Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

KODY KRESKOWE - OBOWIĄZEK OZNACZANIA WORKÓW NA ODPADY KOMUNALNE NAKLEJKAMI Z INDYWIDUALNYM KODEM KRESKOWYM


ZAWIADOMIENIE O OBOWIĄZKU OZNACZANIA WORKÓW NA ODPADY KOMUNALNE NAKLEJKAMI Z INDYWIDUALNYM KODEM KRESKOWYM

 

Szanowni Mieszkańcy,

Miasto Mszana Dolna od 1 czerwca 2023 r. rozpoczyna wdrażanie systemu identyfikacji odpadów komunalnych za pomocą etykiet/naklejek z kodami kreskowymi. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i dostosowanie się do nich. Znakowanie indywidualnymi kodami kreskowymi ma na celu usprawnienie funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Miasta Mszana Dolna oraz monitorowanie selektywnego gromadzenia odpadów przez mieszkańców i ich odbioru. Takie rozwiązanie umożliwi sprawdzenie, czy wypełniany jest ustawowy obowiązek segregacji odpadów, tzn. czy właściciel nieruchomości prawidłowo segreguje odpady, czy odpady komunalne pochodzą od mieszkańców miasta oraz czy właściciel nieruchomości złożył deklarację
o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Prosimy o rozpoczęcie stosowania kodów od 1 czerwca 2023 r. na wszystkie wystawiane worki, zarówno za odpady zmieszane, jak i segregowane. Czerwiec będzie miesiącem pilotażowym na oznakowanie kodami kreskowymi, natomiast od 1 lipca 2023 r. nieoznakowane worki z odpadami nie będą odbierane.

Kody kreskowe ma obowiązek stosować każdy właściciel nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym, który złożył deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kody kreskowe są unikalne dla każdej nieruchomości, na podstawie złożonej deklaracji
o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zostaną one dostarczone mieszkańcom Miasta Mszana Dolna przed 1 czerwca 2023 r. w ilości 96 szt. naklejek dla właściciela nieruchomości, do wykorzystania w kolejnych miesiącach.

Właściciele nieruchomości, którzy nie posiadają kodów kreskowych oraz właściciele nieruchomości, którzy wykorzystali wszystkie kody będą mogli je odebrać w Urzędzie Miasta Mszana Dolna w pok. 203, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu zamówienia kodów kreskowych. Otrzymane kody kreskowe, niewykorzystane w danym roku przechodzą na rok kolejny, do wyczerpania.

Naklejkę z kodem kreskowym należy naklejać w górnej części worka, poniżej wiązania,
w widocznym miejscu, umożliwiającym łatwe zeskanowanie kodu kreskowego z etykiety. Kody kreskowe będą skanowane za pomocą czytnika przez pracowników, odbierających odpady zgodnie z harmonogramem w czasie odbioru na terenie miasta oraz w PSZOK, z każdego oznaczonego worka. Zeskanowane kody i zebrane dane będą przekazywane do Urzędu Miasta Mszana Dolna.

Pakiet naklejek zawiera: pierwszą naklejkę z Imieniem i Nazwiskiem oraz adresem nieruchomości (tej naklejki nie przyklejamy) oraz zestaw kodów (pierwsza seria 96 szt.), które należy przyklejać na każdy przygotowany do odbioru worek z odpadami selektywnie zbieranymi tj. worek żółty, zielony, niebieski i brązowy oraz worek z odpadami zmieszanymi tj. worek czarny (kolejność kodu kreskowego z paska nie ma znaczenia). Jeden worek = jedna etykieta/naklejka. Każdy z kodów można naklejać na dowolny rodzaj worka.

Etykiety z kodami kreskowymi wykonane są z trwałego materiału, odpornego na uszkodzenia, ścieranie oraz szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Kodów kreskowych nie wolno pożyczać, przekazywać innym mieszkańcom, nie można ich kopiować ani powielać. Etykiety/naklejki są przypisane wyłącznie do danego adresu nieruchomości.
 


Burmistrz Miasta Mszana Dolna

Anna Pękała

 

grafika: źródło internet


Podobne artykuły

pią, 1 gru 2023, 15:12:13

UWAGA! INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie trzeciego o prawdopodobieństwie wystąpienia od godz. 18:00 dnia 01.12.2023 do godz. 03:00 dnia 03.12.2023 intensywnych opadów śniegu. Jednocześnie od godz. 02:00 dnia 02.12.2023 do godz. 22:00 dnia 02.12.2023 mogą na terenie naszego powiatu wystąpić marznące opady. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności.

czw, 30 lis 2023, 09:15:09

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ ZELEK

W piątek 1 grudnia o godzinie 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej zaprasza na spotkanie z Krystyną Zelek, autorką powieści "Sen snem snów".

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

pon, 27 lis 2023, 09:03:49

TANI WĘGIEL DLA MIESZKAŃCÓW!

Szanowni Państwo, Miasto Mszana Dolna zachęca do zakupu węgla. Posiadamy jeszcze groszek plus oraz orzech, a każda tona kosztuje teraz zaledwie 1500 zł brutto. Zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta osobiście lub pod nr. tel. 780-189-492. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-17/kody-kreskowe-obowiazek-oznaczania-workow-na-odpady-komunalne-naklejkami-z-indywidualnym-kodem-kreskowym.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-17/kody-kreskowe-obowiazek-oznaczania-workow-na-odpady-komunalne-naklejkami-z-indywidualnym-kodem-kreskowym.html