Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Nie bójmy się planować dobrej przyszłości – Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i Miasta. Był to tradycyjny element obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. W uroczystości, pomimo niesprzyjającej aury,  licznie wzięli udział mieszkańcy Mszany Dolnej i okolic, asysta zagórzańska, przedstawiciele władz samorządowych oraz poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń i organizacji działających na terenie miasta. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła niezawodnie Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej.

Ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec w kazaniu przypomniał kilka znaczących momentów naszej historii. Podkreślił, że rocznica uchwalenia Konstytucji – drugiej na świecie, pierwszej w Europie pozwoliła nam spojrzeć na wolność zupełnie w innym wymiarze. Decyzja, która pozwoliła uchwalić tak wyjątkowy dokument świadczyła o odważnym planowaniu dobrej przyszłości dla własnego państwa. To na ówczesne czasy było bardzo niezwykłym wydarzeniem, z którego warto czerpać inspirację myśląc bardzo lokalnie, o swoim otoczeniu, swojej małej, lokalnej ojczyźnie. Nie bójmy się planować dobrej przyszłości, która może zbudować lepszą historię przyszłym pokoleniom. Nie mogło również zabraknąć nawiązania do  ślubów Jana Kazimierza we Lwowie, czy  Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego – modlitwy ułożonej przez kardynała Stefana Wyszyńskiego w czasie jego internowania – 3 maja to również święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na zakończenie, przywołany został również ks. Józef Tichner, który w kazaniu z 1981 roku, mówiąc o wolności i odpowiedzialności za wolność, wskazywał działanie człowieka w kierunku dobrych skutków. Nie bójmy się planować dobra, dla siebie i dla innych…

Ostatnim punktem programu, był skrócony - tylko wokół kościoła - przemarsz pocztów sztandarowych na czele z Orkiestrą Dętą OSP. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom tej majowej uroczystości.

 

red. UM
fot. Jolanta Karkula


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-10/nie-bojmy-sie-planowac-dobrej-przyszlosci-swieto-konstytucji-3-maja.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-10/nie-bojmy-sie-planowac-dobrej-przyszlosci-swieto-konstytucji-3-maja.html