Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

KODY KRESKOWE - OBOWIĄZEK OZNACZANIA WORKÓW NA ODPADY KOMUNALNE NAKLEJKAMI Z INDYWIDUALNYM KODEM KRESKOWYM


ZAWIADOMIENIE O OBOWIĄZKU OZNACZANIA WORKÓW NA ODPADY KOMUNALNE NAKLEJKAMI Z INDYWIDUALNYM KODEM KRESKOWYM

 

Szanowni Mieszkańcy,

Miasto Mszana Dolna od 1 czerwca 2023 r. rozpoczyna wdrażanie systemu identyfikacji odpadów komunalnych za pomocą etykiet/naklejek z kodami kreskowymi. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i dostosowanie się do nich. Znakowanie indywidualnymi kodami kreskowymi ma na celu usprawnienie funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Miasta Mszana Dolna oraz monitorowanie selektywnego gromadzenia odpadów przez mieszkańców i ich odbioru. Takie rozwiązanie umożliwi sprawdzenie, czy wypełniany jest ustawowy obowiązek segregacji odpadów, tzn. czy właściciel nieruchomości prawidłowo segreguje odpady, czy odpady komunalne pochodzą od mieszkańców miasta oraz czy właściciel nieruchomości złożył deklarację
o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Prosimy o rozpoczęcie stosowania kodów od 1 czerwca 2023 r. na wszystkie wystawiane worki, zarówno za odpady zmieszane, jak i segregowane. Czerwiec będzie miesiącem pilotażowym na oznakowanie kodami kreskowymi, natomiast od 1 lipca 2023 r. nieoznakowane worki z odpadami nie będą odbierane.

Kody kreskowe ma obowiązek stosować każdy właściciel nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym, który złożył deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kody kreskowe są unikalne dla każdej nieruchomości, na podstawie złożonej deklaracji
o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zostaną one dostarczone mieszkańcom Miasta Mszana Dolna przed 1 czerwca 2023 r. w ilości 96 szt. naklejek dla właściciela nieruchomości, do wykorzystania w kolejnych miesiącach.

Właściciele nieruchomości, którzy nie posiadają kodów kreskowych oraz właściciele nieruchomości, którzy wykorzystali wszystkie kody będą mogli je odebrać w Urzędzie Miasta Mszana Dolna w pok. 203, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu zamówienia kodów kreskowych. Otrzymane kody kreskowe, niewykorzystane w danym roku przechodzą na rok kolejny, do wyczerpania.

Naklejkę z kodem kreskowym należy naklejać w górnej części worka, poniżej wiązania,
w widocznym miejscu, umożliwiającym łatwe zeskanowanie kodu kreskowego z etykiety. Kody kreskowe będą skanowane za pomocą czytnika przez pracowników, odbierających odpady zgodnie z harmonogramem w czasie odbioru na terenie miasta oraz w PSZOK, z każdego oznaczonego worka. Zeskanowane kody i zebrane dane będą przekazywane do Urzędu Miasta Mszana Dolna.

Pakiet naklejek zawiera: pierwszą naklejkę z Imieniem i Nazwiskiem oraz adresem nieruchomości (tej naklejki nie przyklejamy) oraz zestaw kodów (pierwsza seria 96 szt.), które należy przyklejać na każdy przygotowany do odbioru worek z odpadami selektywnie zbieranymi tj. worek żółty, zielony, niebieski i brązowy oraz worek z odpadami zmieszanymi tj. worek czarny (kolejność kodu kreskowego z paska nie ma znaczenia). Jeden worek = jedna etykieta/naklejka. Każdy z kodów można naklejać na dowolny rodzaj worka.

Etykiety z kodami kreskowymi wykonane są z trwałego materiału, odpornego na uszkodzenia, ścieranie oraz szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Kodów kreskowych nie wolno pożyczać, przekazywać innym mieszkańcom, nie można ich kopiować ani powielać. Etykiety/naklejki są przypisane wyłącznie do danego adresu nieruchomości.
 


Burmistrz Miasta Mszana Dolna

Anna Pękała

 

grafika: źródło internet


Podobne artykuły

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

pon, 22 maj 2023, 10:48:03

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU W OŚRODKU ZDROWIA

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mszanie Dolnej oraz Audika zapraszają Pacjentów powyżej 55 roku życia na bezpłatne badanie słuchu, które odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca 2023 r.


 

śro, 17 maj 2023, 09:20:07

ZBIÓRKA SZKŁA DO RECYKLINGU

Kontynuujemy zbiórkę szkła, które może zostać poddane recyklingowi. Zbierajmy cenne surowce, które będą poddane recyklingowi. Gorąco zachęcamy Mieszkańców do aktywnego włączenia się w to przedsięwzięcie.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-17/kody-kreskowe-obowiazek-oznaczania-workow-na-odpady-komunalne-naklejkami-z-indywidualnym-kodem-kreskowym.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-17/kody-kreskowe-obowiazek-oznaczania-workow-na-odpady-komunalne-naklejkami-z-indywidualnym-kodem-kreskowym.html