Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Nie bójmy się planować dobrej przyszłości – Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i Miasta. Był to tradycyjny element obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. W uroczystości, pomimo niesprzyjającej aury,  licznie wzięli udział mieszkańcy Mszany Dolnej i okolic, asysta zagórzańska, przedstawiciele władz samorządowych oraz poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń i organizacji działających na terenie miasta. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła niezawodnie Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej.

Ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec w kazaniu przypomniał kilka znaczących momentów naszej historii. Podkreślił, że rocznica uchwalenia Konstytucji – drugiej na świecie, pierwszej w Europie pozwoliła nam spojrzeć na wolność zupełnie w innym wymiarze. Decyzja, która pozwoliła uchwalić tak wyjątkowy dokument świadczyła o odważnym planowaniu dobrej przyszłości dla własnego państwa. To na ówczesne czasy było bardzo niezwykłym wydarzeniem, z którego warto czerpać inspirację myśląc bardzo lokalnie, o swoim otoczeniu, swojej małej, lokalnej ojczyźnie. Nie bójmy się planować dobrej przyszłości, która może zbudować lepszą historię przyszłym pokoleniom. Nie mogło również zabraknąć nawiązania do  ślubów Jana Kazimierza we Lwowie, czy  Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego – modlitwy ułożonej przez kardynała Stefana Wyszyńskiego w czasie jego internowania – 3 maja to również święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na zakończenie, przywołany został również ks. Józef Tichner, który w kazaniu z 1981 roku, mówiąc o wolności i odpowiedzialności za wolność, wskazywał działanie człowieka w kierunku dobrych skutków. Nie bójmy się planować dobra, dla siebie i dla innych…

Ostatnim punktem programu, był skrócony - tylko wokół kościoła - przemarsz pocztów sztandarowych na czele z Orkiestrą Dętą OSP. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom tej majowej uroczystości.

 

red. UM
fot. Jolanta Karkula


Podobne artykuły

pon, 10 cze 2024, 10:00:40

UWAGA - UTRUDNIENIA W URZĘDZIE

Szanowni Mieszkańcy, w związku z zaplanowanym remontem i budową windy w Urzędzie Miasta w najbliższym czasie pojawią się utrudnienia, które ograniczą dostępność do wybranych wydziałów na terenie budynku.

 

 

pon, 27 maj 2024, 09:34:49

UWAGA! ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

pią, 14 cze 2024, 16:07:02

III ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Sasal zwołuje III zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 czerwca (czwartek) o godz. 13:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pon, 20 maj 2024, 16:54:14

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2023 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r., poz. 609) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2023”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

sob, 15 cze 2024, 07:10:32

PARAFIA ZAPRASZA NA ''SPOTKANIE RODZIN PRZY MIŁOSIERDZIU''

W niedzielę, 16 czerwca Parafia pw. Miłosierdzia Bożego zaprasza na „Spotkanie Rodzin przy Miłosierdziu”. Tuz po mszy św. o godz. 10:30 zaplanowane są atrakcje, które zajmą cały parking.  W programie: występy grup parafialnych,  darmowe atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami, zaplecze gastronomiczne.

czw, 11 kwi 2024, 11:53:27

W GÓRY, W GÓRY! JUBILEUSZOWY, XX SEZON „SPOTKAŃ W GÓRACH” - ĆWILIN W NIEDZIELĘ!

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na otwarcie  dwudziestego sezonu „Spotkań w górach” na górze Wsołowej, w niedzielę 21 kwietnia. Wsołowa z najpiękniejszą panoramą na Mszanę Dolną otwiera nasz tegoroczny jubileuszowy cykl, będzie to pierwszy szczyt na liście z sześciu do zdobycia.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-10/nie-bojmy-sie-planowac-dobrej-przyszlosci-swieto-konstytucji-3-maja.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-10/nie-bojmy-sie-planowac-dobrej-przyszlosci-swieto-konstytucji-3-maja.html