Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Nie bójmy się planować dobrej przyszłości – Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i Miasta. Był to tradycyjny element obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. W uroczystości, pomimo niesprzyjającej aury,  licznie wzięli udział mieszkańcy Mszany Dolnej i okolic, asysta zagórzańska, przedstawiciele władz samorządowych oraz poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń i organizacji działających na terenie miasta. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła niezawodnie Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej.

Ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec w kazaniu przypomniał kilka znaczących momentów naszej historii. Podkreślił, że rocznica uchwalenia Konstytucji – drugiej na świecie, pierwszej w Europie pozwoliła nam spojrzeć na wolność zupełnie w innym wymiarze. Decyzja, która pozwoliła uchwalić tak wyjątkowy dokument świadczyła o odważnym planowaniu dobrej przyszłości dla własnego państwa. To na ówczesne czasy było bardzo niezwykłym wydarzeniem, z którego warto czerpać inspirację myśląc bardzo lokalnie, o swoim otoczeniu, swojej małej, lokalnej ojczyźnie. Nie bójmy się planować dobrej przyszłości, która może zbudować lepszą historię przyszłym pokoleniom. Nie mogło również zabraknąć nawiązania do  ślubów Jana Kazimierza we Lwowie, czy  Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego – modlitwy ułożonej przez kardynała Stefana Wyszyńskiego w czasie jego internowania – 3 maja to również święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na zakończenie, przywołany został również ks. Józef Tichner, który w kazaniu z 1981 roku, mówiąc o wolności i odpowiedzialności za wolność, wskazywał działanie człowieka w kierunku dobrych skutków. Nie bójmy się planować dobra, dla siebie i dla innych…

Ostatnim punktem programu, był skrócony - tylko wokół kościoła - przemarsz pocztów sztandarowych na czele z Orkiestrą Dętą OSP. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom tej majowej uroczystości.

 

red. UM
fot. Jolanta Karkula


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-10/nie-bojmy-sie-planowac-dobrej-przyszlosci-swieto-konstytucji-3-maja.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-10/nie-bojmy-sie-planowac-dobrej-przyszlosci-swieto-konstytucji-3-maja.html