecież to Centrum nadal bardzo dobrze funkcjonuje i rozwija się, a jedynie, z uwagi na zmianę kierunku swoich działań, nie prowadzi ich „pod marką”.  Samo zaś Stowarzyszenie nadal jest Partnerem Zagórzańskich Dziedzin, co więcej, działamy razem przy różnych projektach. Z niecierpliwością czekamy też na to, co jeszcze przed nami!  

Kontynuowaliśmy pracę nad mapą atrakcji, która niebawem przybierze graficznych formę i z naszych wyobrażeń będzie cieszyć oko jako wizualna plansza obejmująca cały nasz zagórzański obszar. Niewątpliwie bogaty w różne atrakcje, tylko jak je pokazać na mapie? Jak zaznaczyć, co dodać, co łatwiej namalować, co oznaczyć? To były prawdziwe dylematy... Otuchy dodawały przepyszne przetwory i wyroby p. Ani z Lubomierza. Do degustacji dostaliśmy domowy smalec, pastę z czosnku niedźwiedziego, sos pomidorowy oraz pyszne soki. Wszystko to komponowało się bardzo dobrze z wyrobami z miejscowej piekarni SWAT – paluchami i bagietkami. Wszystko było tak smaczne, że praca nad mapą szła nieco opornie. Na szczęście z opresji wybawiła nas Dyrektor Agnieszka Orzeł, która zaprosiła do zwiedzania budynku. Na pierwszym piętrze obok sali, której przeznaczenie zmienia się w zależności od zapotrzebowania – koncerty, spotkania autorskie, zajęcia fitness, joga czy sztuki walki - aktywnie działa klub „Senior+”. My rozpoczęliśmy podróż po zagórzańskiej książnicy od oddziału dla dorosłych, z fantastyczną galerią obrazów Kazimierza Starmacha, następnie oddział dla dzieci z niebiańską czytelnią i klubem malucha, aż po przyziemie, gdzie swoje miejsce znalazła Zagórzańska Przystań Marzeń – placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Jeszcze zwiedzanie letniego amfiteatru wraz z ogródkiem sensorycznym i wrażenie „WOW” zagwarantowane, że wszystko udało się zmieścić pod jednym dachem? A pomysłów jeszcze nie brakuje – Dyrektor Biblioteki opowiadała o planach i otworzeniu filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, a na tym lista się nie kończy… Wrażenie tętniącego budynku, z różnorodnością oferty pozostanie u nas na długo! Obok nas po raz pierwszy budynek odwiedzali najmłodsi, ale już mocno przejęci czytelnicy. Wraz z życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – by nie zabrakło pasji do tak różnorodnych działań  - na ręce P. Dyrektor przekazaliśmy kilka publikacji do działu regionalnego. A kto jeszcze nie był w Bibliotece, gorąco zachęcamy do odwiedzin! Do Biblioteki!


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

pon, 18 wrz 2023, 14:49:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA NA KOLEJNY WYKŁAD

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach 2. edycji naszej "Opowieści o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej", w piątek, 22 września o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece.
 

pią, 22 wrz 2023, 14:56:01

KUP SOK ZE ZNISZCZONYCH PLANTACJI – POMOC DLA RACIECHOWIC W MSZANIE DOLNEJ.

Szanowni Mieszkańcy, w sobotę, 23 września w Mszanie Dolnej w dwóch miejscach: na placu targowym przy ul. Wł. Orkana i parkingu przy galerii „Echo Centrum” na ul. Starowiejskiej będzie można zakupić naturalne soki z jabłek. Przywiozą je sadownicy, którym żywioł zniszczył sady i wyrządził ogromne szkody - możemy im pomóc kupując soki.
 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-23/zagorzanskie-dziedziny-w-miejskiej-bibliotece-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-23/zagorzanskie-dziedziny-w-miejskiej-bibliotece-w-mszanie-dolnej.html