Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zagórzańskie Dziedziny w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej

Dokładnie rok po oficjalnym otwarciu nowego budynku Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej, 10 maja, partnerzy i kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny spotkali się pod adresem Piłsudskiego 58. Miesiąc wcześniej, w kwietniu, zgodnie z umową - w każdą pierwszą środę miesiąca - po sąsiedzku odwiedziliśmy Izbę Regionalną PTL, natomiast w maju zaproponowaliśmy Bibliotekę, bo jak się okazało, dla niektórych był to pierwszy raz w nowych murach - a że warto, to o tym za chwilę…

Nasze comiesięczne spotkanie rozpoczęliśmy od omówienia bieżących tematów, aktualnych spraw, zaproszeń na kolejne wyjazdy… Była to również okazja, by wraz z obecną na spotkaniu Karoliną Marią Zapałą – Prezes Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” – podziękować sobie wzajemnie za aktywny rok inicjatywy „Zagórzańskie Centrum Wolontariatu” ze Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.  Pożegnanie z „Bulandą” jest w tym przypadku tylko symboliczne, bo przecież to Centrum nadal bardzo dobrze funkcjonuje i rozwija się, a jedynie, z uwagi na zmianę kierunku swoich działań, nie prowadzi ich „pod marką”.  Samo zaś Stowarzyszenie nadal jest Partnerem Zagórzańskich Dziedzin, co więcej, działamy razem przy różnych projektach. Z niecierpliwością czekamy też na to, co jeszcze przed nami!  

Kontynuowaliśmy pracę nad mapą atrakcji, która niebawem przybierze graficznych formę i z naszych wyobrażeń będzie cieszyć oko jako wizualna plansza obejmująca cały nasz zagórzański obszar. Niewątpliwie bogaty w różne atrakcje, tylko jak je pokazać na mapie? Jak zaznaczyć, co dodać, co łatwiej namalować, co oznaczyć? To były prawdziwe dylematy... Otuchy dodawały przepyszne przetwory i wyroby p. Ani z Lubomierza. Do degustacji dostaliśmy domowy smalec, pastę z czosnku niedźwiedziego, sos pomidorowy oraz pyszne soki. Wszystko to komponowało się bardzo dobrze z wyrobami z miejscowej piekarni SWAT – paluchami i bagietkami. Wszystko było tak smaczne, że praca nad mapą szła nieco opornie. Na szczęście z opresji wybawiła nas Dyrektor Agnieszka Orzeł, która zaprosiła do zwiedzania budynku. Na pierwszym piętrze obok sali, której przeznaczenie zmienia się w zależności od zapotrzebowania – koncerty, spotkania autorskie, zajęcia fitness, joga czy sztuki walki - aktywnie działa klub „Senior+”. My rozpoczęliśmy podróż po zagórzańskiej książnicy od oddziału dla dorosłych, z fantastyczną galerią obrazów Kazimierza Starmacha, następnie oddział dla dzieci z niebiańską czytelnią i klubem malucha, aż po przyziemie, gdzie swoje miejsce znalazła Zagórzańska Przystań Marzeń – placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Jeszcze zwiedzanie letniego amfiteatru wraz z ogródkiem sensorycznym i wrażenie „WOW” zagwarantowane, że wszystko udało się zmieścić pod jednym dachem? A pomysłów jeszcze nie brakuje – Dyrektor Biblioteki opowiadała o planach i otworzeniu filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, a na tym lista się nie kończy… Wrażenie tętniącego budynku, z różnorodnością oferty pozostanie u nas na długo! Obok nas po raz pierwszy budynek odwiedzali najmłodsi, ale już mocno przejęci czytelnicy. Wraz z życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – by nie zabrakło pasji do tak różnorodnych działań  - na ręce P. Dyrektor przekazaliśmy kilka publikacji do działu regionalnego. A kto jeszcze nie był w Bibliotece, gorąco zachęcamy do odwiedzin! Do Biblioteki!


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-23/zagorzanskie-dziedziny-w-miejskiej-bibliotece-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-23/zagorzanskie-dziedziny-w-miejskiej-bibliotece-w-mszanie-dolnej.html